Portal_background_image

استاندار در جمع مردم دهستان مالمير در شازند: دولت تدبير و اميد به توسعه روستاها توجه جدي داشته است/ تلاش در جهت اجراي سياست هاي دولت و بالابردن سطح رضايتمندي مردم تكليف مديران استان است

آقازاده استاندار مرکزی در دیدار مردمی با اهالی دهستان مالمیر در مسجد روستای حشیان بخش سربند شهرستان شازند، گفت:تلاش در جهت اجرای سیاست های دولت و بالابردن سطح رضایتمندی مردم تکلیف مدیران استان است.

    آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  ۳۶ هزار روستا در کشور وجود دارد که بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند و می‌توان گفت حجم بزرگی از توسعه و عمران در روستاها است.

وی روستاها را موتور مولد و متحرک اقتصاد کشور عنوان و تصریح کرد: هر دولتی که توجه ویژه به روستاها نداشته باشد دولت تمام شمول نیست، چراکه باید تمام مسیرها را در روستا هموار کرد.

استاندار مرکزی از موفقیت‌های بزرگ دولت دوازدهم را گازرسانی گسترده به روستاها عنوان کرد و گفت: توجه به مناطق کمتر توسعه‌یافته و عقب‌مانده شده، علاوه بر توسعه در روستاها، از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها جلوگیری می‌شود.

آقازاده تصریح کرد: با فراهم کردن تسهیلات و رونق اقتصاد و اشتغال در روستاها پیش‌بینی می‌شود که طی سال‌های آتی نه‌تنها مهاجرت روستاییان به شهر متوقف شود، بلکه امید می‌رود که تا حدودی سبب مهاجرت معکوس نیز شود.

وی با بیان اینکه طی سه سال گذشته شاهد مهاجرت معکوس هستیم، افزود: وظیفه دولت است که از این مهاجرت استقبال کند و امکانات لازم را برای روستاییان فراهم کند تا با ایجاد رونق اقتصادی در روستاها، اشتغال پایدار فراهم شود.

استاندار مرکزی با تأکید بر رفع مشکلات منابع طبیعی و مردم این منطقه گفت: باید در چارچوب قانون و با نظارت کامل در این راستا اقدامات لازم صورت گیرد و مدیران در راستای رفع نیازهای مردم  در اجرای سیاست‌های دولت  اهتمام جدی داشته باشند.

آقازاده تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر ۷۰ درصد مردم ساکن در شهر و مصرف‌کننده و ۳۰ درصد مابقی در روستاها تولیدکننده هستند و این در حالی است که ۲۰ سال گذشته تولید محصولات کشاورزی ۹۰ میلیون تن بوده که در حال حاضر به ۱۱۰ میلیون تن افزایش یافته است که می‌طلبد به منظور افزایش تولید محصولات کشاورزی، حمایت و توجه ویژه‌ای به این بخش صورت گیرد.

وی در خصوص اختلاف اوقاف و مردم نیز در این منطقه گفت: چنانچه اسناد اوقاف قانونی و شرعی باشد باید تمکین شود و اختلاف مالی بین مردم و اوقاف که سال‌هاست بلاتکلیف مانده در اسرع زمان تعیین تکلیف شود و حق روستاییان و کشاورزان نیز محفوظ بماند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها