Portal_background_image

استاندار مركزي: رونق اقتصادي خمين مهاجرت معكوس را رقم مي‌زند

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه آیین بهره‌برداری از ارگ تاریخی میشیجان از توابع خمین، گفت: رونق اقتصادی خمین سبب بازگشت ساکنان روستا شده و مهاجرت معکوس در این شهرستان را رقم می‌زند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: فعالیت‌های بزرگ صنعتی، کشاورزی، فرآورده‌های کشاورزی و دام و طیور نوید افق مهاجرت معکوس این شهرستان را می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از متقاضیان برای سرمایه‌گذاری مورد نیاز خمین اعلام آمادگی کردند، ادامه داد: رونق اقتصادی زمینه مهاجرت معکوس را فراهم می‌آورد. 

استاندار مرکزی مرمت ارگ میشیجان را از بزرگترین طرح‌های گردشگری استان و کشور دانست و اظهار داشت: این بنای تاریخی متعلق ۷۰۰ سال گذشته است.

آقازاده گفت: این جاذبه گردشگری خمین از سوی علاقه‌مندان به آثار تاریخی بازسازی شده و وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این بنا را بهترین شکل بازسازی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های گردشگری نظیر ارگ تاریخی سبب اشتغال جوانان جویای کار می‌شود، تصریح کرد: این طرح گردشگری زمینه اشتغال ۶۲ نفر به شکل مستقیم و ۱۳۰ نفر غیرمستقیم را فراهم کرده است.

استاندار مرکزی افزود: ۲ هتل در زادگاه امام راحل مراحل ساخت را می‌گذراندکه مکملی برای این طرح بزرگ گردشگری است.

آقازاده ادامه داد: گردشگران داخلی و خارجی در نوبت بازدید از ارگ تاریخی میشیجان هستند و حضور این گردشگران می‌تواند گردشگری استان را احیا کند.

وی گفت: در راستای فعالیت این ارگ تاریخی و رونق اقتصادی خمین و روستای میشیجان باید بوم‌گردی و بازرچه صنایع دستی استان و شهرستان در مسیر ورودی به این بنای تاریخی راه‌اندازی شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: ارگ تاریخی میشیجان ظرفیت برگزاری همایش‌های مهم ملی  و استانی نظیر شورای اداری را دارد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها