Portal_background_image

وزير جهاد كشاورزي: رفع مشكلات بخش كشاورزي با مشاركت مردم و حمايت دولت ميسر مي شود/بازاريابي هدفمند رونق بخش اقتصاد كشاورزي است

وزیر جهاد کشاورزی در نشست رسیدگی به مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان خنداب، گفت: مشارکت جویی اثربخش بهره برداران و حمایت های دولت در زمینه تسهیل صدور مجوزها و اعطای تسهیلات، کلید عبور از مشکلات بخش کشاورزی است.

حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: بازاریابی هدفمند و بهره گیری از فناوری های نوین کشت، رونق بخش اقتصاد کشاورزی در کشور است.

وی افزود: رفع تنگناهای مالی در زمینه عمل به تعهدات بیمه کشاورزی از برنامه های در دست انجام است و دولت می کوشد در سایه ساز و کارهای اصولی، بازه زمانیِ پرداخت غرامت به بهره برداران را کاهش دهد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: مشارکت جویی اثربخش بهره برداران و حمایت های دولت در زمینه تسهیل صدور مجوزها و اعطای تسهیلات، کلید عبور از مشکلات بخش کشاورزی است.

حجتی بیان کرد: بیمه بازنشستگی ضریب ایمنی در کار را در بخش کشاورزی تضمین کرده و نقش کلیدی در افزایش رغبت و ماندگاری بهره برداران در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهرها دارد.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: شهرستان خنداب در زمینه تولید انگور ظرفیت های ارزشمندی دارد و با بهره گیری از روش داربست، می توان تولید انگور در این شهرستان را 2 تا سه برابر افزایش داد.

وی گفت: هزینه روش داربست در تولید انگور پایین است و نقش موثری در افزایش درآمد برای کشاورزان دارد.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: حمایت کمرنگ در حوزه بازاریابی در گذشته؛ پای واسطه ها را به بخش کشاورزی باز کرده و موجب شده تا سودآوری از جیب تولید کننده به سمت دلالان سوق پیدا کند.

فرماندار شهرستان خنداب نیز در این نشست گفت: 125 هزار هکتار اراضی کشاورزی در این شهرستان وجود دارد که 48 هزار هکتار آن قابل کشت است.

 غیاثی افزود: فعالیت عمده 90 درصد مردم خنداب کشاورزی است و در سال گذشته بیش از 110 میلیارد ریال در این شهرستان برای یارانه خرید کشمش و 100 میلیارد ریال تسهیلات در زمینه توسعه آبیاری نوین به کشاورزان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: شهرستان خنداب با تولید سالانه 128 تن انگور در چهار هزار و 500 هکتار عرصه باغات کشاورزی، رتبه نخست تولید این محصول را در استان مرکزی داراست.

فرماندار خنداب ادامه داد: سالانه 6 هزار و 500 تن هلو و شلیل، 12 هزار و 300 تن گندم آبی و 11 هزار و 800 تن جو در این شهرستان تولید می شود .

غیاثی اظهار کرد: خنداب به دلیل دارا بودن ظرفیت های آبی و اراضی شیب دار، امکان توسعه واحدهای آبزی پروری و کشت گیاهان دارویی را نیز دارد.

وی گفت: در سال زراعی گذشته بر اثر سرمازدگی خسارت های سنگینی به باغات انگور شهرستان خنداب وارد شد و عملکرد صندوق بیمه کشاورزی در این راستا مناسب نبود.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در سفر به شهرستان خنداب از باغ انگور داربستی فدک در این شهرستان نیز بازدید کرد.

همچنین در جریان این سفر، وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه از واحد شیلاتی شازند، عملیات اجرایی واحد فرآوری سیب زمینی کمیجان باپیش بینی 65 فرصت شغلی جدید، بازدید کرد.

سفر حجتی و هیات همراه از شامگاه چهارشنبه به استان مرکزی آغاز شده و دیدار با با فعالان حوزه کشاورزی و بازدید از شرکت کشت و صنعت زرین خوشه اراک از نخستین برنامه های سفر وی بود.

بازدید از واحد دامپروی تلخاب فراهان، واحد تولیدی لبنیات و دامپروری 400 راسی آشتیان از دیگر برنامه های  سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان مرکزی است.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها