Portal_background_image

استاندار: رفع مشكل جامعه پزشكان از اولويت هاي استانداري مركزي است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست بررسی مشکلات حوزه پزشکی استان ، گفت: رفع مشکل جامعه پزشکی برای افزایش هرچه بیشتر ارایه خدمات درمانی به مردم از برنامه های اولویت دار استانداری این استان است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: دستگاه های اجرایی باید با انسجام و هماهنگی رفع مشکلات و دغدغه پزشکان را برای افزایش هرچه بیشتر ارایه خدمات درمانی به مردم و بیماران در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: نیاز است نامه ای به منظور تسویه بدهی پزشکان، داروسازان و پرستاران تهیه و به هیات دولت ارسال و پیشنهاد شود دولت از محلی به صورت امانی، اعتباراتی را نسبت به تسویه بدهی های این بخش اختصاص دهد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: کاهش طلب پزشکان، داروسازان و پرستاران افزایش ارایه خدمات درمانی صادقانه و مناسب تر به مردم را به همراه دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این نشست گفت: دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان 900 میلیارد ریال برای 12 ماه کارانه پزشکان و 9 ماه کارنه پرستاران به فعالان بخش درمان بدهکار بوده و امید است با پرداخت 60 درصدی بدهی بیمه ها به صورت ماهانه به این دانشگاه از افزایش این بدهی ها جلوگیری شود.

«محمد جمالیان» افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهرستان اراک اکنون 600 میلیارد ریال بابت خرید دارو و لوازم مصرفی به شرکت های داروساز بدهکار بوده و اعتبارات پرداخت شده توسط بیمه سلامت برای تسویه این بدهی ها هزینه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 740 میلیارد ریال امسال توسط این اداره کل به موسسه های طرف قرارداد پرداخت شده است.

«محمد رضا جیریایی» افزود: 630 میلیارد ریال این اعتبارات برای تسویه طلب بخش دولتی و 123 میلیارد ریال نیز برای تسویه طلب اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی به بخش خصوصی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: با پرداخت این اعتبارات تمامی بدهی های سال گذشته اداره کل بیمه سلامت به موسسه های طرف قرارداد تسویه و طلب موسسه های بخش خصوصی نیز تا شهریور و بخش دولتی تا آبان ماه امسال پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی خاطر نشان کرد: مطالبات مهرماه بخش خصوصی و آذرماه بخش دولتی نیز در روزهای آینده پرداخت می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی اکنون هشت هزار میلیارد ریال از کارگاه های تولیدی این استان طلبکار بوده و وجود رکود در این کارگاه ها بخش درآمد های این اداره کل را با مشکل مواجه کرده است.

«محمدرضا بیدهندی» با یادآوری کسری بودجه تامین اجتماعی افزود: سازمان بیمه تامین اجتماعی برای تامین عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران باید 30 هزار میلیارد ریال تا پایان سال جاری تامین مالی داشته باشد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: سازمان تامین اجتماعی اکنون 2 هزار و 100 میلیارد ریال به موسسه های طرف قرارداد این استان بدهکار است.

دکتر« ثریا پازوکی» افزود: تمامی طلب سال گذشته داروخانه های از سازمان تامین اجتماعی تسویه و طلب پزشکان نیز تا بهمن ماه پارسال پرداخت شده و امید است با راه اندازی سامانه الکترونیک ماهانه، 60 درصد طلب پزشکان پرداخت شود.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها