Portal_background_image

واعظي : دولت يازدهم به باروري صنعت و كشاورزي كشور اعتقاد راسخ دارد/ رشد اقتصادي و رفع بيكاري اولويت مهم دولت است

واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست مشترک شورای اداری شهرستانهای ساوه و زرندیه که با حضور استاندار مرکزی در فرمانداری ساوه برگزار شد، گفت: مهمترین دغدغه دولت یازدهم ثبات پایدار اقتصادی و رفع بیکاری است که دو حوزه صنعت و کشاورزی می تواند به خوبی در افزایش نرخ اشتغال و تحول اقتصادی نقش آفرینی کند.

واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: استان مرکزی به ویژه شهرستان های ساوه و زرندیه استعدادهای بکری در حوزه صنعت و کشاورزی دارند که باید با بررسی های کارشناسانه زمینه رونق اقتصادی را در این خطه فراهم کرد.

وی ادامه داد: مهمترین دغدغه دولت یازدهم ثبات پایدار اقتصادی و رفع بیکاری است که دو حوزه صنعت و کشاورزی می تواند به خوبی در افزایش نرخ اشتغال و تحول اقتصادی نقش آفرینی کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: دولت میراث دار برخی از چالش ها و نابسامانی های اقتصادی گذشته است و باید با نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در بخش صنعت و کشاورزی، در راستای توسعه همه جانبه کشور گام برداشت.

واعظی تصریح کرد: تزریق سرمایه در گردش توسط دولت به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی یکی از راهکارهای خروج از رکود و شتاب در تحول اقتصادی کشور است که باید استمرار داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: با حمایت و مشارکت دولت یازدهم سه هزار بنگاه صنعتی و اقتصادی کشور احیا می شوند و اشتغال زایی با سرعت عمل بیشتری پیگیری می شود.

وی افزود: تراز تجاری کشور و رشد صادرات خارجی نشان از حرکت صحیح دولت یازدهم در راستای عمل به اصل اساسی اقتصاد مقاومتی است.

واعظی گفت: دولت تدبیر و امید در نخستین گام دوران حیات خود پس از مهار تورم، رونق اقتصادی مبتنی بر کار و تولید را در برنامه های خود قرار داد.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: مهارت آموزی و تولید محتوا در فضای مجازی با بهره گیری از دانش و توان بومی یکی از موفقیت های حوزه فناوری اطلاعات در کشور است که با رونق اقتصادی نیز ارتباطی تنگاتنگی دارد.

وی ادامه داد: یک هزار و 100 میلیارد ریال در یک سال اخیر در حوزه زیر ساخت های فناوری اطلاعات استان مرکزی سرمایه گذاری شده است.
نماینده عالی دولت در استان مرکزی نیز در سخنانی گفت: تاریخ و تمدن ایران اسلامی بدون برجستگی های تاریخی و فرهنگی خطه ساوه و زرندیه معنا ندارد و پرورش مفاخر و بزرگان عرصه علم و ادب نگین ارزشمند این دو شهرستان است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بسیاری از جاذبه های ارزشمند تاریخی و فرهنگی خطه ساوه و زرندیه ظرفیت بکری برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری است و اقتصاد صنعتی این دو شهرستان نیز نوید بخش آینده ای روشن برای استان مرکزی و کشور محسوب می شود.

وی بیان کرد: دولت یازدهم با اعمال سیاست های منطقی و تدبیر  توانست در حوزه سیاست خارجی و داخلی و همچنین حوزه اقتصاد به موفقیت های چشمگیری دست یابد  که انعکاس  آنها امری ضروری است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی گفت: این دو شهرستان به واسطه بهره مندی از ظرفیت های مختلف اقتصادی و صنعتی به عنوان سرزمین فرصت های طلایی کشور مطرح است.

محمدرضا منصوری بیان کرد: کمبود آب برای توسعه صنعتی و کشاورزی مهمترین چالش این دو شهرستان است که با اجرای طرح های آبرسانی می توان این معضل را برطرف کرد.

وی افزود: اجرای عملیات خط سریع السیر تهران - ساوه - زرندیه به عنوان یکی از مطالبات جدی شهروندان این دو شهرستان است که می تواند اقبال سرمایه گذاران را برای توسعه فعالیت های اقتصادی دو چندان کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: امکانات و خدمات فرمانداری ویژه در شهرستان ساوه نیازمند بازنگری است و امید است در سفر هیات دولت به استان مرکزی، در این خصوص حوزه نیز تصمیم های ارزشمندی اتخاذ شود.  


*** ایران آماده ترانزیت دیتا به جهان است/۶۰کشور اعلام همکاری کرده‌اند

 واعظی در نشست شورای اداری شهرستان های خمین، محلات و دلیجان در سالن اجتماعات پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات  اظهار کرد: سیاست های منطقی دولت یازدهم موجب افزایش شاخص های اقتصادی و خروج از رکود شد.

وی بیان کرد: هم اینک کشور از ثبات اقتصادی و امنیتی پایدار برخوردار است که این مهم با مشارکت و تلاش مضاعف همه دلسوزان و ارادتمندان به نظام و انقلاب به منصه ظهور رسیده است.

واعظی بیان کرد: نشانه های اقتصادی ارزشمندی از تراز تجاری کشور نمایان شده و دولتمردان سعی دارند تا با الگو قرار دادن اصل اقتصاد مقاومتی، توسعه همه جانبه کشور را شتاب دهند. 

وی اظهار کرد: رشد اقتصادی کشور براساس سیاست های دولت، مثبت چهار و چهاردهم درصد گزارش شده و در بخش صنعت نیز رشد هشت درصدی به ارمغان آمده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: هم اینک میزان خرید گندم از کشاورزان به مرز 11 میلیون تن رسیده است که این مهم نسبت به مدت مشابه پارسال رشد دو برابری دارد.

وی ادامه داد: دولت یازدهم به نسخه راهگشای اقتصاد مقاومتی باور دارد و برای تحقق آن تلاش می کند.

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تلاش دولتمردان یازدهم در عرصه سیاست خارجی ستودنی است و در این مسیر خدمات ارزنده ای در بخش های مختلف به ویژه مبادلات اقتصادی و سرمایه گذاری شکل گرفته است.

واعظی افزود: شرایط دوران پساتحریم زمینه را برای حضور سرمایه گذاران خارجی فراهم کرد تا رشد ارزش افزوده اقتصادی کشور افزایش یابد.

وی گفت: ایران اسلامی به یکی از کشورهای مطرحِ تبادل کننده اطلاعات دنیا تبدیل شده و 60 شرکت بزرگ خارجی برای مشارکت در این فرآیند، اعلام آمادگی کرده اند و این امر نشان از محبوبیت چهره بین المللی ایران دارد.

واعظی با اشاره به هفته دولت تصریح کرد: دولت یازدهم به دنبال تحقق واقعی وعده های خود است و در این بین تغییر وضعیت معیشتی مردم و رفع بیکاری را سرلوحه امور خود قرار داده است.

واعظی گفت: دولت یازدهم به دور از فرافکنی و اغراق به دنبال ایجاد روحیه امید و نشاط در جامعه است و مسیر خدمتگزاری دولتمردان با هیاهو و بد اخلاقی های برخی منتقدان منحرف نمی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه به عنوان نماینده دولت وارد استان مرکزی شد.

شرکت در شورای اداری محلات، دلیجان و خمین در محل پژوهشکده گل و گیاهان زینتی بخشی از برنامه های سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان مرکزی بود

گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به شهرستان خمین از بیت قدیمی امام راحل نیز بازدید کرد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها