Portal_background_image

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور: حل معضل آلودگی هوای کلانشهر اراک یک اراده ملی و منطقه ای را می طلبد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: حل معضل آلودگی هوای کلانشهر اراک یک اراده ملی و منطقه ای را می طلبد و این امر تنها با مشارکت همه جانبه دولت و مردم شکل می گیرد.

دکتر معصومه ابتکار روز دوشنبه در جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک، افزود: وجود یک اراده ملی و منطقه ای باعث خواهد شد تا با برگزاری جلسات متعدد و تصویب برنامه های جامع و کامل به معضل آلودگی هوای کلانشهر اراک بیشتر پرداخته شود تا با اجرایی شدن این برنامه ها بتوان شاهد هوایی پاک در کلانشهر اراک بود.
وی ادامه داد: تلاش خواهد شد تا در جلسات کلان زیست محیطی کشور برای کاهش آلودگی هوای 8 کلانشهر آلوده تصمیمات جدی اتخاذ شده و برنامه های اجرایی دقیق ارائه شود.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: عدم رعایت قوانین زیست محیطی در فعالیتهای اقتصادی و صنعتی نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه به ضرر مردم و محیط زیست است و تنها سدی است که هزینه های گزافی را بر کشور متحمل می سازد.
ابتکار با عنوان نمودن این مطلب که رعایت قوانین زیست محیطی بسیار جدی است، تصریح کرد: تمام فعالیتهای ما اعم از اقتصادی، کشاورزی، درمانی، صنعتی، معدنی، رشد و توسعه ای و همچنین گسترش شهرها باید با محوریت محیط زیست باشد و تمامی استانداردهای زیست محیطی بخوبی در آنها رعایت شود.
وی بیان داشت: هر دستگاه اجرایی سهم خاصی در رعایت اصول و قوانین زیست محیطی دارد و هر کدام به فراخور فعالیت خود باید این قوانین را رعایت کرده تا آسیبی به محیط زیست وارد نشود.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تاکید کرد: صندوق ملی محیط زیست ایران در آینده ای نزدیک تشکیل خواهد شد و این صندوق برای حمایت از محیط زیست در تمامی بخش ها فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
ابتکار ابراز داشت: صندوق ملی محیط زیست ایران یک صندوق مالی برای ارائه تسهیلاتی است که به اجرای قوانین زیست محیطی کمک می کند و روند این فعالیتها را آسان خواهد کرد.
وی اضافه کرد: هیات مجمع صندوق ملی محیط زیست ایران و همچنین هیات عامل این صندوق بزودی منصوب و اعلام خواهند شد و دولت نیز به لحاظ مالی و اعتباری این صندوق را حمایت خواهد کرد.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در پایان گفت: سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی در استان مرکزی بسیار فعال هستند و دستگاههای اجرایی و ادارات دولتی باید در جهت حفظ و احیای محیط زیست با این سازمانها همکاری گسترده ای داشته باشند.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها