Portal_background_image

استاندار: رفع مشكلات توليد رويكرد مهم مجموعه دولت در استان است /ساوه همچنان فرمانداري ويژه است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ساوه که در محل شرکت نورد پروفیل صفا برگزار شد، گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی رویکرد مهم مجموعه دولت در استان و زمینه ساز رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار است.

​آقازاده استاندار مرکزی در خصوص مشکلات واحد پروفیل صفا، گفت: در ارتباط با 20 میلیون دلار سفارش خرید که شرکت های متعلق به حاشیه خلیج فارس در این کارخانه ثبت کرده اند، مشکلاتی از جمله نداشتن گواهی ارزش افزوده و تمدید نشدن کارت بازرگانی برای تولید لوله و ارسال محصولات به این شرکت ها ایجاد شده که برای رفع آنها در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی تصمیم گیری شد.         

استاندار مرکزی گفت: قرار بر این شد که کارت بازرگانی و نیز گواهی ارزش افزوده این کارخانه صادر شود و بلافاصله نسبت به ترخیص مواد اولیه این شرکت از گمرکات اقدام تا روند تولید دچار وقفه نشود.

وی افزود: تولیدات این کارخانه علاوه بر اینکه می تواند ماهانه 20 میلیون دلار ارز آوری برای کشور ایجاد کند، سبب رونق اقتصادی کارخانه و نیز افزایش صادرات ارزی و غیر نفتی استان مرکزی می شود. 

آقا زاده گفت: علاوه بر مسائل کارخانه صفا، مسائلی مانند فراهم کردن زیرساخت های شهر صنعتی احمد آباد ساوه (ویژه سرمایه گذاری خارجی) از جمله آب، برق، مخابرات و گاز نیز در این نشست مطرح و در این زمینه ها تصمیم گیری هایی به عمل آمد. 

استاندار مرکزی گفت: از دستگاه های عضو ستاد اقتصاد مقاومتی و دستگاه های خدمات رسان و نیز اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی به دلیل همکاری لازم و درک متقابل، تشکر می کنم و امیدواریم با این تلاش ها مشکلات تولید برطرف و شاهد رونق اقتصادی این ناحیه صنعتی باشیم‌.   

استاندار مرکزی گفت: مشکلاتی در زمینه همکاری بانک ها با شرکت های تولیدی این شهرستان وجود داشت که در حال برطرف کردن آنها هستیم و کشورهای اروپایی نیز به دنبال انجام مرودات تجاری با تولیدکنندگان این شهرستان هستند. 

وی اظهار داشت: در زمینه اعطای تسهیلات بانکی و تامین سرمایه در گردش، امیدواری زیادی در واحدهای صنعتی استان ایجاد شده و از ماه آینده نیز در واحدهای صنعتی شاهد ثبات تولید و افزایش صادرات خواهیم بود

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به  گمانه زنی و شایعات زیادی که در هفته های اخیر در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر اینکه قید «ویژه» از فرمانداری ساوه سلب شده است  به این حرف و حدیث ها پایان داد و تاکید کرد که ساوه همچنان فرمانداری ویژه است.

وی بیان کرد: از نظر تشکیلات اداری نیز به معاونان استانداری تاکید کرده ام که در مکاتبات مرتبط با شهرستان ساوه، قید معاونت استاندار را برای فرماندار و عنوان فرمانداری ویژه را درج کنند.

وی ادامه داد: به زودی در وزارت کشور این مشکل را حل خواهیم کرد و شهروندان ساوجی از این بابت نگرانی نداشته باشند و شایعاتی که اخیرا مطرح شده را تایید نمی کنم زیرا ویژه بودن شهرستان ساوه به عنوان یکی از تشکیلات مصوب اداری استان مرکزی مورد تایید است.

آقازاده اظهار کرد: ساوه به عنوان قلب اقتصادی استان مرکزی و یکی از شهرستان های پرتوان از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است و طرح برخی از شایعات نیز به دلیل انتشار نامه ای بود که استانداری مرکزی نیز واکنش نشان داد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ساوه گفت: در گذشته روزانه یک هزار و 200 فقره بارنامه در ساوه صادر می شد و اکنون این رقم به حدود 800 فقره رسیده و بنابراین سیستم حمل و نقل در شرایط عادی است‌.

بهاروند گفت: صادرات ساوه در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال دارای 20 درصد افزایش است و اختیارات گمرک افزایش پیدا کرده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ساوه اظهار داشت: 100 قرارداد سرمایه گذاری در شهر صنعتی ساوه منعقد و منجر به نتیجه شده است که در این بین ادارات استان مرکزی نیز همکاری مناسبی داشته اند.

بهاروند افزود: در مرحله نخست قرار است که یک پست 15 مگاواتی برق در شهر صنعتی احمد آباد با هدف رفع مشکل کمبود برق این منطقه مستقر و نصب شود و در مرحله دوم نیز قرار است اداره کل آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی نسبت به تامین 15 لیتر بر ثانیه آب برای این شهر صنعتی اقدام کند.

وی همچنین در مورد ساخت جاده دسترسی و اتصال آن به اتوبان ساوه - تهران، اظهار کرد: زیرساخت های این کار در دست انجام است و اموری چون آسفالت معابر و تامین قیر رایگان نیز در دستور کار است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها