Portal_background_image

آقازاده : رسانه ها در تقويت روحيه اميد و نشاط در جامعه نقش آفريني كنند

آقازاده استاندار مرکزی در آیین تجلیل از خبرنگاران استان که در سالن کوه نور برگزار شد، گفت: رسانه ها در تزریق امید و نشاط بیش از مسئولان وظیفه دارند و باید در این راستا تلاش مضاعفی به کار گیرند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: ایران اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند تزریق روحیه نشاط، امید و اعتماد است.

وی با تشکر از فعالیت های یک سال گذشته رسانه های استان مرکزی گفت: رسانه های این استان با وجود مشکلات و کاستی ها، نقش و رسالت خود را به خوبی ایفا کردند.

استاندار مرکزی ادامه داد: جامعه مطبوعاتی و رسانه ای استان مرکزی سابقه درخشانی دارد و از قوی ترین جوامع رسانه ای کشور محسوب می شود و این قشر تاکنون تلاش ها و گام های موثری در حل مشکلات مختلف برداشته است.

آقازاده اظهار داشت: بیان مطالبی مبنی بر محقق نشدن برخی مطالبات در طول 40 سال گذشته، گریز از واقعیت ها است و انتقادها باید بیان شود و در واقع دولت تدبیر و امید نقدها را پذیرا است.

استاندار مرکزی افزود: نباید کارهای بزرگ انجام شده در 40 سال گذشته نظام مقدس جمهوری اسلامی نادیده گرفته شود، برخی ضعف ها، سوء مدیریت ها، مفسده ها بوده اما نگاه دولت و نظام به سمت توسعه و خدمتگزاری به جامعه و رفع مشکلات مردم است.

آقازاده بیان کرد: مبنای خدمتگزاری در جمهوری اسلامی بر اساس دین و پیروی از ائمه اطهار (ع) است و مدیرانی که برای خدمت به مردم انتخاب می شوند باید عاری از هرگونه کجراهی و پلیدی باشند.

استاندار مرکزی اصافه کرد: خبرنگاران نیاز به امنیت شغلی و مسکن دارند و از قشرهای مظلوم جامعه هستند که با وجود مشکلات زیاد تنها حقوق مردم و جامعه را دنبال می کنند.

وی گفت: خبرنگاری از جمله مشاغل سخت و زیان آور است و باید همه تلاش ها به کار گرفته شود تا کار ارزنده و بدون شعار برای این قشر صورت گیرد.

مدیرکل ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: فراخوان جشنواره مطبوعات این استان تهیه شده و به زودی منتشر خواهد شد.

شریفی افزود: این فراخوان به زودی منتشر می شود و امید است رسانه های استان مرکزی در این جشنواره مشارکت چشمگیری داشته باشند.

وی بیان کرد: آیین ویژه ای نیز در حوزه عکس به مناسبت روز جهانی عکس و عکاس در این استان پیش بینی شده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان مرکزی هم در ادامه این آیین گفت: خبرنگاران صادقانه دردهای جامعه را بیان می کنند اما دردهای آنها کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

 نیک عهد افزود: خبرنگاران هر روز با مشکلات مختلف از جمله بیمه همراه هستند و مدیران مسئول برای اداره نشریه خود با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم می کنند.

وی بیان کرد: افزایش هزینه های تولید نشریه موجب شده کمر مطبوعات استان مرکزی روز به روز خمیده تر شود و هزینه های چاپ، لیتوگرافی و کاغذ سرسام آور شده و در یک هفته گذشته قیمت کاغذ در استان مرکزی با افزایش چشمگیری همراه بود.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان مرکزی ادامه داد: برخی افراد بدون نام و نشان با عنوان رسانه در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند که این مهم نیازمند ساماندهی جدی است و خبرنگاری نیازمند ابزارها و توانایی های لازم است.

وی بیان کرد: خانه مطبوعات استان مرکزی به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی مطبوعات این استان شکل گرفته و تاکنون قدم های موثری نیز برداشته است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان مرکزی اضافه کرد: دوره های آموزشی ویژه ای تاکنون از طریق این خانه برگزار شده و برگزاری دوره های آموزش خبرنگاری مقدماتی و پیشرفته با مشارکت خبرگزاری جمهوری اسلامی پیش بینی شده و به زودی اجرایی می شود.

گفتنی است در این نشست نمایندگانی از خبرنگاران استان به بیان مسائل و مشکلات پرداختند و در پایان از خبرنگاران پیشکسوت و خانواده های معظم شهدای خبرنگار در استان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها