Portal_background_image

استاندار مركزي: دولت تدبير و اميد براي حمايت از توليدكنندگان عزم جدي دارد

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین تجلیل از صادرکننده گان برتر استان که با حضور معاون امور استان های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور در محل تالار کوه نور اراک برگزار شد، گفت: دولت تدبیر و امید و مدیریت ارشد استان بر حمایت از تولید کنندگان در جهت رفع مشکلات آنها عزم جدی دارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید نقطه نظرات تولیدکنندگان و صادرکنندگان را جمع‌بندی کرده و در جلسه‌ای مورد بررسی قرار دهد و بخشی از نظرات به بخش‌های ملی کشور منتقل شود.

وی بیان کرد: بازاریابی و افزایش صادرات باید اولویت برنامه های صنعت و معدن باشد و اتاق بازرگانی استان مرکزی نیز نیروهایی را برای ارزیابی نیازمندی های کشورهای همسایه اعزام کند و بر آن اساس تولید انبوه با کیفیت عالی را در دستور کار صنایع قرار دهند. 

استاندار مرکزی گفت: دولت همه تلاش خود را بکار بسته تا رونق را به حوزه اقتصاد برگرداند و سیاست‌های تخریبی در حوزه اقتصاد و بسیاری از شیوه‌ها و سیاست های غیرمنطقی را متوقف کند، اما به هر حال با منابع محدودی هم روبرو بوده است و هنوز هم روبه رو است.

زمانی قمی تصریح کرد: دولت با همه شرایط سختی که پیش رو داشت بهترین اقدام را در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی انجام داد و با اثبات برتری گفتمان ایران و انقلاب اسلامی در عرصه جهانی کشور را وارد پسابرجام کرد و قطعا ایران سربلند را از یک نزاع جدی و حتمی نجات داد.

وی افزود: اگر چه در این مسیر فشارهای بسیار زیادی از سوی کشورهایی که طرف مذاکره با ایران بودند وارد شد، اما متاسفانه تلخی‌هایی را هم در داخل داشت و برخی به جای دفاع و تشویق تیم مذاکره‌کننده‌ که شبانه روز در خط مقدم از منافع ملی ایران و انقلاب دفاع  کرد و گفتمان برتر ایران را در عرصه جهانی به منصه ظهور رساند، با رفتاری غیرمنطقی و غیر معقول باعث کسالت آنها شدند.

زمانی قمی ادامه داد: به هر حال به رغم همه این دیدگاه‌ها مجموعه کشور تصمیم گرفته بود که تحریم‌های ظالمانه و مسیرهای مسدود شده برای تعالی کشور را در راستای رونق اقتصادی ایران بردارد و در حال حاضر در آستانه برداشته شدن تحریم‌ها و رفع آنها هستیم.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: این خبر بویژه برای اصحاب اقتصاد ایران، کسانی که در خط مقدم تولید و رونق ایران و استان مرکزی قرار دارند خبری شیرین و خوشحال‌کننده است.

وی با اشاره به برگزاری این همایش، گفت: انتظار ما از این جلسه حل مشکلات نیست، اما انتظار ما شناخت مشکلات، نزدیک شدن بخش خصوصی و دولت و کنار کشیدن بیشتر دولت به نفع بخش خصوصی است.

وی ضمن اشاره به موفقیت های دولت در عرصه داخلی، گفت: دولت تدبیر و امید در حوزه داخلی هم اقدامات بسیار مفیدی انجام داده است؛ برای مثال تولید گندمی که چهار میلیون تن بود، امسال به بیش از هشت میلیون تن افزایش پیدا کرد که نشانه تدبیر، خرد ورزی و تصمیمات درست به جای تصمیمات عوام فریبانه و عجولانه است.

****پسا تحریم فرصت بکر برای صنعتگران و تجار است

زمانی معاون امور استان های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور نیز گفت: دوران پساتحریم فرصتی بکر برای صنعتگران و تجار ایرانی است و باید با برنامه هدفمند خود را برای حضور در بازارهای جهانی مهیا کنند.

وی افزود: لغو تحریم های ناجوانمردانه، کشور را در یک شرایط ایده آل قرار می دهد که آحاد جامعه به خصوص فعالان بخش صنعت باید از این فرصت طلایی استفاده کنند. 

زمانی ادامه داد: متاسفانه اقشار مردم چنین تصور می کنند که لغو تحریم ها مساوی با تغییر شرایط اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی آنان توسط دولت است، در صورتیکه وظیفه اصلی برای اصلاح ساختارهای ناقص و ضعیف اقتصادی با صاحبان صنایع در سایه پشتیبانی قوی دولت است و این طیف باید با بهبود کیفیت کالا و رقابت پذیری آن بسترها را فراهم کنند. 

معاون امور استان های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور بیان کرد: باید این فرهنگ که همواره دولت ها دهنده و مردم گیرنده باشند در کشور تغییر کند و هر ایرانی خود را مسئول بهبود شرایط اقتصادی کشور بداند. 

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین عوامل رکود اقتصادی در ایران، هدر دادن سرمایه ملی از طریق برگزاری همایش ها و سمینارهای مختلف به خصوص در بخش صنعت است، چرا که مشکل صادرات کشور با همایش حل نمی شود بلکه باید نگرش افراد نسبت به دولت و ظرفیت های داخلی تغییر کند تا از این طریق بتوانیم قله های ترقی را یکی پس از دیگری بپیماییم. 

زمانی گفت: دولت تدبیر و امید با تلاش های شبانه روزی موفقیت های چشمگیری به خصوص در بخش سیاست خارجی به دست آورده که این مهم باعث تغییر دیدگاه جهانیان نسبت به جمهوری اسلامی ایران شده است، بنابراین در این شرایط صنعتگران باید با قدرت هر چه تمامتر وارد میدان عمل شده و با تولید کالاهای با کیفیت و ارزان قیمت در راستای حضور در بازارهای بین المللی گام بردارند. 

***صادرات 455 میلیون دلاری استان مرکزی در سال جاری     
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این همایش گفت: استان مرکزی در سال جاری 864 هزار تن کالا به ارزش 455 میلیون دلار صادرات داشته است.            
محمدرضا حاجی پور افزود: 47 درصد از این میزان صادرات کالاهای صنعتی، 48 درصد فرآورده های پتروشیمی، سه درصد مواد معدنی و دو درصد نیز ماشین آلات کشاورزی بوده است.              
وی بیان کرد: کالاهای مذکور به سه کشور ترکیه، عراق و افغانستان صادر شده است.               
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: تولید کنندگان این استان شناخت چندانی از بازراهای خارجی ندارند از این رو راه اندازی یک شرکت معتبر برای معرفی بازارهای جهانی برای تولیدکنندگان داخلی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.    

گفتنی است در این همایش مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تجارت سازمان توسعه تجارت ایران نیز حضور داشت و سخنانی را بیان کرد.

یادآور می گردد در پایان این آئین از صاحبان شرکت های تعاونی کیمیارزین اراک، گروه صنعتی شایان برق، گام اراک، کاوه کشاورز، شرکت ایرالکو، صنایع شیمیایی کیمیاگران سپهر، الیاف دلیجان، پارس گالوانیزه امین، الیاف ابریشم ماهان، درنا مرغ، صنایع شیر ساوه، شرکت تعاونی کشمش سبز اراک، کیش چیپس، گلکده مارنتا و شرکت وزین پخش قائم با اهداء لوح تجلیل شد.

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها