Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان جزئيات آماري ثبت نام كنندگان شوراها را تشريح كرد

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، جزئیات آماری ثبت نام کنندگان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان را تشریح کرد.

 حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی  با اشاره به ثبت نام 6 هزار و 619 نامزد برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان، گفت: از این میزان، یک هزار و 296 نفر  برای رقابت های انتخاباتی شوراهای اسلامی شهرها ثبت نام کرده اند.

وی افزود: 5 هزارو 323 نفر نیز  برای انتخابات شوراهای روستایی در گردونه رقابت ها حاضر شده اند. 

حسن بیگی با اشاره به ترکیب گروه سنی نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان ، بیان کرد: بیشترین رده سنی داوطلبان ثبت نام کننده مربوط به گروه سنی 36 تا 40سال بوده که 984 نفر را شامل می شود .

وی ادامه داد: در این دوره از انتخابات شوراها در استان مرکزی در گروه سنی 25 تا29 سال 539 نفر و در گروه سنی 30 تا 35 سال 931 نفر ثبت نام کرده اند و کمترین رده سنی داوطلبان مربوط به گروه سنی بالای 75 سال است که 113 نفر را شامل می شود.

حسن بیگی گفت: 25 نفر از ثبت نام کنندگان انتخابات پنجمین دوره شوراها در استان دارای تحصیلات حوزوی،35 نفر مدرک دکترا، 440 نفر مدرک فوق لیسانس ، یک هزار و 70 نفر مدرک لیسانس ، 266 نفر مدرک فوق دیپلم و 847 نفر دارای مدرک دیپلم می باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان ابراز کرد: 3 هزار و 927 نفر از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستائی  تنها دارای سواد خواندن و نوشتن می باشند.

وی گفت: بیشترین رقابت در انتخابات  پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح استان  مرکزی در شهر اراک با 411 داوطلب است که برای هر کرسی بیش از 37 نفر رقابت می کنند.

حسن بیگی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: برابر جدول ابلاغی وزارت کشور در زمانبندی انتخابات شوراهای اسلامی، نامزدها تنها از 21 تا 27 اردیبهشت ماه مجاز به تبلیغات انتخاباتی و عرضه توانمندی های خود هستند و هر تحرکی خارج از این تاریخ تخلف محسوب می شود.
وی یادآور شد: رصد فضای مجازی و تحرک های انتخاباتی نامزدها با جدیت درحال انجام است و افرادی که به قانون احترام نگذارند صلاحیت حضور در نهاد شورایی را ندارند.

گفتنی است انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه جاری همگام با سایر مناطق کشور برگزار می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها