Portal_background_image

رفع مشکل کسبه میدان انقلاب اراک به شورای اسلامی این شهر واگذار شد

مسوولیت رفع مشکل کسبه میدان انقلاب اراک به پیشنهاد استاندار استان مرکزی به شورای اسلامی و شهرداری اراک واگذار شد.

 ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ شامگاه شنبه در جلسه شورای اسلامی شهر اراک افزود: این اقدام با توجه به مصوبه دولت و شورای عالی شهرسازی و کمیسیون زیربنایی درخصوص تبدیل اراک به کلانشهر باید انجام شود.

مسوولیت رفع مشکل کسبه میدان انقلاب تا پیش از این بر عهده شورای شهر ˈکرهرودˈ بود که با این پیشنهاد به شورای اسلامی شهر اراک واگذار شد.

وی ادامه داد: در این راستا شورای شهر اراک و شهرداری باید در اقدامی همسو جهت تملک، خریداری و جلب رضایت کسبه اطراف این تقاطع شرایط لازم را برای اجرای این طرح مهم فراهم آورند.

استاندار  بیان کرد: طرح تقاطع غیرهمسطح میدان انقلاب بزرگترین طرح در روان سازی ترافیک و کاهش آلودگی هوای اراک است که باید بنحو مطلوب و در زمان مورد نظر بهره برداری شود.

شعبانی فرد عنوان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک با اجرای طرح های عظیم و ماندگار، پیشینه خوبی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند که از این پس نیز باید با همدلی برای داشتن شهری آباد و شایسته حرکت های بیشتری انجام دهند.

وی تکمیل معابرعمومی، تملک و احداث کنارگذر میدان انقلاب، تکمیل معابر شهری، ایجاد آبیاری جنگل های شهرک الهیه و فاطمیه و اجرای طرح پایش محیط زیست را از طرح های مهم شهرداری اراک عنوان کرد.

استاندار گفت: با توجه به فشار نظام سلطه باید با انتخاب مدلی صحیح و استفاده از امکانات و توانمندی های موجود برای توسعه و آبادانی شهر اقدامات اساسی صورت گیرد.

در این جلسه درخصوص شهرک های فاقد مسجد، ساماندهی منطقه کوی امام علی (ع)، طرح 55 متری و مشکلات روستای ˈصالح آبادˈ و ˈولی آبادˈ اراک بحث و تبادل نظر شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها