Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي راهپيمائي باشكوه يوم الله 22 بهمن در اراك برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی ، آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و محسن رضایی دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام و مردم مومن و ولایتمدار شهر اراک آئین باشکوه راهپیمائی یوم الله 22 بهمن همزمان با سراسر کشور در این شهر برگزار شد.

محسن رضایی در جمع راهپیمایان 22 بهمن شهرستان اراک در مصلی بیت المقدس این شهر اظهار کرد: دشمنان نظام اسلامی از ورود دین به عرصه سیاست در ایران بسیار خشمگین هستند چرا که پیوند این دو مقوله مهم در نقاط مختلف جهان بیداری عمومی را به همراه داشته و بینش ناشی از این پیوند ضربه اساسی به اهداف شوم آنان می زند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به رهبری مقام معظم رهبری به عنوان نماد مردم سالاری دینی و تلفیق دین و سیاست در همه جای دنیا شناخته شده و امام راحل مبتکر الگوی حکومتداری دینی بود و ملت همیشه در صحنه ایران باید برای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی پشتیبانی و حمایت همه جانبه از ولایت فقیهو حضور آگاهانه داشته باشد و با تمام وجود در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان گام بردارد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، احترام به قانون اساسی و انسجام ملی را دو عامل مهم دیگر در راستای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: دشمن ایدئولوژی نفوذ از داخل و فشار از خارج را علیه ملت ایران برنامه ریزی کرده که تنها راه مقابله با آن انسجام و وحدت ملی است.
وی ادامه داد: برنامه ریزی های دشمنان نظام اسلامی و سازماندهی کردن گروهک های تکفیری از قبیل داعش و حمایت های همه جانبه از آل سعود و ترکیه نشان از شرایط سخت و ناگوار کشور ایران در چهار سال آینده می دهد و وظیفه ملت ایران در چنین شرایطی حفظ انسجام ملی و پشتیبانی همه جانبه از مقام معظم رهبری است.
رضایی، جامعه روحانیت و نمایندگان ولی فقیه در استان ها را شبکه سراسری مقام معظم رهبری در کشور و حتی خارج از کشور معرفی کرد و گفت: این اقشار از جامعه باید نعمت وجود معظم له و تشریح شرایط کشور در عرصه بین الملل را برای اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان در دستور کار خود قرار دهند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، حضور تیم های اقتصادی کشورهای مختلف را در نقاط مختلف ایران به خصوص استان مرکزی را یک فرصت عنوان کرد و گفت: دولتمردان و مسئولان باید هوشیار باشند و برای توسعه اقتصادی برنامه های مدون داشته باشند و تیمهای اقتصادی را مجاب کنند تا بر اساس خواسته های ملت ایران سرمایه گذاری کنند.
رضایی افزود: با توجه به اینکه دشمنان ایدئولوژی نفوذ از داخل و فشار از خارج را بر علیه جمهوری اسلامی ایران طراحی کرده اند بنابراین مسئولان باید هوشیار باشند چرا که ممکن است اعزام تیم های اقتصادی به بهانه جمع آوری اطلاعات برای نفوذ بیشتر دشمنان در کشور باشد.
وی، پائین آمدن قیمت نفت را یکی دیگر از توطئه های دشمنان بر علیه ایران عنوان کرد و گفت: در بسیاری از کشورها قیمت نفت حتی از قیمت آب هم ارزان تر است که در این شرایط مسئولان سیاست خارجی کشور باید وارد عمل شده و با برنامه ریزی های مدون در خصوص تاثیرگذاری بیشتر قیمت نفت در جهان نقش آفرینی کنند.
رضایی، مردم سالاری دینی، ولایت فقیه و سپاه پاسداران را سه عامل اصلی دشمنی اشتکبار جهانی با جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: سپاه پاسداران تا آخرین قطره خون سربازان خود از ارزش های نظام اسلامی، آرمان های شهدا، امام راحل و منویات مقام معظم رهبری حراست می کند.
وی تاکید کرد: ملت ایران اسلامی آرمان های از دست رفته خود در طول 300 سال گذشته را در سیمای انقلاب و مقام معظم رهبری مشاهده می کنند و به هیچ عنوان از آرمان های نظام اسلامی کناره گیری نمی کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: مسئولان و دولتمردان باید ارزش های انقلاب اسلامی و گذشت و فداکاری های نیروهای انقلابی در بدو پیروزی و دوران جنگ تحمیلی را برای نسل جوان تشریح و تبیین کنند تا فرهنگ اوایل انقلاب در کشور احیاء شود.
وی خطاب به گروه های سیاسی نیز گفت: فعالیت این افراد باید بر اساس ارزش های نظام اسلامی و منویات مقام معظم رهبری سازماندهی شود در غیر این صورت این فعالیت ها عین خیانت به شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی است.
رضایی، نقش استان مرکزی در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را بسیار تاثیر گذار عنوان کرد و گفت: رزمندگان این استان در جنگ تحمیلی در لشگر روح الله و گروه مهندسی سازماندهی شده بودند که نقش مهمی در

حضور پرشور و حماسی مردم استان  مرکزی در راهپیمائی 22 بهمن

مردم مومن و ولایتمدار این استان با در دست داشتن پارچه نوشته ها، دست نوشته ها و تمثال امام راحل و مقام معظم رهبری عشق و ارادت خود به نظام اسلامی را به منصه ظهور گذاشته اند.
آئین راهپیمائی 22 بهمن میعادگاه زنان و مردان با ایمانی بود که با سر دادن شعارهای انقلابی باردیگر بر حمایت از انقلاب اسلامی ، آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری پای فشردند.
در صفوف به هم فشرده این راه پیمایی در جای جای استان مرکزی همه اقشار از پیر و جوان، روستایی و شهری، دانش آموز و دانشجو، استاد دانشگاه و روحانی، کارمند و کاسب به چشم می خورد و همه یک صدا شده و سربلندی ایران عزیز در سایه نظام اسلامی را فریاد می زدند.
مردم با مشت هایی گره کرده شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و 22 بهمن ماه یوم الله یوم الله سر داده و یک صدا پایبندی خود را به انقلاب اسلامی و آرمان های امام خمینی (ره) فریاد زده و تبعیت خویش را از مقام معظم رهبری اعلام کردند.
مردم انقلابی اراک - مرکز استان مرکزی- از ساعات اولیه امروز خود را به میدان شهدا رساندند تا همزمان با مردم دیگر نقاط مختلف ایران اسلامی سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.
در آغاز راه پیمایی مردم اراک، گروه سرودی متشکل 1357 دانش آموز که به شکل پرچم رنگ جمهوری اسلامی ایران در میدان شهدا استقرا داشتند ، سرودهای انقلابی خواندند و شور و حال خاصی به راهپیمایی دادند.
پس از قرائت سرودهای انقلابی، خیل راهپیمایان از پل خیبر وارد خیابان محسنی شده و به سمت مصلای بیت المقدس این شهر حرکت کردند.راهپیمایان پس از استقرار در مصلای بیت المقدس با فریادهای الله اکبر قطعنامه 13 ماده ای را تائید کردند.

نظیر این مراسم در شهرستانهای خمین، محلات، دلیجان، ساوه، زرندیه، تفرش، آشتیان، فراهان، کمیجان، خنداب و شازند نیز برگزار شد.

گفتنی است رونمایی از تمبر اختصاصی پیروزی انقلاب اسلامی وآغاز سی وهشتمین بهار انقلاب  که برای اولین بار در ایران توسط پست استان مرکزی چاپ ونشر شد، از برنامه های جانبی این آئین بود که با حضور استاندار مرکزی برگزار شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها