Portal_background_image

استاندار: رويكرد جلسات شوراي گفت و گوي دولت با بخش خصوصي استان كارشناسانه و راهبردي است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: جلسات اخیر این شورا با رویکرد کارشناسانه و راهبردی برگزار شده و مسائل مطرح شده مبتلابه همه بخشهای خصوصی است.

آقازاده استاندار مرکزی در خصوص اعضای پیشنهادی نمایندگان بخش خصوصی در شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در سال جاری، گفت: اگر چه تعدد اعضا در این شورا از لحاظ قانونی منعی وجود ندارد اما این مهم به مثابه افزایش شاخ و برگ بیشتر و در نتیجه خروجی کمتر است بنابراین باید در این امر خطیر با دقت عمل تصمیم گیری شود. 

آقازاده خاطر نشان کرد: بهتر است تشکل هایی برای عضویت در این شورا انتخاب شوند که گستردگی فعالیت آنها فراگیر و همه گیر باشد و در زمینه های کشاورزی، اقتصادی تجارت، صنعت  و معدن  فعال باشند و عضویت آنها نیز با حق رای باشد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: موفقیت و هدایت کشور در مسیر توسعه پایدار حاصل پیوند بخش خصوصی و دولتی است و دولت و بخش خصوصی برای دست یابی به این هدف ارزشمند باید رابطه تنگاتنگی با یکدیگر داشته باشند. 

وی اضافه کرد: بخش عمده ای از مشکلات و گلایه های بخش خصوصی عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان است که این دستگاه باید برنامه روشنی در جهت حمایت از بخش خصوصی داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تمامی فعالان بخش خصوصی استان در قانون ماده 169 مکرر مالیات بر ارزش افزوده با اداره کل امور مالیاتی استان مشکل دارند که این مهم نیازمند بازنگری و رسیدگی جدی است. 

 توسطی افزود: با توجه به اینکه واحدها و تشکل های صنعتی بسیاری در استان مرکزی مستقر هستند تقاضاهای بسیاری برای حضور در شورای گفت و گو دولت با بخش خصوصی ارسال شده که این مهم باید از سوی اعضای این شورا تصمیم گیری شود. 

وی ادامه داد: بر اساس قانون هشت تشکل می توانند در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی باید حضور داشته باشند که امروز هشت تشکل به شورای گفت و گوی استان پیشنهاد که بر اساس دستور استاندار مرکزی سه تشکل دیگر نیز معرفی شد که در نشست بعدی این شورا با حضور اعضا تصمیم گیری می شود. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها