Portal_background_image

استاندار مركزي: رمز ماندگاري نهضت امام (ره)، تكيه بر نقش مردم و ارزشهاي ديني است

زمانی قمی درنشست مشترک شورای اداری استان و شهرستان خمین که همزمان با سالکرد ارتحال امام خمینی (ره) در بیت تاریخی آن حضرت در خمین برگزار شد، گفت: رمز ماندگاری نهضت امام (ره)، تکیه بر نقش مردم و ارزشها و مبانی دینی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه اداره جامعه بر اساس مبانی دینی مورد تاکید امام راحل بود، افزود: امام (ره) با برقراری نسبت وسیع بین ارزشهای مورد احترام مردم مانند دین، آزادی، حقوق مردم، سرنوشت مردم و تعیین سرنوشت توسط خود مردم توانست انقلاب اسلامی را مدیریت کند و به پیروزی برساند.

وی با اشاره به اینکه امام راحل همواره از نقش مردم، ارزش حضور و کارایی حضور مردم به دقت صحبت کردند و بر همه این موارد تاکید نمودند، گفت: از دیدگاه ایشان هیچ تعارضی بین حضور مردم برای تعیین سرنوشت خود با مبانی دینی وجود نداشت، امام (ره) نظرات خود را در باب برقراری نسبت وسیع بین نقش مردم و مبانی دینی بیان کردند و امروز جای شبهه و سوالی باقی نمانده است.

زمانی قمی گفت: توفیق انقلاب اسلامی این است که با بسیج امکانات و دادن روحیه عزت خواهی به مسلمین از یک سو و طرح قدرت آنها   انقلاب را به پیروزی رساند و جامعه  را بر اساس مبانی دینی  اداره نمود که همچنان این راه با صلابت ادامه دارد.

وی افزود: نظریه پردازان عالم امروز به این نتیجه رسیده اند که دین و گفتمان اصیل دینی هیچ منافاتی با حضور مردم و حق تعیین سرنوشت توسط آنها ندارد.

استاندار مرکزی اتحاد و همدلی را رمز ماندگاری انقلاب دانست و گفت: تجلیل از مقام امام خمینی (ره) تمجید ازمنزلت و جایگاه انقلاب تابناک اسلامی است که امروز در سراسر جهان می درخشد.

زمانی قمی تصریح کرد:  نسلی که امام راحل و همچنین شرایط قبل از پیروزی انقلاب را درک کرده اند باید با تمام توان با حرکت در مسیر انقلاب برای تضمین و بقای آن تلاش نمایند.

وی افزود: نگاه به ارزشها و حفظ مکانت دین هیچ منافاتی با آزادی های مصرح در قانون و دفاع از حقوق مردم در تمام بخشها ندارد و اینها همه باید توامان با هم پیش  رفته و انقلاب را تضمین کنند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه  خرداد ماه مملو از حوادث تلخ و شیرین در تاریخ پر فراز و نشیب نهضت اسلامی است، اظهار کرد: در 15 خرداد اولین جرقه های نهضت انقلاب اسلامی شعله ور شد و مردم بزرگ ایران اسلامی تحت رهبری امام راحل انقلاب را آغاز کردند و در 22 بهمن 57 شجره طیبه جمهوری اسلامی که محصول انقلاب تابناک اسلامی بود  به ثمر نشست.

 زمانی قمی گفت: در یکصد سال گذشته نهضت های بسیاری برای نجات مردم بر پا شد اما،تنها انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره)و بر مبنای اصول دینی توانست رشته های استبداد را در داخل قطع و با حفظ استقلال و آوردن عزت به ایران سربلند تمام رشته های وابستگی به خارج و استثمار را از کشور ریشه کن کند.

وی اظهارکرد: امام (ره) در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی همواره این نکته را مورد تاکید قرار می دادند که مسلمانان قدرت بالایی دارند که با وحدت و گرد هم جمع شدن می توانند بر عالم تاثیر گذار باشند.

زمانی قمی بیان کرد: توصیه مکرر امام راحل به همه مسلمانان این بود که شما دارای قدرت و هم منابع بزرگ نفتی و معدنی هستید و امکانات بسیاری را در اختیار دارید که امروز مورد چپاول قدرتهای بزرگ قرار گرفته اید، برخیزید و از امکان و تمکن خود برای تاثیر گذاری بر شرایط عالم و جهان بهره بگیرید.

استاندار مرکزی گفت: راهبردهای امام خمینی(ره) جریانی جهانی علیه استکبار به وجود آورد..
استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) محضر مقام معظم رهبری و بیت مکرم آن حضرت به ویژه یادگار امام راحل جناب سید الاعلام حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، از حضور بزرگان و علمای استان در این جلسه خصوصاً نماینده ولی فقیه در استان  تقدیر کرد و از فرماندار شهرستان خمین، امام جمعه و دیگر دست اندرکاران برگزاری این مراسم تشکر نمود.

زمانی قمی در مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) که در شهر خمین برگزار شد نیز ابراز کرد: حضور همه عزیزان در این مراسم به پاس قدردانی از مصلحی است بزرگ که مسیر تاریخ را پیش روی بشریت تغییر و به سمتی که مسلمین به ویژه مسلمانان ایران آرزوی آن را می کردند، جهت داد.

وی افزود: امام راحل هم نقش مردم و  دین و هم هر دو نقش را بطور توامان در ایران سربلند حاکمیت بخشید و ان شاء ا... به سمتی پیش می رویم که این مسیر روشن پیش روی همه بشریت گشوده شود و همه هدفهای بزرگ انقلاب اسلامی به فضل خداوند محقق شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: همه این تلاشها برای تحقق امری بزرگ یعنی فرج حضرت ولیعصر (عج) است ، نقطه تکامل بخش غدیر خم، بعثت رسول اکرم (ص) و همه انبیاء فرج  آن حضرت است.

وی افزود: انقلاب تابناک اسلامی به رهبری امام راحل و امروز هم تحت زعامت رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی برای تدارک و ورود به آن روز بزرگ و عظیم است که ان شاء الله عدالت، انسانیت، شرف و عزت به معنای واقعی در جامعه انسانی حاکمیت پیدا کند.

گفتنی است نمایندگان مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب، شازند، خمین، تفرش ،آشتیان و محلات نیز در این جلسه حضور داشتند .اعضای شورای اداری استان مرکزی درسالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور در گلزار شهدا شهرستان خمین با اهدای گل و قرائت فاتحه با مقام شامخ شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.
دیدار با خانواده اولین شهید دفاع مقدس خمین شهید عبدالله غلامی از دیگر برنامه های اعضای شورای اداری استان مرکزی در سالگرد ارتحال امام راحل بود.
شهید عبدالله غلامی متولد سال 1335 بود که در هشتم آبان ماه 58 به شهادت رسید

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها