Portal_background_image

استاندارتاكيد كرد: رسالت آموزش و پرورش مقابله با جهل و ناداني است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت و بهره برداری از مدرسه خیر ساز شهدای قورچی باشی خمین، گفت: اشاعه دانائی و دانش و مقابله با جهل و نادانی مهمترین رسالت آموزش و پرورش است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه افزایش دانائی در جامعه به افزایش فضیلت منجر می شود، اظهار کرد: آموزش و پرورش با جهل و نادانی مقابله و دانائی و دانش را در جامعه می پراکند و برپائی نهضت دانائی ، تکامل انسانها و بشریت را رقم می زند.

وی بیان کرد:  اگر بخواهیم دشمنان بشریت را در طول تاریخ و ادوار گذشته ببینیم و از آنها نام ببریم اولین دشمن انسانها جهل و نادانی و دشمن دوم  آنها جفاکاران و ستمگران هستند که همیشه از مسیر جهل و فقدان دانائی انسانها در طول تاریخ عبور کردند و به مقاصدشان دست یافتند .

استاندار مرکزی با بیان اینکه در سایه دانائی دین حاکمیت پیدا می کند و مردم به آرزوهای خود می رسند، گفت: شروع سال تحصیلی نویدی بر پراکندن بیشتر دانائی و علم در جامعه است، هر اندازه جریان دانایی را تقویت کنیم به مبارزه با جریان جهل و نادانی پرداخته ایم .

زمانی قمی افزود: معلم، دبیر، مدرس و آموزش و پرورش مهمترین رسالت را در مقابله با بزرگترین دشمن بشریت یعنی جهل و نادانی  برعهده دارند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه امام صادق (ع) از طریق تاسیس دانشگاه شروع یک نهضت علمی بزرگ را به نام اسلام راستین ثبت کرد، گفت: همه مصیبت های بشریت دقیقاً ناشی از نپرداختن به دانائی بیشتر در جامعه بوده است .خودکامگان، استعمارگران، مستبدان  و زورگویان همه از رهگذر جهل و نادانی در روزگاران مختلف بر مردم حکمرانی  کردند.

استاندار مرکزی با اشاره به بهره برداری رسیدن مدرسه خیرساز شهدای قورچی باشی شهرستان خمین، گفت: این پروژه در 75 روز کاری به اتمام رسیده و بیانگر این مهم است اگر همت به عرصه کارزار آید چه جوابی را دریافت می کنیم.

زمانی قمی افزود: این اقدام مثبت حرکت در مسیر دانائی است و علاوه بر این مفاهیمی دارد که نشان می دهد همت والا می تواند مسیر را برای توسعه و ترقی کشور هموار کند.

در این آیین که با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز سخنانی را بیان کرد و پیام علی اصغر فانی وزیر برای بازگشایی مدارس قرائت شد.

گفتنی است با حضور استاندار مرکزی عملیات اجرایی پارک خیرساز شهدای گمنام شهر قورچی باشی نیز آغاز شد.

یادآور می گردد استاندار مرکزی با حضور در گلزار شهدای گمنام قورچی باشی به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها