Portal_background_image

استاندار در آيين بازگشائي مدارس و زنگ مهر و مقاومت : رويكرد دولت مبتني بر استفاده بيشتر از جوانان است/ خداحافظي استان مركزي با مدرسه هاي خشت و گلي و بخاري نفتي در مدارس

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بازگشایی مدارس استان در مدرسه حاج محمد رضا کاظمی در اراک، گفت: امروز گرایش و نگاه دولت مبتنی بر استفاده بیشتر از جوانان است و اقدامات خوبی نسبت به گذشته در این خصوص صورت گرفته است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: سامانه گرمایشی یک‌هزار کلاس درس معادل ۱۴ درصد مجموع کلاس‌های مدارس استان در سال ۹۲ بخاری نفتی بود که در راستای ایمن‌سازی محیط‌های آموزشی، سیستم گرمایشی آن‌ها گازی شده و  امید است در آینده نزدیک این فضاها به سامانه های گرمایشی استانداردتر  تجهیز شوند.

وی افزود:  پنج مدرسه خشت و گلی سال گذشته در استان مرکزی وجود داشت که بخشی از این مدارس با فضاهای استاندارد جایگزین شده و بقیه که غی فعال و فاقد دانش‌آموز بودند، تخریب شدند.

آقازاده ادامه داد: استان مرکزی از جمله مناطق کشور است که در آن مدرسه خشت و گلی وجود ندارد.

استاندار مرکزی گفت: برابر استانداردهای آموزش و پرورش ، نظام تعلیم و تربیت در استان مرکزی با کمبود سه هزار نیروی انسانی مواجه است و این استان با وجود قرار گرفتن در مرکز کشور از جمله مناطق کمتر برخوردار از نظر نیروی انسانی در آموزش و پرورش به شمار می‌رود.

آقازاده اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان مرکزی افزایش فشار به سایر فرهنگیان استان را به همراه دارد.

وی ادامه داد: ۵۷۰ هزار کلاس درس در ۱۱۰ هزار واحد آموزشی در کشور وجود دارد و اداره این فضاها نیازمند یک میلیون نیروی انسانی است.

استاندار مرکزی افزود: این استان ۱۱ هزار کلاس درس در قالب ۲ هزار واحد آموزشی دارد.

آقازاده خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان کشور با وجود تمامی  کمبودها وتحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه کشور همواره در تمامی المپیادها و مسابقات علمی در زمره ۱۰ کشور برتر جهان بوده‌اند که این موضوع گواه تحقق شعار "خواستن توانستن است" است

وی ادامه داد: جوانان ایران اسلامی در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس پشت سر ولایت فقیه در برابر توطئه دشمنان ایستاده‌اند و در تمامی صحنه‌ها حضور فعال داشته‌اند.

وی ادامه داد: کشور ایران کمربندی از بحران‌های امنیتی در منطقه خاورمیانه است اما به برکت خون شهیدان و استقلال موجود در کشور شاهد یک امنیت پایدار در کشور هستیم و در سایه همین امنیت، جوانان ما آموزش دیده و تحصیل می‌کنند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: امروز گرایش و نگاه دولت مبتنی بر استفاده بیشتر از جوانان است و اقدامات خوبی نسبت به گذشته در این خصوص صورت گرفته است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز گفت: ۴۳ میلیون نفر در کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم با وزارت آموزش و پرورش ارتباط دارند.

 کریمی‌فر افزود: ۱۴ میلیون دانش‌آموز، ۲۸ میلیون نفر اولیا و یک میلیون نفر معلم و کادر فرهنگی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم با وزارت آموزش و پرورش در ارتباط هستند و خانواده بزرگ خدماتگیران، این نهاد را به یکی از بزرگترین واحدهای اجتماعی کشور تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: نظام تعلیم و تربیت آمیخته‌ای از علم‌آموزی و پرورش معنوی است و آموزش و پرورش می‌کوشد تا نسلی خودباور و خدا باور تربیت کند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: رویکرد نظام آموزشی کشور از حافظه محور به سمت پرورش استعدادها و مهارت محوری تغییر مسیر داده و ملاحظات توسعه و پیشرفت جامعه در یادگیری مطلوب دیده می‌شود.

کریمی‌فر خاطرنشان کرد: نظام آموزش و پرورش محصول کار جمعی برنامه‌محور است برای افزایش موفقیت در نهاد آموزشی پیوست مدیران و زیرمجموعه باید روز به روز بیشتر شود.

وی اظهار داشت: اولیا هیچگاه نباید فرزندان را با دیگران مقایسه کنند زیرا مهمترین ویژگی دانش آموزان متفاوت بودن آنان است.

 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها