Portal_background_image

استاندار: رئيس كميسيون آموزش مجلس به استان مركزي سفر مي كند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان، گفت: «محمدرضا عارف» رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در هفته جاری به همراه اعضای این کمیسیون به این استان سفر می کنند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (30 آبان ماه جاری و اول آذرماه امسال) میزبان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و اعضای این کمیسیون است.

وی بیان کرد: آخرین سفر اعضای این کمیسیون به این استان در سال 1390 انجام شده که با دستاوردهای خوبی همراه بود و امید است دستاوردهای این سفر به مراتب بیشتر باشد.

استاندار مرکزی ادامه داد: این سفر فرصت بسیار مناسبی برای استان مرکزی است که باید بیشترین بهره به ویژه در بخش آموزش عالی و دانشگاه ها گرفته شود.

آقازاده بیان کرد: در راستای این سفر دبیر کمیسیون آموزش عالی فردا (یکشنبه) به استان مرکزی سفر می کند.

وی اظهار داشت: همه باید تلاش کنند تا استان مرکزی در این سفر میزبان خوبی برای رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و اعضای این کمیسیون باشد و انتظار است مجمع نمایندگان این استان نیز در این سفر میهمانان را همراهی کنند.

استاندار مرکزی افزود: روسای دانشگاه‌ها تا فردا (یکشنبه) موارد مورد نظر را در خصوص این سفر را جمع بندی و به دبیرخانه استانداری مرکزی واقع در دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی ارسال کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: حضور کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در استان‌ها فرصت مناسبی است که باید از آن به نحو شایسته بهره برد.

«علی اکبر کریمی» افزود: نباید انتظار رفع همه مشکلات را در این سفر داشت و باید برنامه ریزی اصولی برای اولویت مشکلات مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: در سفر دکتر عارف و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان مرکزی باید مواردی که در حیطه اختیارات مجلس است دنبال کرد و به نظر می رسد دانشگاه‌های این استان باید تمام مسایل و مشکلات را مشخص کنند و چند موضوع و مشکل اساسی در حوزه آموزش عالی برجسته شود تا بتوان نیازهای مورد نیاز را دنبال کرد.

کریمی تصریح کرد: پس از پایان سفر 2 روزه رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و اعضای این کمیسیون، نشستی نیز به منظور پیگیری مسائل و مشکلات استان مرکزی تشکیل می شود.

وی گفت: باید تمام نامه نگاری‌ها در خطاب به رئیس کمیسیون باشد تا پیگیری آن با کمترین مشکل انجام شود و در ادامه با دریافت نظر وزرا در کمیسیون بتوان تصمیمات مهمی برای استان مرکزی اتخاذ کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها