Portal_background_image

معاون سياسي استاندار تاكيد كرد: رعايت قانون و اخلاق مداري ازمهمترين وظايف شوراهاي اسلامي است/ نقش برجسته شوراها در روند شتاب دهي به توسعه همه جانبه استان

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در همایش آموزشی منتخبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان مرکزی که با حضور افشار مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور برگزار شد، گفت: رعایت قانون و اخلاق مداری از مهمترین وظایف شوراهای اسلامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی  گفت: شوراهای اسلامی شهر در روند شتاب دهی به توسعه همه جانبه استان نقش برجسته و مهمی دارند.

حسن بیگی افزود: شوراهای اسلامی مرجع مهم برنامه ریزی و تصمیم سازی کلان در مدیریت شهری و روستایی است و ملاک خدمت در آن تعهد،کارآمدی و تخصص است، بنابراین منتخبان مردم باید از این فرصت به دست آمده به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. 

وی اضافه کرد: نظر به نقش مهم شوراها در کمک به حل مشکلات جامعه باید وضعیت معیشتی مردم در لوایح شورا ها مدنظر قرار گرفته و ماموریت های زمین مانده در شوراها در حوزه شهرداری ها و سایر بخش ها جامه عمل بپوشد و فرصت های شورایی به معنای واقعی در راستای نیازهای رفاهی و فرهنگی مردم صرف شود. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بیان کرد: مصوبات زیادی از شوراهای اسلامی دوره های قبل اجرایی نشده که این مهم بلاتکلیفی مردم را به دنبال داشته است، بنابراین اعضای شوراهای اسلامی شهر دوره پنجم باید رسیدگی به این مصوبات را در دستور کار قرار دهند و مصوباتی که توجیه اقتصادی و اجتماعی ندارند را از دستور کار خارج کنند. 

وی، رعایت قانون و اخلاق مداری را مهمترین وظیفه شوراهای اسلامی دانست و گفت: مردم با حضور حداکثری در پای صندوق های رای دین خود را به نظام اسلامی ادا کردند و انتظار می رود اعضای شوراها نیز با کار و تلاش شبانه روزی نسبت به حل مسائل و مشکلات مردم تلاش کنند. 

گفتنی است در این نشست افشار مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور نیز سخنانی را بیان کرد.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها