Portal_background_image

معاون سياسي استاندار تاكيد كرد: رسانه ها در تحقق توسعه پايدار نقش آفريني كنند

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در حاشیه بازدید از مطبوعات و خبرگزاری های استان، گفت: رسانه ها باید نقش کلیدی خود را در تحقق توسعه پایدار، ارتقاء شاخص های توسعه ای و اتخاذ استراتژی های مناسب ایفا نمایند.

 حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد: ارتباط و تعامل با رسانه‌ها،  در راستای پیشرفت و  توسعه جامعه و استمرار ارتقاء شاخص‌ها در حوزه های مختلف از اولویت های مدیران دستگاه های اجرایی است.

وی نقد منصفانه را از رسالت های  مهم رسانه و مطبوعات دانست و افزود: انتقاد منصفانه، رسالت رسانه و مطبوعات است و رسانه ها باید بر مبنای مصالح ملی تصمیم گیری و با ارائه راهکار و مستندات در راستای توسعه جامعه و اهداف دولت که هدف نظام است ایفای نقش کنند .

حقیقی گفت: باید با عملگرایی و به دور از شعار با ارئه نقشه راه عملیاتی در حوزه های مختلف جهت ارتقاء شاخص های توسعه اقدام نماییم و مردم شاهد وضعیت مطلوب ایجاد شده باشند. 

معاون  سیاسی استاندار ابراز کرد: توسعه فعالیت های فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند مشارکت آحاد جامعه است و مسوولین باید با ارائه برنامه های بلند مدت نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی اقدام نمایند و از آثار کوتاه مدت آن غافل نشوند.

وی افزود: باید با اجرای برنامه های خردتر ،کاربردی و عملیاتی در زمینه  کاهش آسیب های اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است اقدامات ویژه صورت بگیرد .

حقیقی تصریح کرد : نقش و اثر رسانه در سیاستگذاری از اهمیت اساسی برخوردار است چرا که می بایست رسانه ها در فرآیند توسعه و اتخاذ استراتژیهای مناسب، نقش اساسی ایفا نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به  نقش سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت : سمن ها؛ بازوان پرتوان جامعه هستند و می توانند در کنار دولت در مسیر خدمت رسانی به جامعه گام بردارند از این رو تقویت سمن ها با هدایت هر چه بیشتر مردم به سمت مشارکت های اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها