Portal_background_image

استاندار مركزي عنوان كرد: رفع مشكلات واحدهاي توليدي مهمترين اولويت استان است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست مشترك ستاد اقتصاد مقاومتي استان و كارگروه رفع موانع توليد كه در شركت ماشين سازي اراك برگزار شد، گفت: با بررسي و استانداردسازي مشكلات واحدهاي تولیدی و صنعتي استان در ستاد اقتصاد مقاومتي و اعلام به معاون اول رئيس جمهوري درصدد رفع معضلات وشكوفايي این واحدها هستيم.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مركزي دومين رتبه صنايع مادرتخصصي و رتبه چهارم صنعت كشور را دارد و به لحاظ تنوع توليد در رتبه اول كشور است.

وي اظهار كرد: با وجود همه اين مزايا به دليل تحريم هاي ناعادلانه و كمبود نقدينگي، آسيب هاي زيادي در سال هاي قبل بر پيكر صنعتي استان مركزي وارد شده كه نياز است با برنامه اصولي، نظارت و حمايت موثر در جهت رفع آن ها گام برداشت.
 زماني قمي خاطرنشان كرد: شركت مادر تخصصي ماشين سازي اراك در حوزه توليد از واحدهاي بسيار بزرگ و خوشنام كشور است كه براي استان مركزي و به خصوص كلانشهر اراك مايه افتخار است.
وي بيان كرد: آينده شركت ماشين سازي اراك با بهره گيري از بهترين متخصصان و مهندسان مجرب و مديريت لايق با سابقه مديريت در وزارتخانه ها و صنايع بزرگ سرشار از اميد و موفقيت است.
وي اظهار كرد: توسعه در بخش هاي نفت، گاز و نظام شهرسازي از اولويت هاي برنامه اي شركت ماشين سازي اراك است.
استاندارمركزي، نبود تقاضا براي محصولات توليدي اين شركت را از مهمترين مشكلات اين واحد مادر تخصصي ذكر كرد و گفت: در صورتي كه واحدهاي صنعتي و شركت هاي استان نياز به تامين قطعات، مواد اوليه و محصولاتي كه شركت ماشين سازي اراك قادر به توليد آنهااست داشته باشند،بايد نيازهاي خود را به جاي واردات از كشورهاي مختلف، از اين شركت تامين كنند تا علاوه بر رفع مشكلات اين واحد توليدي، صنايع پايين دستي مرتبط نيز كارسازي شوند.
زماني قمي تاكيد كرد: بسياري از سرمايه گذاران خارجي به اعتبار واحدهاي بزرگي مانند ماشين سازي، آذرآب، واگن سازي و آلومينيوم براي سرمايه گذاري به استان مركزي روانه مي شوند، درصورتي كه مسئولان براي رفع مشكلات اين واحدهاي بزرگ مساعدت كنند و توليدات حدود 40 درصدي آنها به حداقل 75 درصد برسد و شمار بيشتري از نيروي انساني در آنها به كارگرفته شوند علاوه بر كاهش نرخ بيكاري، در رفع نياز شركت هاي پايين دستي نيز موثر خواهد بود.
وي در اين نشست براي رفع مشكلات شركت ماشین سازي اراك از جمله قطع برق، قطع گاز، خريد انشعاب فاضلاب، مشكل كم آبي فضاي سبز، نبود راه دسترسي اختصاصي به شركت و تقسيط بدهي هاي معوقه مالياتي و بيمه اي ، دستورات لازم را صادر كرد.
استاندار مركزي در بخش ديگري از سخنانش روش هاي تخريبي اخير در كشور را كه عده اي به جاي انتقاد كردن به معناي اصلاح را با جدل كردن به مفهوم تخريب در هم آميخته اند و ايجاد صميميت و دوستي را به دشمني بدل نموده اند، گلايه كرد.
زماني قمي گفت: عمر دولت ها بسيار كوتاه و زودگذر است اما اينكه مطالبي خارج از تقوا و منطق مطرح شود ، مشكلات عديده اي در كشور به وجود مي آورد و دشمنان را خرسند مي كند.
وي بيان كرد: مسئوليت اقتصاد مقاومتي فقط متوجه دولت فعلي نيست بلكه همه اركان و دستگاه ها بايدبا همكاري و مساعدت يكديگر در رفع مشكلات بكوشند.
استاندار مرکزی اخلاق را اصلي ترين مولفه نظام جمهوري اسلامي دانست و گفت: كساني كه درصدد تخريب هستند و قصد دارند با اين شيوه فضاي كشور را در اختيار بگيرند به طور قطع موفق نمي شوند.
زماني قمي گفت: اميد است در 29 اسفند امسال شاهد تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي و به ويژه فرامين و منويات مقام معظم رهبري كه بهترين و كارشناسانه ترين راه حل هاي پيشنهادي را مطرح كردند، باشيم.
زماني قمي در حاشيه بازديد از سالن هاي توليد ماشين سازي اراك در جمع خبرنگاران نيز گفت: ماشين سازي اراك خدمات بزرگي درپروژه هاي نفتي كشور انجام داده و سرمايه اي مهم در حوزه اقتصادي و صنايع مادر تجهيزات ساز كشور است           . 
وي عنوان كرد: اين شركت يكي از واحدهايي است كه با بهره گيري از نيروهاي متخصص و كارآمد قابليت رقابت با توليدات ساير كشورهايي اروپايي را دارد اما به دليل تحريم ها و سياست هاي پيش از دولت تدبير و اميد دچار تنش هاي جدي شده است.    
استاندار استان مركزي گفت: از موارد جدي اين است كه طرح هاي عمراني به دليل كمبود اعتبارات دچار ضربه شده اند از همين رو تقاضا براي محصول هاي توليدي اين واحد كاهش يافته است. 
زماني قمي با تاكيد بر استفاده از محصولات با كيفيت ايراني به جاي محصولات وارداتي، گفت: امروز ستاد اقتصاد مقاومتي استان مركزي با هدف رسيدگي به مشكلات اين واحد صنعتي بزرگ كه با 40 درصد ظرفيت كار مي كند در ستان داير شده است.       
وي اظهار كرد: زيبنده نيست كه با وجود چنين سرمايه گذاري هاي ارزشمندي در كشور به سوي واردات محصولات كشورهاي خارجي به ويژه چين باشيم.         
وي گفت: كشور چين با توليد اجناس كم كيفيت، جاي توليدات با كيفيت واحدهاي توليدي كشور ما به خصوص اراك را گرفته است.   
 گفتنی است مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک در این نشست مسائل و مشکلات این شرکت را بیان کرد. 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها