Portal_background_image

استاندار: دولت يازدهم تورم 40 درصدي را به 10 درصد كاهش داد

زمانی قمی استاندار مرکزی در مراسم تجلیل از کادر درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک و جشن نیمه شعبان در این مرکز درمانی، گفت: دولت تدبیر و امید با سیاست های منطقی و مدیریت صحیح اقتصادی، تورم 40 درصدی را به 10 درصد کاهش داد.

زمانی قمی اظهار کرد: مفهوم موفقیت به نظر مردم بستگی دارد و کسی خود را قیم مردم می داند و فکر می کند باید برای مردم تصمیم بگیرد هم مردم را کنار می گذارد و هم از دین مردم عبور می کند.

وی افزود: موفقیت کنونی کشور به معنای نبود مشکل نیست، اما فضایی را در کشور به وجود آورده اند که دروغ تهمت و تخریب مسیر درست است و اگر به خدمات و موفقیت های دولت اشاره شود به خطا رفته ایم، این چه اوضاعی است؟

زمانی قمی ادامه داد: در سال 92 ایران به واسطه میزان تورم با ونزوئلا در یک سطح بود اما اگر مدیریت و تلاش دولت یازدهم صورت نمی گرفت امروز به مانند ونزوئلا تورم 720 درصدی را در کشور شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: با ارائه تصویری از اوضاع کشور در سال 92 در حوزه درمان و سلامت جامعه هر وجدان بیدار و هر وجدان بیداری نسبت به خدمات دولت تدبیر و امید در این بخش واقف است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: همه ما در انتظار حاکمیت حضرت مهدی (عج) در جهان هستیم که اندیشه ای درست و منطقی را پیش روی خود قرار داده است و باید در کنار انتظار ویژگی این اندیشه ناب نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: ویژگی حکومت امام زمان (عج) به مانند ویژگی های حکومت امام علی (ع )است که نسبت به فرمانداران و استانداران خود توصیه هایی داشتند و حکومتی که ما در انتظار آن هستیم حکومت منطق، عدل و نیکی است که دروغ، ریا و عوام فریبی در آن جایی ندارد.

زمانی قمی با تاکید براین که ترسیم دو جامعه متفاوت برای مردم اشکالی ندارد، گفت: در دورانی فروش روزانه سه میلیون بشکه نفت به جهان به 900 هزار بشکه کاهش یافت اگر امروز همان تصویر و مدیریت در کشور ادامه داشت چگونه بدون صادرات نفت می توانستیم حتی حقوق کارمندان را پرداخت کنیم.

وی گفت: با کاهش قیمت جهانی نفت، رشد اقتصادی امارات متحده عربی 50 درصد و رشد اقتصادی عربستان 66 درصد کاهش یافت .

استاندار مرکزی اظهار کرد: ایران یکی از صادرکنندگان نفت است و دو سال قبل، تورم 40 درصدی را در کشور شاهد بودیم که دولت یازدهم آن را به حدود 10 درصد کاهش داد،ذخیره ملی هم در صندوق ذخیره ارزی داریم، اینها واقعیات است داستان و رمان نیست ما هم که در دولت تدبیر و امید رمال و جادوگر نداشتیم.

وی تاکید کرد: موفقیت های حاصل شده توسط دولت تدبیر و امید متعلق نظام و جمهوری اسلامی است و بیان این خدمات ایرادی ندارد و دولت در پی سازندگی کشور است و هیچ گاه وعده ناصواب نمی دهد.

زمانی قمی گفت: بعد از جنگ تحمیلی و پذیرش قطع نامه 598 توسط امام راحل درجریان عملیات مرصاد در کرمانشاه، شاهد حضور مردم بودیم که کنترل جمعیت آنها غیرممکن بود و این حضور تنها حاصل ایمان مردم به صداقت رهبرشان بود.

وی ادامه داد: مردم ما صداقت و راستی در هر شرایط و مقطعی را درک می کنند و واکنش لازم را نشان می دهند و در مقابل ریا، وعده ناصواب و عوام فریبی نیز آگاهی روشنی دارندو اگر بخواهیم کشور را در حوزه های مختلف بسازیم و از ظرفیت بی کران مردم ، خیریان و خیراندیشان استفاده کنیم راهش این است که با مردم واقعی صحبت کنیم و ببینیم در دیدگاه امام علی (ع) در اداره کشور چه روشهایی مورد تاکید و چه روشهایی مورد مذمت است که کنار بگذاریم.

وی عنوان کرد: در هر روش و سیستمی مخالف و منتقد وجود داشته باشد اما اگر در مقابل مخالف خود تحمل داشتیم، مسیر درستی را در پیش گرفته ایم و ما قیم مردم نیستیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: شهروندان صاحب فکر هستند و نمی توان نردبان مقدسات را دراختیار گرفت و رسیدن به قدرت از این روش از دید امام علی (ع ) شکست است.

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان نیز اظهار کرد: ساخت و تحویل بخش های درمانی خمین و دلیجان، آغاز عملیات اجرایی مرکز درمانی تفرش و دریافت موافقت ساخت مرکز درمانی زرندیه از جمله تصمیمات و اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.

 عدلی تصریح کرد: اتمام طرح های بیمارستانی؛ ساخت اورژانس و ارتقای هتلینگ بیمارستان های امام خمینی (ره) اراک و شهید چمران ساوه، ایجاد دو بخش جدید در بیمارستان تامین اجتماعی شازند و آغاز طرح ارتقا هتلینگ و ساخت بخش ICU از دیگر دستاوردهای حاصل شده در طول سه سال اخیر در استان مرکزی است.

وی گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته ساخت بخش زنان و زایمان با شاکله ای جدید و تحت LDR به صورت پایلوت کشوری در اراک است.

وی افزود: در حال حاضر 950 هزار نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان از این اقدامات دولت در حوزه بهداشت و درمان بهره مند هستند.

 عدلی مدیریت و پذیرش ریسک های بزرگ را از دیگر اقدامات سازمان دربخش درمان دانست و گفت: امروز بیماران دیالیزی، تالاسمی، هموفیلی و بیماران پیوند اعضا به صورت کامل تحت حمایت بیمه هستند و درمان خود را رایگان پیگیری می کنند.

وی ادامه داد: هزینه درمان بیماران ام اس تا 90 درصد و بیماران سرطانی تا 80 درصد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است.

وی اضافه کرد: با تلاش های انجام شده، کیفیت دهی خدمات درمانی پذیرش بیماران در بخش تخصصی و فوق تخصصی افزایش یافته است و در این راستا بیمارستان های تامین اجتماعی استان مرکزی در ارزیابی های وزارت بهداشت دارای رتبه های قابل توجهی هستند.

 عدلی بیان کرد: در زمان تحریم دسترسی به برندهای خدماتی و پزشکی ممکن نبود اما رفع تحریم ها بهترین تجهیزات پزشکی برای استان تهیه شد و به زودی سیستم گزارش دهی تصویری در بیمارستان ها راه اندازی می شود.

گفتنی است در این نشست از سه مامای برتر، هفت نفر از بازنشستگان بیمارستان و تعدادی از پرسنل کادر درمان و خدمات تجلیل شد.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها