Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات عنوان كرد: رقابت 145 نامزد انتخابات مجلس دهم در استان

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی در گفتگو با خبر ساعت ۲۰ صدا و سيمای استان، گفت: 145 نامزد انتخابات مجلس دهم در استان به رقابت می پردازند و 59 نامزد از دایره رقابت ها کناره گرفتند.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان اظهار کرد:در مجموع 145 نامزد در گردونه رقابت های انتخاباتی استان مرکزی حضور دارند که 43 نفر در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب، 29 نفر در تفرش، اشتیان و فراهان، 17  نفر در خمین، 23نفر در ساوه و زرندیه ، 19 نفر در شازند و 16 نفر در محلات و دلیجان با هم رقابت دارند.

وی گفت: از این میزان 137 نفر مرد و 8 نفر زن هستند  و 6 نفر روحانی  و 7 نفر دارای سابقه نمایندگی مجلس می باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: با تائید شورای نگهبان پنج نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز در این استان با هم رقابت دارند.
حسن بیگی گفت: یک میلیون و 47 هزار و 670 واجد شرایط رای در استان مرکزی وجود دارد که 53 هزار و 275 نفر آنان برای نخستین بار پای صندوق های رای می روند.
وی تعداد شعب رای گیری استان مرکزی را 983 شعبه عنوان کرد و گفت: هر شعبه یک صندوق برای اخذ آرای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و یک صندوق برای اخذ آرای انتخابات مجلس دهم دارد و 533 شعبه اخذ رای استان شهری و 450 شعبه در روستاها تعیین شده است.
وی  گفت: شعب اخذ رای طبق قانون در ساعت هشت صبح روز هفتم اسفند ماه فرایند رای گیری را آغاز می کنند و عوامل اجرائی شعب موظف هستند در فضایی با نشاط و آرام از مراجعان رای گیری کنند.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت:  برابر قانون رای دهندگان باید با در دست داشتن شناسنامه و دانستن شماره ملی با درج کامل نام نامزد مورد نظر و کد انتخاباتی وی در فرآیند رای گیری حاضر شوند.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی خاطرنشان کرد: مدیریت زمان توسط مردم در روز رای گیری از اهمیت زیادی برخوردار است و می طلبد که رای دهندگان با مراجعه در طول روز از حضور در ساعات پایانی و ازدحام در برابر شعب جلوگیری کنند.
حسن بیگی اظهار کرد: انتخابات نمایش بلوغ سیاسی و اتحاد ملی است و پیش بینی می شود که استقبال مردمی در رقم زدن این حماسه ملی پرشور و قابل توجه باشد.
استان مرکزی با یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت؛ شش حوزه انتخابیه اصلی و 23 حوزه انتخابیه فرعی دارد.
این خطه از میهن اسلامی دارای هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و دو کرسی در مجلس خبرگان رهبری است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها