Portal_background_image

استاندار: دولت برنامه اي براي تغيير تقسيمات كشوري در استان مركزي ندارد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با اعضای شوراهای اسلامی شهرستان های محلات و دلیجان و شهرهای نراق و نیم ور که در محل استانداری برگزار شد، گفت: تقریبا هیچ تغییر و تحول جدی در تقسیمات کشوری ایران در دستور کار دولت نیست و در استان مرکزی هم قطعاً این موضوع وجود ندارد.

استاندار مرکزی  با اشاره به سیاست دولت درخصوص تقسیمات کشوری در ایران،گفت:  تقریباً هیچ تغییر و تحول جدی در تقسیمات کشوری ایران در دستور کار دولت نیست و در استان مرکزی هم قطعاً وجود ندارد، بعنوان نماینده دولت نظرم این نیست که این مسائل مطرح و دنبال شود، انتزاع دلیجان و محلات از استان مرکزی  نه ممکن و نه مفید است.

وی افزود: اگر افرادی در این دو شهرستان مطلبی غیر از نظر مدیریت ارشد استان را بیان می کنند نظر آنها مورد احترام است ولی من موظف هستم نظر دولت را در این خصوص اعلام کنم و بعنوان نماینده دولت در استان نه به این مسئله می پردازم و نه آن را ممکن و مفید می دانم و فقط به انجام دقیق وظایف خود می پردازم.

استاندار مرکزی ادامه داد: ضمن احترام به همه نظرات ، گروه ها و نحله ها اعلام می کنم در  شهرستان‌های محلات و دلیجان بعنوان استاندار به دنبال وفاق، یکپارچگی، اتحاد و همگرایی هستم و این مهم وظیفه اخلاقی ماست و باید از این مسیر دفاع کنم و پیمودن روندی غیر از این مسیر، برای جامعه و استان مرکزی مفید نیست.

زمانی قمی گفت: به عنوان یک کارشناس  که تقسیمات کشوری و مرزها را به خوبی می‌شناسم و از حساسیت‌های تقسیماتی مطلع هستم، با انتزاع دلیجان و محلات همراهی نخواهم کرد، دولت نیز چنین سیاستی را در پیش نمی‌گیرد، بلکه سیاست دولت شنیدن مسائل و مشکلات شهرستان‌ها و در کنار مردم قرار گرفتن برای حل این معضلات است.

 وی بیان کرد: به عنوان استاندار در صورت هرگونه قصور در برابر انجام مسئولیت خود، اولین نفری هستم که از همگان عذرخواهی می‌کنم و برای جبران آن، سعی خود را خواهم کرد.

زمانی قمی تصریح کرد: در استان مرکزی در تمام مراتب هیچ‌گونه منفعت شخصی، طایفه‌ای و مادی ندارم و یک  عنصر شناسنامه‌دار سیاسی در کشور محسوب می‌شوم، به گرایش و نظرات سیاسی خود افتخار می‌کنم، اما طبیعتا هیچ ‌زمانی در درون یک طیف یا باند و منافع یک گروه خاص قرار نگرفته ام و علاقمند هستم که جای جای کشورم توسعه پیدا کند و ایرانی  سربلند و باعزت را خواستارم، به همین دلیل داشتن یک دلیجان آباد و باعزت و یک محلات سربلند، جزو آرزوها و البته در کانون تلاش استانداری بوده است.

زمانی قمی خاطرنشان کرد: من تعلقات جغرافیایی ندارم حتی به جائی هم که تعلق دارم  کاملا منطقی برخورد می‌کنم، تعصب شهری و منطقه ای باعث نمی‌شود که مسائل اساسی مناطق را نبینم، بنابراین هر اظهار نظری که بیان می‌کنم کاملا از موضع تجربه است و تمام مراتب امنیتی، سیاسی و اجتماعی را طی کرده ام .

وی ادامه داد: چناچه اظهار نظری در موارد متعدد بیان می‌کنم، فارغ از هرگونه حب و بغض و موضع‌گیری‌های تند و هیجانی است و سعی دارم با مبانی حقوقی، قانونی و مطالبات و حقوق مردم منطبق باشد و طبیعتا به آنچه می‌پردازم انجام وظایف است.

زمانی قمی پس از شنیدن مطالبات نمایندگان شورای شهرهای شهرستان‌های دلیجان، محلات، نراق و نیم‌ور، افزود: مطالبات مطرح شده کاملا درست و به حق است، اما حل همه این مشکلات از عهده استاندار  و دولت به صورت یکجا خارج است، می‌توانیم به بسیاری از موارد و مشکلات بپردازیم و در جهت رفع آن اقدام کنیم ولی نمی توانم در این زمینه قول های بی پایه و اساس بدهم.

وی خاطرنشان کرد: چناچه تاریخ 10 تا 15 ساله اخیر را مطالعه کنید، در می‌یابید که کدامیک از استاندار‌ها بیشتر به شهرستان‌ها سفر کرده‌اند. سفر استاندار به شهرستان‌ها به معنای جلوگیری از تبعیض و رفتار ناعادلانه با شهرستان‌ها و داشتن اراده برای انجام مسئولیت‌ها به انداره وسع و توان است.

زمانی قمی با بیان استعداد‌ها و ظرفیت‌های محلات و دلیجان، عنوان کرد: مشکلات این شهرستان‌ها در حوزه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، صنعت و معدن، شهرک‌های صنعتی، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی و محیط زیست مورد بررسی قرار می‌گیرد و با پریایی یک جلسه شورای معاونین، مشکلات در قالب آن جلسه مطرح می‌شود و بعد از بررسی‌های لازم، برای رفع نگرانی‌ها در سطح این شهرستان‌ها اقدام می‌کنیم. معاونین هم ملزم می‌شوند به جهت رفع مشکلات شهرستان‌ها، به این مناطق سفر کنند و برای این منظور هم برنامه ارائه دهند و نظارت هم در این خصوص صورت می‌گیرد و در صوت لزوم هم یک جلسه کلی در یکی از شهرها برگزار می‌شود.

وی گفت: با تمام توان در خصوص رفع نگرانی‌های این شهرستان‌ها تلاش می‌کنم، مدیران استان نیز ملکف هستند به همه شهرستانها سفر داشته باشند و در این زمینه باید برنامه ارائه دهند ،چنانچه مدیری در سال 96 به شهرستان‌ها نرفته یا کم رفته باشد، مواخذه می‌شوند و بعنوان نماینده دولت در استان در این زمینه بی تفاوت نخواهم بود.

زمانی قمی در پایان افزود: من به عنوان خدمتگزار شما تلاش خود را در خصوص رفع نگرانی‌های شهرستان‌های مختلف استان مرکزی انجام می‌دهم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: حضور در همه شهرستان ها و مشاهده مشکلات و نواقص مردم از نزدیک وظیفه اصلی مدیران است و سیاست استان بر نگاه همگرا و توزیع عادلانه منابع و امکانات است.

 حسن بیگی افزود: برخی از مدیران کل در شهرستان های نزدیک از قبیل شازند و فراهان حضور به هم می رسانند اما از سفر به شهرستان هایی که با مرکز استان فاصله زیادی دارند امتناع می کنند که این مهم از سوی استانداری مرکزی در اسرع وقت رسیدگی و با مدیران خاطی برخورد می شود.

وی بیان کرد: مسائل و مشکلات شهرستان ها با برگزاری نشست های تخصصی با مدیریت ارشد استان، معاونان استاندار و مدیران کل قابل حل است و انتظار می رود مقوله انتزاع دیگر عنوان نشود.

گفتنی است در این نشست رؤسا و اعضای  شوراهای اسلامی محلات و دلیجان  و نراق و نیم ور  نیز سخنانی را بیان کردند..


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها