Portal_background_image

دوهزارمیلیارد ریال تسهیلات به صنعت استان مرکزی اختصاص یافته است

استاندار گفت: دو هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان در سال جاری اختصاص یافته است.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز چهارشنبه در حاشیه ملاقات مردمی افزود: این تسهیلات برای حمایت از صنایع دارای معوقات بانکی و کمک به واحدها و بنگاه های تولیدی و صنعتی از طریق ستاد تسهیل امور صنعت درحال پرداخت است.

وی اظهار کرد: سیاست کمک به صنایع از سه سال پیش در قالب ستاد تسهیل امور صنعت راهبری شده است .

شعبانی فرد بیان کرد: سقف پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش در بانک های عامل استان 20 میلیارد ریال است .

شعبانی فرد عنوان کرد: کمک به صنایع با رقم درخواستی بالاتر از سقف اختیارات بانک های عامل استان، به ستاد تسهیل امور صنعت کشور ارجاع می شود و با اختیارات هیات وزیران تسهیلات لازم برای تامین نقدینگی و کمک های جانبی قابل انجام است.

وی یادآور شد: با راهبری و همدلی دستگاه های متولی در چهار سال اخیر علاوه بر حفظ و رونق زیرساخت های موجود صنعتی ، بیش از 36 میلیارد دلار سرمایه گذاری در این استان انجام شده است.

استاندار ، تلاش برای استفاده حداکثری از منابع تسهیلات صندوق ذخیره ارزی برای زیرساخت های صنعتی، کشاورزی وخدمات استان را از سیاست های کلیدی عنوان کرد.

شعبانی فرد افزود: امسال دو طرح صنعت فولاد به نام های ˈ هیربدˈ و ˈامیرکبیرˈ در استان مرکزی به ترتیب 450 و 150 میلیون دلار از تسهیلات صندوق ذخیره ارزی بهره مند شدند.

استاندار  بیان کرد: استان مرکزی با دو هزار و 850 واحد تولیدی و صنعتی در جایگاه چهارم صنعت کشور قرار دارد و به عنوان یکی از ارکان مهم در تولید و درآمد سرانه ملی مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: این استان رتبه دوم صنایع مادر تخصصی و مقام اول تنوع صنعتی را دارد و از این نظر صنعت این خطه سرمایه ملی محسوب می شود.

در نشست ملاقات مردمی استاندار مشکلات هشت مراجعه کننده بررسی شد.

عمده موضوعات مطرح شده در ملاقات مردمی در بخش صنعت تقاضای تسهیلات و استمهال معوقات بانکی، در حوزه معدن تعیین تکلیف واگذاری حوزه معدنی و در حوزه ساختمان اعلام آمادگی مشارکت و انبوه سازی بود.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها