Portal_background_image

دومين نشست مشترك مجمع نمايندگان استان با استاندار مركزي برگزار شد

دومین نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با استاندار مرکزی در محل فرمانداری شهرستان محلات برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان مرکزی، اظهار کرد: سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی یک روزه است و تنها به مرکز استان انجام می‌شود .

استاندار مرکزی بیان کرد: دیدار مردمی رئیس جمهور، اصلی‌ترین موضوع این سفر است و جلسه نشست با کارآفرینان و نخبگان استان مرکزی، حضور در جلسه شورای اداری استان مرکزی و انجام نشستی مطبوعاتی با رسانه‌ها از جمله برنامه‌های دیگر این سفر محسوب می‌شود و وزرا بر حسب ویژگی‌های شهرستان‌ها در آنها حضور خواهند یافت.

زمانی‌قمی تصریح کرد: برخی طرح‌ها در استان مرکزی دارای ردیف هستند و سعی خواهد شد تا این ردیف‌ها در سفر رئیس جمهوری به صورت 100 درصدی محقق شود و اگر این پروژه‌ها به نحوی باشد که تا بهار سال آینده به بهره‌برداری برسد، تقاضای افزایش اعتبار برای آنها صورت خواهد گرفت.

استاندار مرکزی افزود: برخی پروژه‌ها نیز در این سفر کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آنها نیز آغاز خواهد شد که به عنوان نمونه پروژه شهرک سلامت تفرش در قالب یکی از بزرگترین پروژه‌ها در حوزه سلامت و به منظور گذراندن دوران نقاهت برای سالمندان و بیمارانی که جراحی‌های سخت داشته‌اند و پروژه پالایشگاه پلاسمای خون با اعتبار بیش از هزار میلیارد تومان در شهرستان زرندیه  کلنگ‌زنی خواهد شد که این پروژه در خاورمیانه منحصر به فرد است.

وی با اشاره به اخذ مجوزهای مختلف در این سفر عنوان کرد: برخی از مناطق استان مرکزی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران واقع شده است و برخی محدودیت‌ها به همین منظور به صنایع استان تحمیل می‌شود که سعی خواهد شد در سفر رئیس جمهوری این موضوع مطرح شود تا استان مرکزی به عنوان یک استان مستقل دچار محدودیت در زمینه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی نشود.

زمانی قمی با بیان اینکه استان مرکزی یک استان صنعتی و تولیدی است، افزود: در این سفر باید تسهیلات ویژه به استان مرکزی اختصاص یابد چرا که با تخصیص تسهیلات معقول در کنار تسهیلات ستاد اقتصاد مقاومتی، می‌توان تعداد بیشتری از واحدهای نیمه‌فعال استان مرکزی را احیا کرد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه طولانی شدن فهرست مطالبات باید متوقف شود، گفت: این امری است که همه سلایق وفادار به انقلاب اسلامی نیز به آن رسیده اند، مطالبه خارج از تمکن جمهوری اسلامی نباید برای مردم مطرح شود چراکه چیزی که باید ماندگار شود، جمهوری اسلامی فارغ از اقتضائات است .

زمانی قمی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی با حضور سلایق مختلف شکل گرفته است،گفت: این مهم و همچنین ترکیب فعلی نمایندگان استان که ترکیبی ایده‌آل، متخصص و کاربلد است فرصتی است که باید مغتنم شمرده شود و  در راستای توسعه و آبادانی استان و کشور از آن به خوبی استفاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت رئیس مذهب تشیع؛ امام صادق(ع)،  تاکید کرد: با برگزاری با شکوهتر این روز شکوه فقه جعفری و شکوه حقانیت شیعه به همگان عرضه خواهد شد.

گفتنی است در این نشست  در خصوص خط ریلی اراک - خمین – اصفهان، دلیجان - محلات - خمین و قطار سریع السیر دلیجان و همچنین راه های مواصلاتی استان مرکزی از جمله بزرگراه تهران - ساوه، جاده های محلات - خمین، خمین - اراک، شازند - خمین و جاده مشهد - اردهال – دلیجان نیز بحث و تبادل نظر شد.

یادآور می گردد اولین نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با استاندار مرکزی در خرداد ماه سال جاری در محل دفتر استانداری در تهران برگزار شد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها