Portal_background_image

رئوس انتظارات از دستگاه های اجرایی در برگزاری نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان اعلام شد

مصطفی عرب مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات برگزاری نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: رئوس انتظارات از دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و مراکز علمی در رابطه با برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان اعلام شد.

مصطفی عرب مدیر کل روابط عمومی استانداری مرکزی و مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات برگزاری نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان اظهار کرد: تحقق اهداف مورد نظر در برگزاری این نمایشگاه مستلزم همکاری همه جانبه دانشگاه ها، مراکز علمی و دستگاه های اجرایی ذی ربط می باشد که امید است با در نظر گرفتن این انتظارات، بتوانند اقدامات مؤثری را انجام دهند. 

وی با اشاره به رئوس انتظارات اعلام شده، بیان کرد: فرمانداران شهرستان ها باید با راهبری جریان امور مربوط به حضور فعال شهرستان ذی ربط در نمایشگاه و ایجاد هماهنگی های لازم در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی به منظور شناسایی محققان و طرح های واجد شرایط برای برپائی غرفه شهرستان در زمان برگزاری نمایشگاه اقدام نمایند.

مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان تصریح کرد: پارک علم و فناوری، معاونین پژوهشی دانشگاه های استان، بنیاد امور نخبگان، جهاد دانشگاهی و مرکز تحقیقات کشاورزی استان باید نسبت به شناسایی و معرفی شرکت های دانش بنیان در سطح استان، شناسایی و معرفی محققان، دانش پژوهان و صاحبان طرح های فناورانه، ارائه فهرست طرح های دارای قابلیت و ویژگی های شرکت در نمایشگاه، معرفی متخصصان واجد شرایط و همکاری در زمینه انجام داوری طرح های واجد شرایط شرکت در نمایشگاه و برپایی کارگاه آموزشی درخصوص شرکت های دانش بنیان(جایگاه و نقش شرکت های دانش بنیان در تحقق اقتصاد دانش بنیان، نحوه ثبت این قبیل شرکت ها و...) اقدام کنند.

وی ادامه داد: برقراری ارتباط با واحدهای تحقیق و توسعه مستقر در صنایع استان، شناسایی و معرفی محققان و طرح های واجد شرایط در حوزه صنایع استان، تشکیل جلسات مشترک ستاد سیاستگزاری نمایشگاه و کمیته های زیر مجموعه با واحدهای تحقیق و توسعه مستقر در صنایع استان از اقداماتی است که بر عهده اداره کل صنعت، معدن و تجارت می باشد.

مصطفی عرب ابراز کرد: از وظایف آموزش و پرورش استان به عنوان مسئول برگزاری جشنواره فارابی می توان انجام هماهنگی های لازم برای حضور در نمایشگاه و مدیریت غرفه آموزش و پرورش، تشکیل جلسات مشترک با مسئولین پژوهشکده های دانش آموزی در سطح استان و شناسایی و معرفی طرح های برتر دانش آموزان جهت شرکت در نمایشگاه را برشمرد.

وی عنوان کرد: اطلاع رسانی مناسب از روند برگزاری نمایشگاه در قالب انجام مصاحبه، بخش های خبری و ...، معرفی نمایشگاه در برنامه های مرتبط با صنایع، نخبگان و جامعه هدف نمایشگاه و بررسی نقش شرکت های دانش بنیان و فناوری ها در تحقق اقتصاد مبنی بر دانش از جمله وظایف صدا و سیمای استان است.

مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان خاطر نشان کرد: اعضای کمیته های زیر مجموعه ستاد نمایشگاه باید به پیگیری وظایفی که بر عهده کمیته های مختلف گذارده شده به خصوص امور مربوط به کیفیت علمی و اجرایی نمایشگاه، اطلاع رسانی مناسب و جذب سرمایه گذاران، تجاری سازی و حامیان مالی بپردازند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها