Portal_background_image

رئيس مركز ارتباطات دفتر رئيس جمهوري تأكيد كرد: رويكرد دولت بهره گيري از ظرفيت رسانه هاي محلي در سفرهاي استاني است

دکترقیومی رییس مرکزارتباطات،اطلاعات و تبلیغات دفتر رییس جمهوری در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه سفر کاروان تدبیر و امید در فرهنگسرای آیینه اراک، گفت: رویکرد دولت بهره گیری از ظرفیت رسانه های محلی در سفرهای استانی است.

طاهره قیومی رییس مرکز ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات دفتر رییس جمهوری در  این جلسه که به منظور هماهنگی و اطلاع رسانی برنامه های سفر رییس جمهور و وزرا با خبرنگاران انجام شد، با اشاره به تأکید دکتر روحانی بر اهمیت نقش رسانه های محلی و اصحاب این رسانه ها، گفت: اعتقاد رییس دولت تدبیر وامید بر این امر است که خبرنگاران هر استان از توانمندی لازم جهت پوشش اخبار مربوط به سفرهای استانی برخوردارند لذا به جز خبرنگار رسانه ملی هیچ خبرنگاری هیأت دولت را در این سفرها همراهی نمی کند.

وی با اعلام لیست برنامه های رییس جمهور و وزرا در این سفر دوروزه بیان داشت: براساس پیش بینی های صورت گرفته، مقرر شد هر یک از وزرا با حضور در یک شهرستان، به بررسی مشکلات بپردازند تا در نهایت، مصوبات قابل اجرا و مناسب استان که در اولویت قرار دارد به عنوان دستاورد سفر، در کارنامه عملکرد دولت ثبت گردد.

قیومی اظهار کرد: 19 نفر از وزرا، مشاوران و مقامات دولتی در سفر 2 روزه رئیس جمهوری در استان مرکزی در نشست های مختلف حضور دارند.

وی عنوان کرد: در این راستا سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان های ساوه و زرندیه، حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات به شهرستان های دلیجان و محلات، علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های مذهبی به شهرستان شازند، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور در میراث فرهنگی و گردشگری به شهرستان تفرش، شهیندخت ملاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری به شهرستان کمیجان، حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری به شهرستان خنداب، حسینعلی امیری معاون رئیس جمهور در امور مجلس به شهرستان آشتیان و جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور به شهرستان فراهان سفر می کند.

 قیومی گفت: نظر به محدودیت زمانی سفر، مقرر گردیده است برنامه نشست خبری با اصحاب قلم با پرسش چهارخبرنگار برگزیده( خبرنگار صداو سیما، یک نماینده از هفته نامه های استانی، یک نماینده از خبرگزاری های فعال و یک نماینده از سرپرستی های روزنامه های کشوری) برگزار گردد.

وی افزود: پیشنهاد بر این است که کلیه رسانه ها طی یک همفکری، پرسش های مهم تر را که برای استان در اولویت قرار دارند (موضوعات روز استان) در لیست سوالات نمایندگان خود قرار دهند تا شاهد برگزاری جلسه ای با خروجی مطلوب باشیم.

گفتنی است در این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و  رئیس خانه مطبوعات استان مرکزی نیز سخنانی را مطرح کردند.

یادآور می گردد در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه سفر کاروان تدبیر و امید قرعه کشی برای پرسش سوال از سوی رسانه ها انجام شد که بر اساس آن علاوه بر صدا و سیما، نماینده روزنامه کثیرالانتشار اسرار، هفته نامه محلی مهتاب و خبرگزاری ایسنا استان مرکزی از رئیس جمهوری سئوالات خود را پرسش می کنند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها