Portal_background_image

استاندار مركزي: دولت براي آباداني روستاها اقدامات بسياري انجام داده است

استاندار مرکزی در جمع مردم روستای چهارچشمه از توابع خمین گفت: دولت تدبیر و امید برای محرومیت‌زدایی از مناطق روستایی اقدامات بسیاری انجام داده که این مهم موجب توسعه این مناطق و رفع مشکلات مردم شده است.

«سید علی آقازاده» افزود: مناطق روستایی نسبت به قبل از انقلاب پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و در همه زمینه‌ها به پیشرفت قابل توجهی رسیده‌اند.

وی اظهار داشت: مردم بازوی اجرایی دولت هستند و می توانند با پیگیری مطالبات خود مسوولان را در حل مشکلات یاری کنند.

آقازاده اظهار داشت: با توجه به مشکلات اعتباری، دولت نمی‌تواند در ساخت واحدهای صنعتی دخالت کند به همین دلیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق روستایی ضروری است.
استاندار مرکزی افزود: ایجاد درمانگاه در روستای چهارچشمه با دارا بودن  پزشک مستقر و راه اندازی بیمارستان صحرایی با خدمات دهی به ۲۵ هزار نفر یکی از اقدامات دولت برای حل مشکلات این منطقه  است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های  رای یک معنی و مفهوم قوی مبنی بر اینکه مردم ایران همچنان پای آرمان ها و انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، دارد و هرچه حضور گسترده‌تر باشد پایه‌های انقلاب محکم‌تر و روح امام راحل شادتر و مقام معظم رهبری با اطمینان خاطربیشتری سیاست‌های کلان انقلاب و کشور را اجرایی می‌کنند.

وی افزود: یکی از پایه‌های استقلال و جمهوری اسلامی حضور مردم در تمام صحنه‌ها بوده که امیدواریم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی، شاهد حضور گسترده مردم باشیم.

استاندار مرکزی با اشاره به مشکلات و کمبودهای روستاهای کمتر برخوردار، اظهار داشت: مشکلات و کمبودها در بسیاری از روستاها وجود دارد اما مشکلات روستای چهارچشمه به عنوان مرکز چند روستا باید به حداقل برسد که البته تاکنون نیز اقداماتی صورت گرفته است و این ایام فرصت خوبی برای طرح مشکلات مردم و ارائه راهکار مناسب برای آنها است.

آقازاده با بیان اینکه به دلیل محرومیت‌های موجود در روستاها، هرچقدر هم تلاش شود باز مشکلاتی وجود دارد، ادامه داد: امروز مردم به عنوان بازوی اجرایی دولت و مسئولان می‌توانند راستای حل مشکلات گام بردارند.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات در روستاها و رفع مشکلات آنها نیازمند چهارچوب و برنامه ریزی مناسب است که در این راستا نیازهای  هر منطقه در کشور مشخص و تدابیر لازم برای رفع این نیازها تاحدودی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به استفاده بهینه از امکانات کشور گفت: همانگونه که مردم تا امروز با پیگیری ها توانسته اند بخش زیادی از مشکلات را حل و مدیریت کنند، امروز هم باید مسئولان از امکانات موجود در خمین در راستای رفع مشکلات شهرستان استفاده بهینه داشته باشند.

وی در خصوص سایر مشکلات این شهرستان گفت: منابع طبیعی در شهرستان خمین در سال‌های اخیر برای کشاورزان مشکلاتی ایجاد کرده و در یکی دو سال اخیر نیز در همین بخش مردم از منابع طبیعی گلایه داشتند که از منابع طییعی خواسته شد شکایات خود را از کشاورزان پس بگیرد اما محدودیت ها و اختلافاتی هنوز هست که پیگیری لازم در  این راستا در حال انجام است و رفع این مشکلات باید در دستور کار مسئولان در سطح استانی قرار گیرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها