Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: روستاها اولويت مهم ستاد اقتصاد مقاومتي استان/ بيش از 2 هزار شغل پايدار در روستاهاي استان ايجاد شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در روستای خاوه اردهال دلیجان برگزار شد، گفت: با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در سال جاری زمینه اشتغال 2 هزار فرصت شغلی در روستاهای این استان فراهم شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه تمرکز بر روستاها و اشتغال خرد رویکرد ستاد اقتصاد مقاومتی استان است، اظهارکرد: چهار هزار شغل پایدار به منظور ایجاد واحدهای کوچک و متوسط در مناطق روستایی پیش بینی شده بود که تاکنون 50 درصد آن محقق شده است.

استاندار مرکزی  بر همکاری بیشتر بانکها در پرداخت تسهیلات مورد نیاز برای اشتغال روستایی تاکید کرد وگفت:  با وجود خشکسالی های متوالی برای رونق و توسعه روستاها نیاز به ایجاد اشتغال پایدار است و بر این اساس لازم است بانک ها و دستگاه های متولی تلاش کنند با جذب اعتبارات تخصیصی زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم شود.

زمانی قمی ادامه داد: با ایجاد اشتغال در روستاها باید مهاجرت به شهرها کاهش یابد و زمینه مهاجرت معکوس نیز فراهم شود.

استاندار مرکزی روستاها را کانون تولید و اشتغال معرفی کرد و افزود: با روند ایجاد اشتغال جدید و با راه اندازی صنایع تبدیلی و کوچک در روستاها می توان ضمن جلوگیری مهاجرت از روستاها به شهرها شاهد مهاجرت معکوس هم باشیم.

زمانی قمی درخصوص میزان اعتبارات تخصیص یافته درحوزه اشتغال، گفت: 992 واحد تولیدی استان 693 میلیارد تومان از تسهیلات بانکها دریافت کرده و میزان اشتغال خود را افزایش داده اند.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان هدف از تشکیل جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی را حل مشکلات مردم دانست و افزود: مدیرانی که به جلسات دعوت می شوند به منظور حل مشکلات مردم است و نه بخشنامه خوانی و برای این امر هم قطعا تصمیمات لازم اخذ خواهد شد. آماری که مدیرکل امور روستایی در این جلسه ارائه کرد ناشی از رونق اقتصاد بوده و نشان می دهد که اتکای به نفت کمتر شده است و این امر جای خوشحالی و مسرت است.

زمانی قمی افزود: استان مرکزی و شهرستان دلیجان دارای ظرفیت های فراوانی در بخش های مختلف است که باید با برنامه ریزی از این ظرفیت ها به نحو مطلوبی بهره برداری کرد.

فرماندار دلیجان با بیان اینکه دلیجان بزرگترین تولید کنند الیاف پلی استر کشور است اضافه کرد: 20 درصد الیاف کشور از این شهرستان صادر می شود.

کردی، با تاکید بر اینکه روستاهای دلیجان توانمندی های اقتصادی و گردشگری فراوانی دارند بیان کرد: با استفاده بهینه از منابع موجود در روستاها و راه انداز ی صنایع خرد و کوچک و صنایع تبدیلی اقتصاد مقاومتی محقق و روستاها رونق می گیرد.

فرماندار دلیجان افزود: روستای خاوه با قدمت تاریخی سه هزار ساله و قدمت دینی و فرهنگی یک هزار و 400 ساله یکی از روستاهای شرق دلیجان است که به لحاظ شاخصه‌های ویژه در زمره روستاهای مستعد نمونه گردشگری قرار دارد.

وی بیان کرد: طرح ساخت خانه های بوم گردی روستایی به عنوان یکی از برنامه های زیرساختی پیشنهادی اقتصاد مقاومتی شهرستان در حوزه گردشگری است که به تصویب ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی رسیده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از روستاهای دلیجان ظرفیت پذیرش گردشگر را به ویژه در فصل بهار و تابستان دارند، این طرح از طریق ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی به عنوان فصلی جدید در حوزه تولید ثروت و اشتغالزایی تصویب شده است.
کردی ادامه داد: باید از فرصت ها استفاده کرد و با عزم راسخی که دولت تدبیر و امید برای رونق روستاها دارد مسئولان شهرستان نیز در این راستا تلاشی مضاعف کنند.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها