Portal_background_image

استاندار: رفع مشكلات اقتصادي اولويت مهم استان است/رفع چالش‌هاي اقتصادي زمينه‌ساز رفع معضلات اجتماعي و فرهنگي

آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با ایسنا رفع مشکلات اقتصادی را اولویت اصلی استان دانست و گفت: اگر بتوانیم در حوزه اقتصادی موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم قطعا توجه و نظر بهتری به موضوعات فرهنگی و اجتماعی خواهیم داشت.

آقازاده استاندارمرکزی بیان اینکه سیاست‌های و اقدامات دولت تدبیر و امید درحوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان با دولت‌های قبلی مقایسه کرد، گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، شرایط حمایت از فعالیت‌های اجتماعی و رسیدگی به معضل مواد مخدر بسیار درخشان بوده است.

وی با اشاره به شتاب گرفتن روز افزون قاچاقچیان مواد مخدر و قرار گرفتن کشور در مسیر ترانزیت مواد مخدر و همسایگی با کشورهای کننده مواد مخدر که ناخواسته درگیری ایران با مواد مخدر را به همراه داشته است، افزود: به دلیل اینکه مواد مخدر از کشور ترانزیت می‌شود، مصرف مواد در  بسیاری از استان‌های کشور بالا است.

آقازاده ادامه داد: سیاست‌های دولت با توجه به اختیارات و امکانات موجود سیاست‌های خوب و قابل قبولی است، اما متاسفانه شتاب مصرف مواد مخدر، شتاب نگران‌کننده‌ای است  به نظر می‌رسد در کنار سیاست‌ها و اقدامات دولت و دستگاه‌های اجرایی باید مردم، خانواده‌ها و مهمتر از آن سازمان‌های مردم نهاد کمک کنند.

وی با اشاره به حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در کمسیون‌های صنایع، کشاورزی، برنامه‌ و بودجه و آموزش و تحقیقات، گفت: حضور نمایندگان در این کمسیون‌ها فرصت بسیار مناسبی برای استان است و می‌توان با بروز مشکلات در همه حوزه‌ها از این ظرفیت عظیم استفاده کرد، با نگاهی به شرایط کنونی استان مرکزی ،جو صنعتی و کشاورزی استان با توجه به معضلاتی موجود در کل کشور همچون رکورد اقتصادی، تورم و... قابل قبول‌تر از گذشته است و با استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌توان روند رو به بهبود را در پیش گرفت.

استاندار مرکزی در پاسخ به اینکه آیا اولویت‌های صنعتی و کشاورزی استان از اولویت‌های اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی پر رنگ‌تر است؟، گفت: درصورت اولویت‌بندی مباحث استان در حوزه‌های مختلف قطعا رفع مباحث اقتصادی در صدر اولویت‌ها قرار می‌گیرد، اگر بتوانیم در حوزه اقتصادی موفقیت‌های بیشتری داشته باشیم، می‌توانیم توجه و نگاه ویژه‌ای به مباحث اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم و مسلما تمرکز تیم مدیریتی استان، نمایندگان مجلس و دستگاه‌های مرتبط به رفع معضلات و مشکلات استان موفقیت‌های چشمگیری در حوزه فرهنگی و اجتماعی رقم خواهد زد.

آقازاده با تاکید بر اثر بخشی اجرای همایش‌ها و برنامه‌های استانی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد افزود: بزاری این نشست‌ها و همایش‌ها می‌توانند موثر باشد، اما نکته‌ حائز اهمیت این است که در کنار برگزاری این برنامه‌ها باید کار کارشناسی صورت گیرد تا بتوان به نتیجه مثبت و ملموس درست یافت و خوشبختانه اقدامات موثری در حوزه اجتماعی و فرهنگی استان صورت گرفته است، اما هنوز به نقطه مطلوب دست نیافته‌ایم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها