Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: دولت در توسعه فضاهاي آموزشي اهتمام جدي داشته است/ بهره برداري از 144 طرح آموزشي در استان در دولت تدبير و اميد

آقازاده استاندار مرکزی در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در اراک، گفت: دولت تدبیر و امید در ساخت فضاهای آموزشی اهتمام جدی داشته است و در این دولت در استان 144 طرح آموزشی با اعتبار حدود 170 میلیارد تومان بهره برداری شده است.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به اینکه  دید دولت به آموزش و پرورش دید بلند مدت با افق چند ده ساله است، اظهار کرد: طبق آمار و اطلاعات دولت یازدهم و دوازدهم علی رغم همه مشکلات نسبت به دیگر دولت ها بیشترین حضور و فعالیت را در  توسعه خدمات و  فضاهای آموزشی  داشته است.

وی ادامه داد: در طول شش سال گذشته در استان  144   پروژه با  908 اتاق آموزشی در  150 هزار متر مربع با اعتبار حدود 170 میلیارد تومان  به بهره برداری رسیده است.

آقازاده تصریح کرد: استان مرکزی این آمادگی را دارد که به میزان تعهد خیران مدرسه ساز استان  استانداری و آموزش و پرورش نیز منابع اعتباری برای بازسازی، ساخت و تجهیز مدارس اختصاص دهد.

استاندار مرکزی گفت: فعالیت های مدرسه سازی باقیات صالحات است که در کشور به عنوان سرمایه عظیم فرهنگی و انسانی وجود دارد.

 آقازاده افزود: برگزاری جشنواره خیران مدرسه ساز در استان مرکزی و کشور ضمن رفع نیازهای آموزشی بستری برای تعمیق پیوندهای فرهنگ، اجتماعی و اقدامات خداپسندانه است.

حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز گفت: به دلیل برخی تنگناهای اقتصادی امکان تامین منابع مالی برای بازسازی و ایمن سازی مدارس کشور از توان دولت خارج است و می طلبد که مردم و خیران با مشارکت هدفمند در ساخت و تجهیز مدارس بستر سرمایه های دانش و تربیت کشور را بهبود بخشند.

وی ادامه داد: 650 هزار خیر مدرسه ساز در داخل کشور و هزار خیر در خارج از مرزهای ایران اسلامی در زمینه ساخت و تجهیز مدارس همکاری دارند و تا کنون 37 درصد از مدارس کشور با همت این نیکوکاران ساخته شده است.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور خاطر نشان کرد: حضور خیران و ملت ایران اسلامی با درک مشکلات اقتصادی دولت در زمینه ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی کشور همواره در حال افزایش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این جشنواره گفت: یک سوم فضاهای آموزشی این استان توسط خیران مدرسه ساز ساخته و تجهیز شده است.

فولادوند افزود: با توجه به استقرار پایه دوازدهم در آموزش و پرورش ایجاد و توسعه فضاهای آموزشی ضروری است و این نیاز در شهرستان ساوه بیشتر احساس می شود.

گفتنی است دراین نشست از خیران مدرسه ساز استان مرکزی تقدیر شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها