Portal_background_image

استاندار: رونق اقتصادي با اميد، بردباري و تلاش محقق مي شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و در محل بیت ایشان برگزار شد، گفت: امید، تلاش و بردباری و اتخاذ روشها و مسیرهای درست و حکیمانه بهترین راه برای بازگشت رونق نسبی به اقتصاد کشور و استان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مشکلات صنایع استان در آغاز سال جاری به صورت کارشناسی فهرست بندی شده و حل این مشکلات بر اساس اولویت  مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به مقدورات و تمکن کشور با تمام تلاش های انجام شده و بکار گیری از همه ابزارهای استانی و غیر استانی توانستیم بخش مهمی از واحدهای تولیدی استان را سرپا نگه داریم و بخشی را نیز احیا و فعال کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اراده کارآفرینان و بخش خصوصی باعث ایجاد تحرک در برخی صنایع شده است که باید از کفایت و بردباری آنها تشکر و سپاسگزاری کنم .

وی  گفت: : دولت تدبیر و امید باید به اندازه سه سال از عمر حیات خود پاسخگو باشد و امروز دولت از همه توان و بسیج امکانات برای رونق اشتغال و کارآفرینی استفاده می کند.

زمانی قمی با بیان اینکه دولت برای حل مشکلات و رسیدن به رونق اقتصادی مسیر درستی را انتخاب کرده است، افزود: امید، تلاش و بردباری و اتخاذ روشها و مسیرهای درست و حکیمانه بهترین راه برای  بازگشت رونق نسبی به اقتصاد کشور و استان است.

استاندار مرکزی  گفت: ما از طریق رسانه ها مطالب بسیاری را برای مردم مطرح می کنیم  که می طلبد این مطالب را در جهت رفع نگرانی مردم و ایجاد امید در جامعه سوق دهیم تا به سرمنزل مقصود که  دین داری و دین مداری است برسیم و آنچه که ما تلاش می کنیم ابزارهائی هستند که ما را به هدف نهائی می رسانند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نیز اظهار کرد: صنعتگران این استان باید افق دید خود را از تامین بازارهای داخلی به جذب بازارهای خارجی گسترش دهند، چرا که این مهم پیش زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی است. 

وی ادامه داد: شعار مرگ بر آمریکا با خود اتکایی و استقلال اقتصادی عینیت می یابد و نظام جمهوری اسلامی با رونق اقتصادی سکوهای افتخار را از آن خود می کند. 

امام جمعه اراک اضافه کرد: مدیران صنایع استان مرکزی وظیفه دارند با برنامه ریزی بلند مدت، فعالیت خود را در راستای تولید کالاهایی با ارزش افزوده بالا متمرکز کرده و از خام فروشی خودداری کنند، چرا که فروش مواد اولیه چیزی جز هدر رفت سرمایه و بیت المال نیست.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ظرفیت های صنعتی این استان را در کشور بی نظیر عنوان کرد و افزود: صنعتگران این استان می توانند با برنامه ریزی های کارشناسی میزان تولیدات خود را افزایش داده و نقش مهمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری ایفا کنند.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: پشتیبانی از کالاهای صادراتی مولفه اصلی حفظ بازار است و باید در این بخش از ظرفیت های صادرات خارجی بیشتر بهره برد.

وی افزود: در شرایطی که برخی کشورهای منطقه درگیر ناامنی و جنگ و خونریزی هستند، صنعتگران ایرانی باید از امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران در راستای تولید صادرات محور، استفاده کنند. 

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: امنیت کشور عراق مرهون زحمات جان برکفان ایران اسلامی است اما بازار 12 میلیارد دلاری این کشور، در اختیار ترکیه است.

وی بیان کرد: توسعه صنایع در همه نقاط کشور به خصوص استان های صنعتی مانند مرکزی نیاز به بازتعریف علمی و حمایت های ویژه دارد و مبنای حرکت باید بر مدار اقتصاد مقاومتی قرار گیرد. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: بانک ها باید با صنعتگران مشارکت واقعی داشته باشند و در جهت حمایت از تولید و رونق اقتصادی کشور گام بردارند. 

گفتنی است در این نشست 12 صنعتگر استان مرکزی روند حیات اقتصادی در واحدهای تولیدی خود را تشریح کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها