Portal_background_image

استاندار مركزي: رونق اقتصادي و بهبود معيشت مردم با حمايت از توليد داخلي محقق مي شود/افزايش 34 درصدي اسكان گردشگران نوروزي در استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد خدمات سفر استان مرکزی گفت: سرمایه گذاری پایدار، رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم با حمایت هدفمند از کالای ایرانی محقق می شود و راهبردهای عملی در این راستا به عنوان محور عمده کاری در سال جاری این استان خواهد بود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی به عنوان عامل اصلی توسعه اقتصادی کشور باید از نهادهای اجرایی آغاز شود و در تمامی لایه های جامعه گسترش یابد.

وی ادامه داد: بهبود معیشت مردم مهمترین دغدغه رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری است که برای دستیابی به آن باید تحرک اقتصادی لازم ایجاد شود و تولید داخلی رونق بگیرد تا با خود درآمدزایی و اشتغال پایدار به همراه داشته باشد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: حمایت از تولید داخلی، بهره وری نیروی کار را به طور معجزه آسایی افزایش می دهد و فرصت های شغلی جدیدی را فراهم می کند.

آقازاده بیان کرد: اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالا و سرمایه ایرانی 2 اهرم قوی و نجات بخش اقتصاد ایران در شرایط کنونی است و مسئولان باید کوشش خود را برای دستیابی به این اهداف به کار بگیرند.

استاندار مرکزی بیان کرد: مجموعه مدیریت شهری و روستایی استان در برابر مردم مسئول است و باید برای تامین و بهبود وضعیت معاش و زندگی آنان و همچنین ایجاد اشتغال مولد برای جوانان برنامه ریزی کاربردی داشته باشد.

وی ضمن تقدیر از اعضای کمیته های مختلف ستاد خدمات سفر استان مرکزی نیز گفت: عملکرد ارکان این ستاد از لحاظ خدمات رسانی و معرفی ظرفیت های گردشگری استان قابل قبول است و می طلبد که با ایجاد تحرک در صنعت گردشگری زمینه رونق این حوزه نیز بیش از پیش فراهم شود.

آقازاده بیان کرد: کاهش حوادث رانندگی و تلفات جاده ای در تعطیلات نوروزی امسال استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته که این رویه باید تا پایان تعطیلات حفظ شود.

وی بیان کرد: بازرسان اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید دامنه نظارتی خود را بر وظایف محوله گسترده تر کرده و زمینه جلب رضایتمندی مسافران و شهروندان را فراهم کنند.

استاندار مرکزی افزود: همکاری دستگاه های اجرایی خدمات رسان استان مرکزی در ایام نوروز تا پایات تعطیلات ضروری است و فعالیت تمام دستگاه ها در دبیرخانه ثبت می شود.

آقازاده عنوان کرد: برنامه ریزی میان مدت مدیران باید به گونه ای باشد تا استان مرکزی به مقصد گردشگری تبدیل شود و آمار افزایش 12 درصدی تردد خودرو و 34 درصدی اسکان گردشگری در مراکز رسمی اقامتی حاکی از آن است که برنامه کوتاه مدت دولت برای این مهم در استان جواب داده اما باید این مسیر را با قوت ادامه داد.

وی گفت: تمامی بخش های مشارکت جو در ارائه خدمات نوروزی باید در پایان تعطیلات تقدیر شوند و دیدن تلاش ها در این ایام در استان فقط در حوزه مدیریتی خلاصه نمی شود.

آقازاده با اشاره به اهمیت آسیب شناسی خدمات ارائه شده اظهار کرد: در پایان تعطیلات میبایست تمام گزارش دستگاه ها در دبیرخانه ثبت و نقاط ضعف احصا شود و برای سال آینده کلیه کمبودها رفع شود. در این مسیر سازمان های مردم نهاد نقش پررنگی داشته و دارند زیرا می توانند از مردمی ترین کانال های ارتباطی، خواسته های کاملا مردمی را به مسوولان منتقل کنند تا بتوانیم طبق خواسته های مردم حرکت کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: طبق آخرین آمار ثبت شده تردد خودرو از جاده های این استان در تعطیلات نوروزی امسال با افزایش 12 درصدی همراه بوده و میزان اسکان مسافران نوروزی نیز افزایش 34 درصدی داشته است.

 حسینی افزود: بهره برداری از قطار گردشگری و رالی خانوادگی 2 رویکرد جدید گردشگری در استان مرکزی است که نقش موثری در شناسایی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگران به استان مرکزی دارد.

وی بیان کرد: 130 بازرسی توسط کارشناسان این نهاد در سه روز نخست فروردین ماه جاری از مراکز اقامتی مسافران نوروزی انجام شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها