Portal_background_image

ديدار اعضاي كنگره ملي نقش امام خميني (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهيد استان مركزي با رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور

آقازاده استاندار مرکزی در دیدار اعضای کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بر برگزاری هر چه باشکوهتر این کنگره در استان تاکید کرد.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به عظمت و اقتدار کشور در عرصه های مختلف اظهار کرد: ما برای رسیدن به این اقتدار و استقلال کشور شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و نظام  کردیه ایم  که باید قدردان آن بوده و با تمام وجود از آن حفاظت و حراست کنیم.

وی ادامه داد: کنگره 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی و نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس آبروی رزمندگان، شهدا، جانبازان و خانواده های معظم شهدا این استان است و باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود. 

استاندار مرکزی هشت سال دفاع مقدس را سند افتخار و هویت ملت ایران دانست و بیان کرد:‌ ایثار، فداکاری، از جان گذشتگی، ولایتمداری، اطاعت‌پذیری و شهادت‌طلبی رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی معرف هویت ملت ایران است.

در این دیدارحجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد علی شهیدی نیز  یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در بنیاد شهید و امور ایثارگران را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا دانست و گفت: انقلاب و دفاع مقدس معیارهای معنوی را در جامعه حاکم کرد.

وی با یادآوری هشت سال دلاورمردی های شهدای در سال های دفاع مقدس، گفت: در بنیاد باید به دنبال تبیین اهادف فداکاری شهدا باشیم و اساسا باید به فرمایش رهبر معظم انقلاب بکوشیم که فرهنگ فداکاری و ایثار به جوانان و نوجوانانمان منتقل شود.

معاون رییس جمهور با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: نقش  فرهنگ ایثار و شهادت در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی بسیار موثر بوده و باید آن را امروز بیشتر ترویج دهیم .

وی برگزاری این کنگره را کار ارزشی دانست و  افزود : استان مرکزی دارای ویژگی های خاصی است و از آن‌جایی که شخصیت حضرت امام راحل متعلق به استان مرکزی است و ایشان نزدیک به 20 سال از عمر خود را در این استان گذارنده‌اند، این موضوع یکی از ویژگی‌های بارز و برجسته سایر کنگره‌های استان‌های دیگر است و در واقع نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس را می‌توان رکن محوری و اساسی این کنگره ملی عنوان کرد.

وی تأکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت که برگرفته از آموزه‌های دینی است موتور محرکه جوانان و مردم انقلابی ایران اسلامی بود که با تأسی از امام حسین (ع) و قیام عاشورا برای مبارزه با سلطه استکبار جهانی و نظام شاهنشاهی و براندازی آن به‌پاخاستند، همانطور که خیل عظیمی از آنان جان خود را در این راه فدا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری همچنان مسیر تفکر انقلابی امام خمینی (ره) را به شایستگی ادامه داده‌اند، گفت: امروزه با تدابیر مقام معظم رهبری و با بهره‌گیری از فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت، مسیر تعالی و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران، علی‌رغم همه توطئه‌های قدرت‌های استکباری و فشارهای بین‌المللی، با اقتدار طی می‌شود.

در ادامه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی نیز  ضمن ارائه گزارشی از روند کمیته ایثارگران در کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید  افزود: در زمینه برگزاری کنگره ملی بیش از 30 برنامه پیش بینی شده است، که بار مالی این اجلاس بسیار سنگین است هفته آینده دیداری با آیت الله شهیدی در این زمینه برنامه ریزی کرده ایم تا بتوان با برنامه ریزی دقیق، کنگره ملی را به بهترین روش ممکن در شان استان مرکزی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین برنامه کنگره بازدید و سرکشی از خانواده شهدا است، بازدید از خانواده 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی امکان پذیر نیست اما دامنه سرکشی را گسترده تر کردیم و دیدار با خانواده و بستگان شهدا انجام می شود.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها