Portal_background_image

استاندار مركزي: دولت تدبير و اميد اقدامات موثري در زمينه هواشناسي انجام داده است

استاندار مرکزی به مناسبت روز جهانی هواشناسی در دیدار با کارکنان هواشناسی استان مرکزی در اراک گفت: اقدامات خوب و موثری در راستای حل مشکلات سازمان هواشناسی در دولت تدبیر و امید انجام شده که قابل مقایسه با قبل نیست اما هنوز در رتبه جهانی و نسبت به کشورهای همتراز، فاصله زیادی وجود دارد.

سید علی آقازاده افزود: هرچه در زمینه رفع مشکلات هواشناسی و کمک به پیشرفت این سازمان اقدام شود، باز جای کار وجود دارد  و باید در این بخش بیش از پیش سرمایه‌گذاری کرد.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی‌های دقیق هواشناسی و تدبیر به موقع مسوولان می‌تواند مانع بروز بسیاری از خسارات شود که این مهم بیانگر جایگاه بالای هواشناسی در تصمیم‌گیری‌ها دارد.

وی امکانات هواشناسی این استان را ضعیف ارزیابی کرد و افزود: این اداره کل با کمبودهای زیادی مواجه است و این امر باعث شده بار کمبود تجهیزات بر دوش نیروهای انسانی بیفتد.

استاندار مرکزی ادامه داد: روز جهانی هواشناسی امسال مصادف با بارندگی‌های پر حجم در کشور و استان مرکزی است که این بارندگی‌ها تاکنون در این استان نعمت بوده و خسارتی را به همراه نداشته است.

وی افزود:  همه تلاش‌ها باید برای تامین نیازهای هواشناسی در استان مرکزی به کار گرفته شود اما اعتبارات استانی محدود است و شمار زیادی از تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز باید از طریق ملی دنبال شود.

آقازاده تصریح کرد: بحث تامین خودروی ۲ کابین برای هواشناسی این استان در نخستین نشست شورای معاونین این استان مطرح و پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: فرمانداران باید از محل اعتبارات شهرستانی خود در حد توان برای تجهیز ایستگاه‌های هواشناسی کمک دهند و ایجاد ایستگاه رادار در مرکز استان نیز نیازمند ۲۵۰ میلیارد ریال است که باید از محل اعتبارات ملی پیگیری شود.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها