Portal_background_image

استاندارعنوان كرد: رصد مسائل مهم كشور توسط ائمه جمعه امري ضروري است/ افزايش 20 درصدي صادرات استان در سالجاري

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست مشترک شورای اداری استان و شهرستان خمین که با حضور رئیس ستاد اقامه نماز کشور و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در خمین برگزار شد، گفت:رصد مسائل مهم کشورتوسط ائمه جمعه امری ضروری است.

زمانی قمی  استاندار مرکزی گفت: رصد مسائل مهم کشور توسط ائمه جمعه  که دارای نقش مهم و برجسته ای در جامعه هستند، امری ضروری است و  تاثیر آن برجامعه و انقلاب اسلامی در خور توجه است.

استاندار مرکزی گفت: بسیاری از علائم و نشانه ها در منطقه نشان می دهد که معدل آهنگ خاورمیانه به روی افراطی گری است و امروز در حوزه های مختلف جریان های افراطی ظهور و بروز پیدا می کنند لذا باید به لوازم و اقتضائاتی متوسل شویم که این آهنگ را متوقف کنیم که در این میان ائمه جمعه جایگاه و نقش  والایی دارند.

زمانی قمی گفت: ارائه گفتمان سازگار از دین، تشیع و جمهوری اسلامی توسط ائمه جمعه ضرورتی قطعی است تا بتواند گفتمان تند، افراطی و خالی از منطق  را به چالش بکشاند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: راه حل غلبه بر مشکلات کشور اتحاد و صمیمیت است که این مهم باید تقویت شود.

استاندار مرکزی با اشاره به عملکرد استان در چهار ماهه نخست سالجاری، اظهار کرد: از ابتداي سال٩٥ تاکنون صادرات غير نفتي در استان ٢٠درصد افزايش يافته است.

وی افزود: در این مدت میزان صادرات استان 190 میلیون دلار و میزان واردات 76 میلیون دلار بوده است که از این میزان 70 میلیون دلار مواد اولیه واحدهای تولیدی و ماشین آلات برای چرخه تولید و رونق اقتصاد وارد شده است که در زمره واردات ضروری است.

زمانی قمی ابراز کرد: مثبت شدن تراز صادرات بیانگر بهبود شرایط اقتصادی کشور و بخشی از اقداماتی است که در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری برداشته شده است ، ولی به این معنا که همه مشکلات کشور حل شده است، نمی باشد.

وی ادامه داد: در چهار ماهه نخست سالجاری 4 میلیون و 122 هزار بشکه نفت در کشور استخراج شده است که 2 میلیون و 328 هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر شده است.

استاندار مرکزی گفت: در تیر ماه سالجاری میزان نفت استخراج شده 4 میلیون و 155 هزار بشکه بوده است که 2 میلیون و 428 هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر شده که نسبت به ماه های گذشته رشد بهتری داشته است.

استاندار مرکزی بیان کرد: با اجرای برجام و بهره گیری مجموعه استان از این شرایط زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی در استان فراهم شده است.

زمانی قمی با ابراز امیدواری از به نتیجه رسیدن سرمایه‌گذاری‌‌ها در استان مرکزی، بیان کرد: دولت موظف است از هر فرصتی جهت بهتر شدن اوضاع کشور در عرصه‌های مختلف بهره ببرد.

وی افزود: ایجاد 5 نیروگاه بادی به ارزش یک میلیارد دلار در 5 نقطه استان توسط شرکتهای استرالیایی و اسپانیایی که زمین آن نیز از سوی استان تخصیص یافته است، احداث نیروگاه سیکل ترکیبی توسط شرکت بلژیکی با سرمایه گذاری یک میلیارد دلار، احداث کوره ذوب سیلیس در دلیجان  و احداث پالایشگاه پلاسمای خون در شهرستان زرندیه به عنوان تنها  پالایشگاه خون در خاورمیانه که مانع از خروج 250 میلیون دلار ارز از کشور می شود ، از جمله  اقدامات در جهت جذب سرمایه گذاری خارجی در استان است.

استاندار مرکزی با اشاره به تاثیر لغو تحریم ها در اقتصاد کشور، گفت: در زمان تحریم ها هر سال 20 درصد از صادرات نفت کاهش می یافت و اگر این روند ادامه داشت دیگر نمی توانستیم نفت صادر کنیم.

وی با اشاره به تلاش در جهت تحقق مطالبات واقعی و بحق مردم، اظهار کرد: نباید اجازه داد تا مطالبات غیر واقعی در جامعه دامن بزندچرا که این امر فقط بخشهای دولتی را به چالش نمی کشد بلکه ارزش کل اقدامات نظام و جمهوری اسلامی را به چالش می برد که نه به مصلحت نظام است و نه سزاوار اقدامات و تلاش های انجام شده در این سی و چند سال است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: با تغییر الگوها و  تدبیر می توان با توجه به امکانات موجود مطالبات به حق مردم را محقق کرد ، در حالی که اقدامی فراتر از آن  همه نهادهای تصمیم گیر را زیر سوال می برد و این امر ویژه دولت نیست و  امری شایسته و سزاوار هم نمی باشد.

گفتنی است در این نشست رئیس ستاد اقامه نماز کشور و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز سخنانی را بیان کردند.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها