Portal_background_image

استاندار: دولت در ۴ ماه اخير به تعهدات خود در بودجه عمل كرده است/ افزايش 11 درصدي صادرات استان در 3 ماهه اول سالجاري

آقازاده استاندار مرکزی در نشست هم اندیشی تشکل های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت : دولت در ۴ ماهه اول سال ۹۷ به همه تعهدات خود در بودجه مصوب سال ۹۷ عمل کرده است.

آقازاده استاندار مرکزی تشکل های اقتصادی را پل ارتباطی مسئولین و تولید کنندگان عنوان کرد و افزود : مدیریت ارشد استان و تمام دستگاه های دولتی باید با حمایت از فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی گام های مثبتی در راستای توسعه پایدار و ایجاد اشتغال مولد بردارند.

استاندار مرکزی گفت : دولت در چهار ماه گذشته سال جاری تمام تعهدات خود در بودجه محقق کرده است و عملکرد رضایت بخشی از خود ارائه داده است .

آقازاده بیان کرد:اعلام تحریم ها و تهدیدهای رئیس جمهوری آمریکا در بدترین شرایط باید بین پنج تا 10 درصد بر نرخ ارز تاثیر می گذاشت، اما جریان سازی های برخی منتقدان دولت، نرخ ارز افزایش داد. 

وی ادامه داد: بودجه سال جاری با نفت 57 دلاری بسته شد و این در حالی است که نفت به قیمت هر بشکه 72 دلار به فروش می رسد که با این تفاسیر شاهد افزایش درآمدی ایران هستیم و نشان می دهد دولت به تعهدات خود جامه عمل پوشانده است .

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه جریان سازی های داخلی با هدف تخریب و تضعیف عملکرد دولت طراحی شده بود‌ اظهار داشت : این روند نوسانات نرخ ارز را به دنبال داشت و بازار را دچار التهاب کرد که دولت در این راستا تدابیر ویژه ای اندیشیده است .

وی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب چندین بار حمایت خود را از دولت اعلام فرموده اند که این مهم نقطه عطفی است که بتوانیم مسائل مهم اقتصادی را در درون و برون مرزها رفع کنیم .

وی ادامه داد: از اقشار و احزاب مختلف سیاسی نیز انتظار می رود اشتباهات گذشته را تکرار نکنند و گام های مثبتی در راستای سیاست های دولت بردارند .

آقازاده با اشاره به سهم استان مرکزی در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور بیان داشت : سال گذشته حدود یک میلیارد دلار انواع کالای غیر نفتی از این استان صادرات صورت گرفت که هدف گذاری صادرات در سال جاری استان نیز بر بیش از یک میلیارد و 500 میلیون دلار است که امید است در شرایط کنونی بتوانیم به این مهم دست یابیم .

وی ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش صادرات داشتیم. البته به نظر من حجم کارهای اقتصادی استان مرکزی بیش از یک، سی و دوم کشور است.

وی با اشاره به اینکه رفع بخشی از مشکلات اقتصادی توسط اتاق بازرگانی انجام می شود افزود :در حال حاضر ۳۴ اتاق در کشور فعالیت دارند که با ارائه راهکارها و ساز و کارهای اجرایی می توانند به عنوان مشاورین و کارشناسان قوی در راستای اهداف دولتمردان مثمر ثمر واقع شوند .

آقازاده تصریح کرد : از سنوات گذشته هم استان مرکزی به عنوان یک استان فعال و پویا در حوزه بازرگانی ، صنعت و معدن و کشاورزی مطرح بوده و هست و در راستای رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار از هیچ کوششی دریغ نمی کنند .


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها