Portal_background_image

رئيس جمهور:آینده درخشان متعلق به ملت ایران است و این ملت را كسی نمی تواند متوقف كند.

محمود احمدی نژاد' در جریان سفر یكروزه به استان مركزی پس از افتتاح چند طرح عمرانی وصنعتی بیان كرد:آینده درخشان متعلق به ملت ایران است و این ملت را كسی نمی تواند متوقف كند؛ ملت عزیز ایران ملت بزرگی است كه انقلاب اسلامی را به رهبری یك مردم بزرگ ایجاد و حفظ كرد.

احمدی نژاد با بیان این موضوع كه دشمنان خواهان متوقف كردن توان تولید و پیشرفت كشور بودند، اظهارداشت: خیلی حرف ها هستند كه اگر امروز زده شود دشمنان از آن سو استفاده خواهند كرد.
احمدی نژاد در بخشی دیگری از سخنانش اظهار داشت با بیان این كه مردم باید در تمامی عرصه ها حضور داشته باشند، گفت: برای تحقق حضور مردم در همه عرضه ها نیازمند این هستیم كه ملتی قوی و قدرتمند داشته باشیم و هنر حكومت این است كه بتواند توده های ملت را از جنبه های گوناگون اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تقویت كند.
وی گفت:حكومت موفق حكومتی است كه ملت آن ازهمه نظر موفق و قوی باشند. ما امروز می خواهیم یك الگو به جهان معرفی كنیم و باید خیلی مراقب باشیم تا در مسیر ارایه این الگو به دامن اندیشه ساقط شده ماركسیستی و اندیشه سرمایه داری نیفتیم.
احمدی نژاد با اشاره به تحریم ها و فشارهای خارجی و برخی مانع تراشی های داخلی در مسیر حركت ملت ایران گفت: دشمنان می خواستند نه تنها پیشرفت ما را متوقف كنند بلكه به دنبال این بودند كه ما را ساقط كنند اما به فضل الهی این اتفاق نیفتاد و هرگز رخ نخواهد داد.
رییس جمهور در ادامه گفت: در دولت های نهم و دهم سنگ های زیادی پیش پای خادمان ملت انداخته شد و كارشكنی های زیادی صورت گرفت اما ملت بزرگ ایران از همه این مسایل با عزت عبور خواهد كرد.
احمدی نژاد با اشاره به افتتاح چندین پروژه عمرانی از جمله رصدخانه فضایی كشور گفت: امروز دسترسی به دانش هوا فضا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و حتی بخش مهمی از مدیریت تحولات زمین از طریق فضا انجام می‌شود.
وی با بیان اینكه امروز با پیشرفت فناوری، ده‌ها هزار ماهواره و چندین ایستگاه فضایی تحولات روی زمین را كنترل می‌كنند، گفت: امروز تنها كشورهای معدودی ایستگاه كنترل كننده ماهواره ها را می‌سازند و خوشبختانه ما توانستیم این كار را بكنیم. امروز صدها ماهواره در حال پرواز است، اطلاعات می‌گیرند و یا اطلاعات می‌فرستند و بر محیط اقتصادی و اجتماعی تاثیرگذار هستند. اطلاع داشتن از این ماهواره‌ها كار بسیار مهمی است.
احمدی ‌نژاد ادامه داد: با استفاده از این ایستگاه رصد فضایی می‌توان تا ارتفاع ۴۰ هزار كیلومتری از سطح زمین و تا شعاع ۴ هزار كیلومتر حركت هر جسمی را حتی به كوچكی ۲۵ سانتی متر رصد كرد. در اختیار چنین تجهزات و فناوری مهمی به ویژه از نظر حفظ امنیت ملی كشور بسیار مهم است.
وی همچنین با اشاره به افتتاح دو طرح پتروشیمی در استان مركزی گفت: پتروشیمی صنعتی است كه از طریق آن می توان نفت را به جای صادر كردن به كشورهای مختلف به صورت خام، به محصولات گوناگون تبدیل كرد و بدین ترتیب سود بیشتری از محصولات نفتی بدست آورد.
رئیس جمهور همچنین به ساخت راكتور آب سنگین در اراك اشاره كرد و گفت: ساخت این راكتور و تولید رادیو داروها نقش بسیار مهمی در درمان بیماری‌ها دارد و در كشور ما طبق آمار ۸۰۰ هزار نفر از رادیو داروها استفاده می‌كنند.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه اكنون این رادیو داروها از طریق راكتور تحقیقاتی تهران تولید می شود گفت: با تكمیل راكتور آب سنگین اراك كه تقریبا در شهریور ماه سال آینده خواهند بود، تمام رادیو داروهای مورد نیاز در كشور تامین خواهد شد و می توانیم بخشی از آن را نیز صادر كنیم.
رییس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینكه ما برای رسیدن به قله‌ها نیازمند عزم جدی هستیم گفت: در طول این سالها دو تجربه تلخ در برابر بشریت قرار داشته است كه یكی از آنها نظام ساقط شده ماركسیستی و دیگر نظام سرمایه داری است كه در هر دوی آنها اكثریت مردم تحت حكمفرمانی یك اقلیت زوگو و سرمایه دار بوده اند.
رییس جمهوری با اشاره به اینكه ما تنها زمانی می‌توانیم به سعادت برسیم كه همگان در این سعادت مشاركت داشته باشند، گفت: نقطه آغاز سعادت بشر استقرار عدالت در زمین است و استقرار عدالت نیز جز با مشاركت مردم امكان پذیر نخواهد بود.
رییس جمهوری در ادامه تصریح كرد: برای اینكه كشوری بتواند به استعدادهای الهی خود برسد باید استعدادهای همه مردم شكوفا شود و مدیریت و حكومت تلاش كنند تا توده‌های مردم به لحاظ علمی و فناوری رشد كند
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها