Portal_background_image

استاندار در بازديد از شهرك وليعصر در منطقه حاشيه نشين ساوه: رفع مشكلات مناطق حاشيه نشين استان با جديت دنبال مي شود

آقازاده استاندار مرکزی‌ در بازدید از شهرک ولیعصر (عج) (منطقه حاشیه نشین فانوس آباد) ساوه، گفت: گره گشایی از مشکلات و تلاش برای ترمیم آسیب ها در مناطق حاشیه نشین استان در دستور کار جدی قرار دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  سکونتگاه های غیررسمی در بیشتر کلانشهرهای کشور وجود دارد و 11 میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می کنند که این معضل در استان مرکزی برای شهرهای اراک و ساوه حاد و برجسته است.

وی بیان کرد: حاشیه نشینی موجب شده که مدیریت شهری و دستگاه های خدمات رسان در ارایه ماموریت ها با مشکل جدی مواجه باشند و همه تلاش ها برای رفع و کاهش این معضلات به کار گرفته شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: با وجود موانع قانونی بویژه درخصوص اراضی واگذار شده، حمایت های جدی از این نقاط برابر ضوابط و مقررات صورت گرفته و ساکنان این مناطق از خدمات شهری برخوردار شدند.

آقازاده تصریح کرد: تمام تلاش دولت پس از احداث شهرک‌های حاشیه نشین برطرف کردن نیازهای ضروری است. خوشبختانه در شهرک ولیعصر(عج) نیز ضرورت های اصلی تامین شده، اما این مهم باید با شدت بیشتری پیگیری شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: با مشارکت استانداری موضوع تامین قیر برای آسفالت معابر این شهرک در دستور کار قرار می گیرد و راهکارهای قانونی بهره مندی از برخی امکانات مانند احداث مسجد، مدرسه حسینیه و ‌... با واگذاری زمین بررسی و اجرایی خواهد شد.

وی گفت: حضور ما در این نقطه از نقاط حاشیه ای شهر بیانگر اهتمام مسئولان جهت برطرف کردن مشکلات شهرک است.

آقازاده با اشاره به استقرار دامداری در این شهرک گفت: باید تمهیداتی در نظر گرفت تا تبعات این فعالیت و عوارض آن به حداقل برسد و در برنامه درازمدت موضوع انتقال آن عملیاتی شود.

استاندار مرکزی بر لزوم تامین امنیت منطقه برای برقراری آرامش بیشتر در این شهرک تاکید کرد و گفت: با قولی که مدیرعامل شرکت مخابرات استان داد تا پایان سال مشکل مخابراتی و تلفن شهرستان ساوه و این شهرک برطرف خواهد شد.

فرماندار شهرستان ساوه نیز در این بازدید گفت: سکونتگاه غیررسمی فانوس آباد از مناطق محروم این شهرستان است که اهالی آن با مشکلات و مسایل متعددی دسته و پنجه نرم می کنند.

«محمد بهاروند» افزود: 22 سکونتگاه غیر در این شهرستان وجود دارد که فانوس آباد کوچکترین منطقه محسوب می شوداما بیشترین مشکلات در آن تمرکز دارد.

وی بیان کرد: دولت نگاه ویژه ای به مناطق حاشیه ای دارد و امید می رود که با حضور استاندار مرکزی در این منطقه، مشکلات و چالش های حاشیه نشینی فانوس آباد رفع شود.

فرماندار ساوه بیان کرد: طرحی در مجلس شورای اسلامی پس از سه بار بررسی با عنوان واگذاری امتیازات موقت در مناطق حاشیه شهرها مصوب شده که این مهم زمینه خدمت رسانی در این مناطق را فراهم می کند.

بهاروند اظهار داشت: سکونتگاه غیررسمی فانوس آباد از مناطق هدف برای باز آفرینی و در زمره بافت های فرسوده است و عملیاتی اجرایی جدول گذاری آن کلید خورده و در دهه فجر امسال نیز به پایان می‌رسد.

وی گفت: 150 تن قیر برای آسفالت خیابان اصلی این منطقه حاشیه ای نیاز است که در صورت تامین به زودی عملیات اجرایی آن در دستور کار قرار می گیرد.

فرمانداز ساوه افزود: بیش از 97 درصد از مردم شهرستان ساوه و بیش از 95 درصد روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه نیز در این بازدید گفت: نگاه شورای پنجم توزیع عادلانه امکانات در شهر و به ویژه در مناطق کم بهره و حاشیه ای است‌.

«احمد حاج امینی» افزود: شورای پنجم تاکنون در این راستا گام های خوبی برداشته است و حل مشکلات حاشیه نشینی ساوه و فانوس آباد به تنهایی از عهده شهرداری و شورای شهر بر نمی آید.

وی ادامه داد: نقشه بافت فرسوده محله حاشیه ای قاسم آباد تهیه و اقدام های لازم در این راستا صورت گرفته و بحث تامین اعتبار آن دنبال می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه تصریح کرد: بودجه ستاد باز آفرینی در استان مرکزی 450 میلیارد ریال است که می طلبد از این بودجه در شهرستان ها نیز به نحو مطلوب بهره گیری شود.

حاج امینی گفت: فضای سبز و ایجاد بوستان از خواسته های بحق مردم است که برای تحقق آن باید سازمان مسکن و شهرسازی و شهرداری همکاری بیشتری داشته باشد و تعامل در بحث واگذاری زمین نیز بیشتر شود.

رئیس شورای اسلامی ساوه افزود: 60 درصد معابر این شهر نیاز به روکش و ترمیم دارد و اعتبار مورد نیاز در این خصوص 120 میلیارد ریال پیش بینی شده است.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها