Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان مركزي: انتخابات درنظام مقدس جمهوری اسلامی امری سرنوشت سازاست

رییس ستاد انتخابات گفت: انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی امری مهم، حیاتی، اساسی وسرنوشت ساز است و مردم همیشه پشتیبان حاكیمت اسلامی در همه عرصه ها بوده و هستند

ابوالقاسم نصرالهی روز دوشنبه در دیدار اعضای ستاد برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس با امام جمعه اراك افزود: با توجه به اینكه فعالیت ستاد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در كشور از تیرماه تعیین شده بود اما این روند در استان مركزی برای برگزاری انتخابات مطلوب از خردادماه امسال آغاز شد.
وی ادامه داد: با فعالیت ستاد انتخابات استان مركزی،كمیته های امنیتی و انتظامی، ، استعلامات و حفاظت فیزیكی، اطلاع رسانی و سایبری، حقوقی، پشتیبانی، فناوری، تبلیغات، خبری، اجرایی، بانوان وجوانان تشكیل شد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بیان كرد: بر اساس تجربه برگزاری دوره های گذشته انتخابات، كمیته هماهنگی با حضور معاونان استانداری استان مركزی به صورت ابتكاری دراستان تشكیل شد كه بسیار راهگشا بوده است.
نصرالهی اضافه كرد: آموزش دست اندركاران و متولیان برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت جدی در دستور كار قرار گرفت است كه بر اساس زمان بندی برای فرمانداران، بخشداران، كاربران ثبت نام كننده و اخذ رای در حال برگزاری است.
وی خاطر نشان كرد: نخستین مرحله نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مركزی با موفقیت پشت سرگذاشته شد و در زمان اعلام شده در مجموع 142 داوطلب ثبت نام كردند.
رییس ستاد انتخابات اضافه كرد: اعلام نتیجه تائید صلاحیت ها در زمان تعیین شده از سوی هیات اجرایی به هیات نظارت و نامزدها اعلام شد و تا چند روز آینده نیز هیات نظارت نظر خود را اعلام خواهد كرد.
نصرالهی خاطر نشان كرد: هیات اجرایی در زمان تعیین شده برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می تواند تعداد صندوق های اخذ رای بر اساس شرایط موجود را كم یا زیاد كند اما تا كنون بیش از 800 صندوق اخذ رای در استان مركزی پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: از 25 فرایند برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، 24 مرحله به صورت الكترونیكی برگزار خواهد شد و همچنین در 10 درصد صندوق ها، اخذ رای بر اساس نظر وزارت كشور به صورت الكترونیكی انجام خواهد شد.
رییس ستاد انتخابات تاكید كرد: تا كنون هیچ مشكلی در اجرای برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان مشاهده نشده و تعامل بسیار مطلوبی بین هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی وجود دارد تا بتوان حضور گسترده مردم را در 12 اسفند ماه آتی فراهم كرد.
نماینده ستاد انتخابات كشور نیز در ادامه این دیدار گفت: قانون مداری، عدالت محوری و حضور گسترده از شاخص های اصلی انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی است.
سیف اله مطلبی تاكید كرد: همه باید با اجرای صحیح قانون و عدالت دركارها برای حضور گسترده مردم در پای صندوق های اخذ رای تلاش كنند.
وی، با بیان اینكه انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است، ادامه داد: ملت آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی با درك موقعیت وبا بصیرت خاص خود صیانت از ارز ش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و وفاداری به ولایت فقیه را به نمایش خواهند گذاشت.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها