Portal_background_image

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات مطرح كرد: رشد 80 درصدي تجارت الكترونيك در دولت يازدهم/زمان صدور كارت هوشمند ملي به دو ماه كاهش يافت

مهری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با استاندار مرکزی که در محل استاندای انجام شد، گفت: گفت: زمان صدور کارت ملی هوشمند بر اساس فرآیندهای اعمال شده، از پنج ماه به دو ماه کاهش یافت.

 مهری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: مدت زمان پذیرش و صدور کارت هوشمند ملی به علت ناکافی بودن تجهیزات، زمان بر بود که با اقدامات صورت گرفته بستر جبران این نقیصه مهیا شده و خدمات اعطایی به مردم در این حوزه بهبود یافته است.

وی اظهار کرد: صدور و چاپ کارت هوشمند ملی توسط شرکت ملی پست انجام نمی شود و این مهم برعهده ثبت احوال است و با ارتقاء تجهیزات، مدت ارائه خدمات کاهش یافته است.

وی گفت: کارت ملی شناسایی که در دست مردم است تا پایان سال 96 اعتبار دارد و به همین علت سرعت بخشی به ارائه خدمات با تقویت زیرساخت ها دنبال شد.

مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی، در بخش دیگری از سخنانش گفت: شبکه اینترنت در دولت یازدهم رشد پنج تا هشت برابری داشته و این مهم موجب رونق کسب و کار و افزایش تجارت الکترونیکی شده است.

مهری افزود: با افزایش توان شبکه اینترنتی، تجارت الکترونیکی در کشور نسبت به قبل آن 80 درصد رشد دارد و مردم با خریدهای اینترنتی هزینه و ترافیک را مدیریت می کنند.

وی توضیح داد: طرح جی نف یا نظام نشانی استاندارد ملی که دو سال قبل توسط رئیس جمهوری ابلاغ شد و پست متولی اجرای آن است مبتنی بر نشانی نویسی کد پستی 10 رقمی است و شهروندان از این کد که نمایانگر هویت مکانی یک فرد است، بهره مند می شوند.

وی، با بیان اینکه اجرای این طرح در کاهش زمان ارسال مرسولات و تسهیل امور پستی موثر است، گفت: در این طرح با هوشمندسازی و استاندارد شدن نشانی ها، بانک اطلاعاتی ارسال مرسولات تشکیل می شود.

مهری افزود: برای اجرای این طرح یک میلیون و 10 هزار کد پستی در استان مرکزی شناسایی شده که 760 هزار آن اماکن شهری و 250 هزار آن روستایی را شامل می شود.

وی بیان کرد: تمامی اماکن شهری استان مرکزی در طرح جی نف بهنگام سازی شده و 60 درصد اماکن روستایی نیز زیر پوشش این طرح است.

وی توضیح داد: از مجموع 221 هزار ابنیه ساختمانی که در استان مرکزی مستقر است، طول و عرض جغرافیای 219 هزار واحد ( ژئوکد ) شناسایی شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: برای اجرای این طرح، اماکنی شناسایی شده اند که بی نام و یا هم نام هستند و به همین منظور شهرداری و دهیاری ها برای رفع نواقص دست به کار شده اند.

مهری افزود: 15 میلیون و 200 هزار مرسوله پستی استان مرکزی در هشت ماه اخیر جابه جا شده که هفت میلیون و 200 هزار آن صادره و بقیه وارده بوده است.

استاندار مرکزی نیز گفت: روز آوری روش های پستی گذشته که به صورت سنتی بود و همچنین تغییر کارویژه های پست  از اقداماتی است که در دولت تبدیرو امید ابه ان پرداخته شده است.

زمانی قمی گفت: تغییر کارویژه های پست نیازهای مردم در شهرها و روستاها و همچنین بسیاری از دستگاه های اجرایی را پاسخ می دهد و در واقع تمام شئونات زندگی  مردم را تحت تاثیر قرار داده است.

وی گفت: اطلاعات با ارزشی که در طرح نظام نشانی استاندارد ملی جمع آوری می شوند قابل استفاده برای نهادها و دستگاه های خدمات رسان، نظیر برق و گاز وشهرداری ها است.

وی افزود: با استفاده از روش های نوین و کمک گرفتن از خدمات پستی این امکان به مردم داده می شود تا وقت خود را به جای تهیه مایحتاج روزانه، صرف حوزه های علمی و اثرگذار کنند.

استاندار مرکزی گفت: این استان برای ایجاد نظام نشانی استاندارد ملی آمادگی دارد با استفاده از فرصت ها و شیوه های نوین، کاهش آلودگی هوا و مدیریت زمان را اجرایی کند.

گفتنی است در این دیدار مدیر کل پست استان نیز سخنانی را بیان کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها