Portal_background_image

استاندار مركزي : راه اندازي پنجره واحد سرمايه گذاري در استان امري ضروري است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل استانداری برگزار شد، بر ضرورت راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: راه اندازی این واحد به تسهیل و روان سازی امور مرتبط با سرمایه گذاری در استان کمک می کند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: برای برنامه ریزی در جهت راه اندازی  پنجره واحد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری نشستی با حضور اعضای ستاد سرمایه گذاری، فرمانداران شهرستانهای اراک و ساوه و مسئولان  دستگاه هایی که در امر سرمایه گذاری دخیل هستند  تشکیل دهد تا تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ گردد.

زمانی قمی با تاکید بر مشخص شدن وظایف هر دستگاه در امر سرمایه گذاری، افزود: هر سرمایه گذاری که در استان انجام می شود باید در بانک اطلاعات جامعی آورده شود.

وی بیان کرد: هر مانعی که باعث شود سرمایه گذار سرگردان شود باید حل شود و  کسانی که  در این زمینه کارشکنی و یا کم کاری می کنند نیز شناسایی و با آنها برخورد خواهد شد.

استاندار مرکزی بسته شدن پرونده پی ام دی را گامی بلند دردیپلماسی ایران دانست و گفت:این موفقیت با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب، تلاش رئیس جمهور، سخت کوشی و درایت تیم مذاکره کننده به ویژه وزیر امور خارجه به بهترین شکل ممکن اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: از سال 2002 محافل جهانی ناجوانمردانه و غیر قانونی ایران را متهم به حرکت در مسیر تولید بمب و سلاح کردند اما آنها این باور را نداشتند که وقتی رهبر معظم انقلاب امری را حرام بداند هیچ فردی به خود اجازه نمی دهد در این وادی قدم گذارد.
زمانی قمی بیان کرد: با کسب این موفقیت ایران در آستانه لغو تحریم ها قرار گرفته و امید است تا 15 یا 20 ژانویه این مهم تحقق یابد.
وی با اشاره به  اثرات لغو تحریم ها،  تصریح کرد: با لغو تحریم ها پول های بلوکه شده کشور آزاد شده و جانی دوباره به شرایط اقتصادی کشور داده می شود، همچنین می توان نفت را به فروش رساند و در ریسک سرمایه گذاری خارجی نیز بسیار تاثیرگذار است اما بخشی دیگر از تاثیر نیز وجود دارد که ممکن است تدریجی و زمان بر باشد.
استاندار  مرکزی اضافه کرد: این موفقیت بزرگ را به همه مردم ایران اسلامی و شهروندان استان و به آن دسته از افرادی که از ماه ها قبل دچار شک و تردید بودند که این کار انجام نمی شودنیز تبریک می گویم، این توفیقات و موفقیت های کسب شده مربوط به یک گروه نیست بلکه متعلق به کل کشور است.
وی بیان کرد: موفقیت های کشور را نباید نادیده گرفت، بیکاری با شعار و دادکشیدن سر دولت حل نمی شود بلکه با اقدام های درست دولت و ارکان های مختلف این موضوع به تدریج حل شدنی است..
زمانی قمی ادامه داد: دولت انتقاد را به رسمیت می شناسد و همه باید در راستای توسعه هر چه بیشتر و حل مشکلات جامعه تلاش کنند.
وی گفت: دولت نشان داد می توان یکی از پیچیده ترین پرونده های سیاسی جهان و تاریخ ایران را حل کرد و به طور قطع با این پیروزی بزرگ اقتصاد مردم تحت تاثیر قرار می گیرد و بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: ستاد دهه فجر در استان تشکیل شده و پیگیری های لازم در دست اجرا است و دستگاه های اجرایی باید در این راستا با انگیزه وارد شوند.
استاندار مرکزی اضافه کرد: هیچ طرحی بدون هماهنگی با استانداری مرکزی و قبل از دهه فجر نباید افتتاح شود و اگر در افتتاح پروژه دستگاه های اجرایی رنگ و بوی سیاسی احساس شود هیچ ملاحظه ای لحاظ نمی شود.

زمانی قمی در خصوص انتخابات نیز گفت: هیات های اجرایی و بازرسی برای انتخابات شکل گرفته و تاکید ویژه می شود که در این عرصه به جز قانون کاری دیگری انجام نشود و به چیزهای دیگر حتی فکر هم نشود.
وی اظهار کرد: اگر خلاف قوانین در هر جا و از سوی هر فرد دیده شده، مستند سازی و ارائه کنید تا به مرتاجع ذی ربط ارائه شود و همه بدانند هر جا حقوقی از کسی ضایع شود، ساکت نمی نشینیم.
استاندار  مرکزی اضافه کرد: بیان کردن عملکرد دولت هیچ گناهی ندارد، مدیران دستگاه های اجرایی کارهای صورت گرفته در دولت را اعلام کنند اما از دادن وعده بپرهیزند و زمانیکه هر کار را به سرانجام رساندند، اطلاع رسانی کنند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی برای اینکه الگوی بشریت باشد باید یک کارنامه موفق داشته باشد؛ همانطور که تاکنون این کارنامه را به دست آورده است و تمام مدیران باید تلاش کنند تا در هر پست و مقامی که هستند یک کارنامه درخشان از خود باقی گذارند.
استاندار مرکزی در خصوص وضعیت بازار تاریخی اراک نیز گفت: این بنای با ارزش تاریخی باید حفظ شود و مرمت و بازسازی آن ضروری است و در اسرع وقت انجام شود.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: برای حفظ و مرمت بازار تاریخی اراک رایزنی هایی با رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این نشست، بر استفاده دستگاه های اجرایی از ظرفیت های قانونی مندرج در بودجه تاکید کرد.
یادگاری افزود: اعتبار مختص استان در قانون بودجه 149 میلیارد تومان بوده که از این میزان 36 میلیارد تومان به استان ابلاغ شده و 16 میلیارد تومان آن جذب و هزینه شده است.
وی بیان کرد: اعتبار پروژه های مشترک با استان های دیگر 799 میلیارد تومان است که از این میزان 20 میلیارد تومان ابلاغ شده و دو و نیم میلیارد تومان آن جذب و هزینه شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: ردیف های عمومی بودجه در قانون حدود 12 هزار میلیارد تومان است که 184 میلیارد تومان ابلاغ شده و استان مرکزی در این بخش 28 میلیارد تومان جذب و هزینه کرده است.
یادگاری اظهار کرد: بیشترین ابلاغ بودجه در سه ماه آخر سال است و انتظار می رود مدیران در این راستا تلاش ویژه ای به کار گیرند.

گفتنی است در این نشست  مدیران کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری و اقتصاد و دارایی استان  نیز سخنانی را بیان کردند ،

یادآور می گردد در این نشست کلیات سند ارتقاء کیفیت گندم، آرد و نان مصوب شد و از دستگاه های اجرایی برتر در ارزیابی عملکرد شاخص های عمومی و اختصاصی استان مرکزی در سال 93 با اهدای لوح تقدیر شد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها