Portal_background_image

استاندار مركزي در شوراي برنامه ريزي و توسعه : ديدار با حاميان دولت و مردم، اولين هدف سفر رئيس‌جمهور به استان است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور دبیر ستاد سفر کاروان دولت تدبیر و امید در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان ،گفت: این سفربا هدف دیدار با مردم و حامیان دولت، سرمایه گذاران و اصحاب تولید انجام می شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این نشست با تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: دهه مبارک فجر و انتخابات مجلس دهم دهم شورای اسلامی و مجلس پنجم خبرگان رهبری دو رویداد مهم برابر مسئولان و مردم استان و کشور است که با حضور گسترده و حداکثری خود حماسه دیگری در کارنامه انقلاب اسلامی ایجاد می کنند..

 زمانی قمی افزود: استان مرکزی علاوه بر این رویداد های بزرگ، رویداد مهم سفر رئیس جمهور دولت تدبیر و امید به استان روبه رو است که نیاز است مسئولان با تلاش، فعالیت و زمینه سازی مناسب از این فرصت بزرگ بیشترین بهره برداری ها انجام شود..
وی ادامه داد: سفر رئیس جمهوری دولت تدبیر و امید به این استان به دلیل اینکه بعد از اجرایی شدن برجام انجام می شود نسبت به سفر های قبل متفاوت تر است                .
استاندار مرکزی بیان کرد: سفر رئیس جمهور به استان خارج از برنامه های عمومی و کلی کشور نبوده و این سفر با هدف دیدار با مردم و حامیان دولت، سرمایه گذاران و اصحاب تولید انجام می شود.
زمانی قمی، نبود زیر ساخت های مناسب بخش صنعت را از مهمترین مشکل های استان مرکزی عنوان کرد و گفت: اگر همه زمینه ها برای تولید حداکثری صنایع استان فراهم شود صنایع این استان با مشکل بزرگ کمبود آب و برق مواجه هستند.
وی ادامه داد: استان مرکزی به دلیل دارا بودن واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگ در زمان تحریم صدماتی که در این حوزه دریافت کرده بیشتر بوده است.

 **** 70درصد تعهدهای سفرهای رئیس جمهوری به 15 استان کشور محقق شد

صالحی دبیر ستاد کاروان دولت تدبیر و امید نیز گفت: 70 درصد تعهدهای سفر رئیس جمهوری به 15 استان کشور تحقق یافته و آماده بهره برداری هستند.

وی افزود: رئیس جمهوری تا کنون به 22 استان کشور سفر کرده و همواره تلاش داشته تعهدها و وعده هایی را متعهد شود که قابلیت عملیاتی و اجرایی شدن داشته باشند.

وی ادامه داد: دولت نهم و دهم در دوران فعالیت خود 214 هزار میلیارد تومان در سفرها به مردم وعده داده بود که از این میزان تنها 67 هزار میلیارد تومان آن تحقق یافته و پرداخت نقدی صورت گرفته است.
صالحی افزود: با توجه به قیمت کالاها و در آمدهای نفتی که در زمان دولت نهم و دهم وجود داشته است در هشت سال دولت قبل تنها 67 هزار میلیارد تومان از وعده ها تحقق یافته که در صورت ثبات قیمت ها و در آمد، تحقق 147 هزار میلیارد تومان نیازمند 18 سال زمان است.
وی، میزان وعده های دولت قبل در استان مرکزی را سه هزار و 987 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این میزان 97 درصد این وعده ها در این استان محقق شده در صورتی که میزان تحقق این وعده های در سطح کشور 30 درصد است.
صالحی از سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری در ابتدای سال آینده به استان مرکزی خبر داد و گفت: این سفر با هدف دیدار با اقشار مختلف مردم و تسهیل و تسریع در اجرای طرح های کشاورزی، صنعتی و خدمات انجام می شود.
دبیر ستاد کاروان دولت تدبیر و امید ادامه داد: سفر رئیس جمهوری به استان ها سفر هیات دولت و تشکیل جلسه هیات دولت در استان نیست و هیچگونه مصوبه ای نیز در این سفر به تصویب نخواهد رسید.
صالحی افزود: در این سفرها، رئیس جمهور در مرکز استان حضور می یابد و نمایندگان و وزیران با توجه به مشکل ها و اولویت های هر بخش به شهرستان های مختلف استان سفر می کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اجرای برجام افزود: شرایط پسا برجام و رفع تحریم های بعد از گذشت 13 سال در سه مرحله سیاسی، فنی و اقتصادی برای کشور و دنیا محقق شده است.
دبیر ستاد کاروان دولت تدبیر و امید آزاد شدن منابع ارزی کشور و فراهم شدن فضای رقابتی تجاری و فاینانس را از جمله مزایای اجرایی شدن برجام عنوان کرد و گفت: با آزاد سازی منابع ارزی بخشی از آن صرف بدهی های دولت و قسمتی نیز به عنوان پشتوانه ارزی کشور مورد استفاده قرار می گیرد که این مهم رونق اقتصادی را برای کشور به همراه دارد.
صالحی ادامه داد: همچنین در پسا برجام و اجرای فاینانس و رقابتی شدن تجارت بسیار از مشکل های کشور برطرف و رونق اقتصادی و امکان سرمایه گذاری خارجی و واردات فناوری را برای کشور فراهم می کند.
وی، سال 94 را به دلیل نبود نقدینگی و کاهش بی سابقه بخش بزرگی از در آمد های نفتی را سخت ترین سال بودجه ای پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای کشور عنوان کرد.
دبیر ستاد کاروان دولت تدبیر و امید گفت: امسال با سر رسید اوراق مشارکت پنج ساله ای که توسط دولت قبل در سال های 89 و 90 به بخش خصوصی واگذار شد موجب شده که دولت 380 هزار میلیارد تومان به بخش غیر دولتی بدهکار شود که این رقم به شدت در حال افزایش است.
وی گفت: دولت تدبیر و امید با تمام مشکل ها موفق شده که در سال جاری رشد اقتصادی را در کشور به مثبت پنح برساند و اگر رشد سالیانه با چهار و نیم برسد حدود سه سال آینده مردم می توانند در آمد سالاته سال 90 را داشته باشند.
دبیر ستاد کاروان دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنان خود بیشترین مشکل های کشور را در بخش زیر ساخت ها عنوان کرد و گفت: در این بخش باید دولت وارد شده و با ایجاد زیر ساخت ها زمینه سرمایه گذاری و دعوت از سرمایه گذاران در کشور را فراهم کند.
صالحی، مصرف بیش از حد انرژی در بخش کاهی مختلف را از دیگر مشکل ها کشور عنوان کرد و گفت: هم اکنون کشور های اروپایی با برخورداری از چهار برابری وسیله نقلیه نسبت به ایران، یک سوم مردم کشور ما محیط زیست را آلوده می کنند..

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها