Portal_background_image

استاندار: دولت براي كاهش مشكلات اقتصادي مردم بسيج شده است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست طرح مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی استان، گفت: دولت و دستگاه های اجرایی با همه قوا در کنار سایر ارکان حاکمیت برای کاهش مشکلات معیشتی و فشارهای اقتصادی بر مردم بسیج شده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: حلقه مدیریتی در سطح کلان و استان مشکلات و گرفتاری های مردم را به خوبی درک می کند و همه باید کمک دهند تا از این شرایط گذر شود.

وی بیان کرد: خانواده بزرگ ایرانی در سایه وحدت توان همراهی در حل مشکلات را دارد و به گونه ای عمل نمی کند که دستاویز و بهانه ای برای سوء استفاده دشمنان شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: مردم تیزبین و صبور در شرایط فعلی در کنار نیروی انتظامی، دستگاه های اطلاعاتی و نظارتی، قوه قضائیه، بسیج و سایر نهادها هستند تا گره از مشکلات یکی پس از دیگری گشوده شود.

آقازاده اضافه کرد: فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص کمک های مردمی به نیروی انتظامی باید مورد توجه جدی قرار گیرد و این مهم موجب شد تا قوانینی در کشور برای رسیدگی به مشکلات این نیرو در قالب مشارکت های مردمی ایجاد شود.

وی تصریح کرد: نشست های طرح مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی استان باید با جدیت بیشتری برگزار شود و توجه به مسائل این طرح اهمیت ویژه دارد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: خیران این استان در مسایل بهداشت و درمان، مساجد و مدارس حضور پررنگی دارند و امید است این قشر در توسعه امنیت نظم و امنیت عمومی نیز مشارکت فعالانه داشته باشند که می طلبد در این راستا کمیته ای با دبیرخانه فعال تشکیل شود و امور را پیگیری کند. 

آقازاده بیان کرد: فرمانداران، شوراهای اسلامی و تشکل های مردم نهاد باید هدایتگری خیران را برای مشارکت در کمک به نیروی انتظامی در دستور کار قرار دهند.

مدیرکل امنیتی  و انتظامی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: طرح مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی 19 اردیبهشت ماه سال 95 در جمع کارکنان انتظامی کشور تهیه و تبیین شد.

آدینه افزود: اجرای این طرح اواخر سال 95 به استان های کشور ابلاغ شد و پارسال در این خصوص 2 نشست در استان مرکزی برگزار شده است.

وی بیان کرد: طرح مشارکت فرمانداران، بخشداران، شوراها و دهیاری های استان مرکزی در بهبود امنیت عمومی تهیه شده که بر اساس آن 10 تا 20 وظیفه برای این بخش ها در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: طرح مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی بر اساس فرمان رهبر معظم انقلاب شکل گرفته و نشست های آن هفت مصوبه داشته که بخشی از این مصوبات اجرایی نشده است.

وی بیان کرد: کلانتری و پاسگاه ها به عنوان پیشانی خدمات نیرو انتظامی به مردم است و باید مسایل آن ها و حمایت ها در این بخش ویژه دیده شود.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: اجرای طرح مکنا در 24 درصد از کلانتری ها و پاسگاه های استان مرکزی اجرا شده و نیاز است این طرح در تمام رده های خدمات رسان اجرایی شود.

سرهنگ حسنی اظهار داشت: تهیه زمین و ساخت کلانتری 18 (بازار) اراک و کلانتری 13 علوی ساوه، راه اندازی فرماندهی انتظامی بخش معصومیه اراک، بهبود حفاظت فیزیکی مقرهای انتظامی و نصب سیستم پایش تصویری، تکمیل طرح های دی کلینیک انتظامی، ساخت مرکز استقرار پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان و توجه به تامین بنیه پارکینگ برای خودروهای انتظامی امری ضروری است.

گفتنی است در نشست طرح مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی استان مرکزی مقرر شد فرمانداران نتیجه عملکرد خود را در یک سال گذشته از ستاد کمک های مردمی به ناجا اعلام کنند


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها