Portal_background_image

رئیس جمهور:تحقق ملی شدن صنعت نفت به معنای واقعی در برنامه کار دولت است.

محمود احمدی نژاد گفت:باید صنعت نفت ملی شود تا تمام درآمدهای آن به سمت ایران اسلامی باز گردد.

رئیس جمهور که در مراسم افتتاح واحدهای بنزین سازی پالایشگاه امام خمینی(ره ) شازند سخن می گفت افزود:ساختن ایران و تبدیل شدن آن به قدرت اول منطقه و جهان باید جزو اهداف بزرگ قرار بگیرد .
وی اظهار داشت :این امر زمانی محقق خواهد شد که علاوه بر استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود مسئولین نیز با یکدیگر متحد و یکپارچه باشند.
دکتر محمود احمدی نژاد بیان داشت : خودکفائی در زمینه ساخت پالایشگاهی نیز از دیگر گامهای ایران اسلامی است که ساخت طرح توسعه پالایشگاهی در این پالایشگاه توسط متخصصین ایرانی نشانگر توانستن است،پس میتوانیم .
وی با اشاره به ایجاد فرصتها و ظرفیتهای عظیم در دنیا افزود تمامی متخصصین و پیمانکا ران داخلی باید افق دید خود را با توجه به ظرفیتهای موجود دنیا به سمت حضور در بازارهای جهانی متمرکز نمایند.
احمدی نژاد ادامه داد: پایین بودن قیمت پروژه ها ،نداشتن بار سیاسی و نیز انتقال فرهنگ خودباوری از جمله دلایل ضرورت این افق است.
رئیس جمهور بدست آوردن بیشترین ارزش افزوده از نفت و تولید فراورده های نفتی، همچنین قطع صدور نفت خام را نیز ازدیگر گامهای صنعت پالایشگاهی  در آینده عنوان کرد.
وزیر نفت نیز در این مراسم از حمایت و پشتیبانیهای خوب صورت گرفته توسط وزارت نفت خبر داد و گفت:حرکتهای بزرگی در خصوص صنعت نفت و افزایش تولید صورت گرفته که بسیار ارزشمند است.
رستم قاسمی افزود:بسیاری از پروژه های پالایشگاهی تعین تکلیف شده و به زودی واگذار میگردد.
وی در خصوص پروژه های گازی اظهار داشت : در تولید گاز تا پایان برنامه بیش از دو برابر ظرفیت موجود از میدانهای مشترک برداشت خواهد شد.
وی ادامه داد در بخش گازهای همراه ، مصرف فعلی 40 میلیون متر مکعب است که برنامه داریم تا پایان برنامه پنجم به کمتر از 5 میلیون متر مکعب برسیم .
وزیر نفت افزود: در کشور بهره گیری از ظرفیتهای پژوهشکده های صنعت نفت و دانشکده های مرتبط آغاز شده است .
وی در پایان افزود وزارت نفت در نظر دارد بیشتر لایسنسهایی که هم اینک در آنها وابستگی وجود دارد به زودی توسط متخصصین داخلی تامین گردد.

2


 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها