Portal_background_image

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات عنوان كرد: رشد 2/8 برابري زيرساخت‎هاي ارتباطات كشور/ بهره برداري از فاز اول شبكه ملي اطلاعات در هفته دولت

واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بدو ورود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران، گفت: زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در دولت یازدهم ، 2/8 برابر افزایش یافته است.

واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد:  زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ظرف سه سال گذشته گسترش زیادی یافته و شبکه های پهن باند کشور بیش از شش برابر شده است.

وی افزود: همزمان با هفته دولت، فاز اول شبکه ملی اطلاعات کشور بهره برداری می شود و در دهه فجر سال جاری نیز فاز دوم آن به بهره برداری خواهد رسید که البته این شبکه همواره در حال تکمیل و به روز رسانی خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: بر این عقیده هستم که کشور ما در آستانه تحولی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال های آتی بوده و ارائه مجوز برای اپراتورهای مجازی تلفن همراه در دستور کار است.

واعظی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه زیرساخت های ارتباطی در استان مرکزی گفت:  در سفر قبلی  به استان مرکزی  مقرر شد شبکه های فیبر نوری بین شهری ایجاد شود که طراحی این کار صورت گرفته و در شهرهای مختلف  تلفن نسل سوم و چهارم به بهره برداری رسیده است.

گفتنی است بر اساس تصمیم هیات دولت تمامی استان ها در هفته دولت امسال میزبان اعضای کابینه به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید هستند و سفر وزیر ارتباطات به استان مرکزی نیز به همین منظور تدارک شده است.

در آیین استقبال از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به عنوان نماینده دولت در استان مرکزی به مناسبت هفته دولت، زمانی قمی استاندار، سید مهدی مقدسی و علی اکبر کریمی نمایندگان مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، معاونان استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان اجرائی استان حضور داشتند

 بازدید از مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء اراک، حضور در گلزار شهدا، تودیع و معارفه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، بازدید از شرکت واگن پارس، بازدید از پروژه در حال احداث بیمارستان ولیعصر(عج) اراک و حضور در شورای اداری استان مرکزی و شورای اداری شهرستان های ساوه و زرندیه از جمله برنامه های سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان مرکزی است.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها