Portal_background_image

رئیس مجلس شورای اسلامی: برای رونق تولید باید استعدادهای داخلی فعال شود

رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم اختتامیه کنگره بین المللی "چشمه آفتاب " که در خمین برگزار شد، گفت: برای رونق تولید باید استعدادهای داخلی فعال شود.

علی لاریجانی افزود: در کشور ما بهترین منابع نفت،گاز و نیروی انسانی تحصیل کرده و کارآمد بعنوان یک سرمایه برای مملکت وجود دارد که می تواند نقش مهمی در تولید و آبادانی داشته باشند.

وی بیان کرد: می توان با مدیریت صحیح، از این استعدادها برای رسیدن به رشد و شکوفائی و توسعه کشور استفاده کرد.

لاریجانی ابراز کرد: پول نفت و گاز ما صرف واردات در کشور می شود که این اصلاً برای ما مناسب نیست ما باید در مسیر تولید در داخل کشور و تامین نیاز خود از طریق اتکا به تولید داخلی قدمهای بزرگی برداریم زیرا هرگاه نقدینگی به سمت تولید حرکت کند تورم کاهش پیدا می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بانکها باید دست تولید کننده را بگیرند و کلید عبور از این مسیر به دست اقتصاد مقاومتی است.

علی لاریجانی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) فکری بلند برای آینده، مردم ایران و مسلمانان جهان در نظر داشت، افزود: امام فکری توحیدی را دنبال می کرد و بعد از 140 قرن آن را احیاء کرد .

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) روحیه مقاومتی و ایستادگی را در بین اسلام و مسلمین ایجاد کرده بود و پایه های انقلاب اسلامی بر ایستادگی ملت پایه گذاری شده بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:  ما در مرحله حساسی قرار گرفته ایم و تجربه تاریخی گذشته نشان داده است که فکر علما و متفکرینی همچون امام (ره) جمهوریت را برای مردم به ارمغان آورد که پیشرفت در دانش و استقلال را برای انقلاب و ایران اسلامی به دنبال داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید امام خمینی (ره) به واگذاری کارها به مردم، گفت: ما هنوز دچار رکود هستیم و تنها راه برون رفت از این چالش توجه به قانون اصل 44 می باشد.

در ادامه استاندار مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولین کشوری و استانی در کنگره بین المللی چشمه آفتاب،گفت: مسائل با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در یک جمع بندی در جلسه شورای اداری بررسی خواهد شد هر چند که حل این مسائل نیاز به تدبیر در دراز مدت دارد.

گفتنی است در مراسم اختتامیه این کنگره مشاور فرهنگی رئیس جمهور، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک نیز به بیان سخنانی پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها