Portal_background_image

استاندار: رشد اقتصادي و سرمايه گذاري دو عامل مهم در رفع بيكاري است/ بهره گيري از ظرفيتهاي گردشگري استان در جهت ايجاد اشتغال

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت : رشد اقتصادی و جذب سرمایه گذار دو عامل مهم در رفع مشکل بیکاری است.

زمانی قمی استاندار مرکزی تحول در اقتصاد و معیشت مردم را اصلی ترین مسئله کشور عنوان و اظهار کرد: برای رفع مشکل بیکاری باید سالانه یک هزار و 200 شغل ایجاد کنیم که  در سال 94 با تمام تلاش صورت گرفته 700 هزار شغل در کشور ایجاد شده  است  که هنوز 500 هزار شغل با میزان مقرر فاصله داریم .

زمانی قمی رشد اقتصادی بالا و سرمایه گذاری را دو عامل مهم در رفع مشکل بیکاری دانست و گفت: مشکل اشتغال با  رشد اقتصادی منفی شش درصد  مرتفع نمی شود بلکه  این مهم با رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی مورد تاکید مقام معظم رهبری محقق خواهد شد.

استاندار مرکزی گفت : در سالجاری با تاکیدات رهبری و اقداماتی که از سوی دولت و دستگاه های اجرایی انجام شد، ستادهای اقتصاد مقاومتی توانستند در جهت بهبود شرایط اقتصادی تحرک نسبی ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تولید، صادرات و واردات استان علائمی از بهبودشرایط مشاهده می شود، افزود: اعطای تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط باعث شد تا امسال  126 واحد تولیدی استان احیا شوند و به چرخه تولید بازگردند.

زمانی قمی بهره گیری از ظرفیتهای گردشگری را راهبردی موثر در ایجاد اشتغال دانست و گفت: طرح هایی که تهیه می شود حتما باید دارای پیوست فرهنگی  باشد، ما نمی خواهیم در حوزه گرشگری مبانی دینی را نادیده بگیریم ولی نگاه تنگ نظرانه نیز باعث می شود نتوانیم از ظرفیت خوب این حوزه در رفع مشکلات اقتصادی به ویژه اشتغال بهره مند شویم.

وی ادامه داد: موضوع تلمبار شدن بیکاران و اضافه شدن به این جمعیت یک خطر برای همه کشور است، بنابراین نباید از این موضوع به سادگی بگذریم و آن را بی اهمیت قلمداد کنیم باید در  عمل این مشکل را رفع نمائیم.

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی در حوزه گردشگری دارای ظرفیت ها و استعدادهای فراونی است که باید از این ظرفیتها بخوبی بهره گرفت.

وی با اشاره به اینکه این ظرفیت در شهرستانهای استان متفاوت است، گفت: برخی شهرستان های استان بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری دارند از جمله شهرستان های ساوه و دلیجان که طبق آمار، روند رو به رشد جمعیت دارند و باید توسعه  یابند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شهر نراق با معماری خاص خود، شهرستان محلات و دلیجان به واسطه جاذبه های توریستی و وجود چشمه آبگرم و غاز نخجیر،شهرستان خمین به واسطه بیت تاریخی امام راحل(ره) و شازند با جاذبه های طبیعی می توانند یک محور گردشگری  خوب در استان باشند.

وی افزود : برای تعیین سرمایه گذار برای اجرای این طرح گردشگری باید ستاد اقتصاد مقاومتی استان برگزاری همایشی با حضور سرمایه گذاران را در دستور کار قرار دهد تا از نزدیک در جریان پتانسیل های توریستی استان قرار بگیرند و این طرح سریعتر اجرائی شود.

استاندار مرکزی با تاکید بر تسهیل امور سرمایه گذاران در استان، گفت: دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه سرمایه گذاری در استان باید شرایط حضور سرمایه گذاران را در استان تسهیل کرده و این افراد را در روندهای خسته کننده اداری درگیر نکنند تا زمینه بهتری برای فعالیت های سرمایه گذاری در مرکزی فراهم شود.

زمانی قمی خاطر نشان کرد:  فرمانداران باید ضمن معرفی زیرساخت های گردشگری شهرستان های خود  زمینه جذب سرمایه گذار را فراهم کنند. 

گفتنی است در این نشست رئیس پارک علم و فناوری، رئیس بنیاد نخبگان و رئیس دانشگاه اراک به تشریح اقدامات خود در خصوص تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی پرداختند.سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها