Portal_background_image

وزير ورزش و جوانان: دولت با روحيه اي مجاهدانه در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي گام برداشته است/برجام زمينه رشد اقتصادي كشور را فراهم كرد

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در نشست شورای اداری استان مرکزی که با حضور استاندار در محل استانداری برگزار شد، گفت: دولت تدبیر و امید با روحیه ای مجاهدانه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب گام برداشته است.

سلطانی فر وریز ورزش و جوانان اظهار کرد: راهبردهای اقتصاد مقاومتی اسفند ماه سال 1392 به دولت یازدهم ابلاغ شد و فعالیت دولت نیز از ابتدای سال 1393 در قالب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کلید خورد. 

وی ادامه داد: شناخت و بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی در تمام نقاط کشور در دستور کار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قرار گرفت و با توجه به وجود تحریم ها و تهدید های دشمنان پیش از مقوله برجام، موفقیت های چشمگیری در این خصوص حاصل شد. 

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: دولت یازدهم در شرایط نامناسبی از جمله کاهش نرخ ارز، افزایش روزانه نرخ تورم، بیکاری و ورشکستگی صنایع مادر تخصصی، زمام امور را در دست گرفت اما راهبردهای اقتصاد مقاومتی را به عنوان چراغ راه خود انتخاب کرد و بخش قابل توجهی از تنگناها در مدت کمتر از چهار سال مرتفع شد. 

وی اضافه کرد: پس از تلاش تیم مذاکره کننده ایرانی با گروه موسوم به 1+5 و موفقیت در برجام تهدیدها و تحریم های اقتصادی نیز لغو شد و سیل سرمایه گذران خارجی در همه استان های کشور به راه افتاد که تا به امروز قراردادهای اقتصادی بسیاری با کشور های مختلف جهان منعقد و بسیاری نیز فعالیت خود را در کشور آغاز کرده اند. 

سلطانی فر بیان کرد: به گفته ریاست جمهوری وقت فرانسه در سال 1394، گروه موسوم به 1+5 برای حمله نظامی به ایران به توافق رسیده بودند و تنها بر سر زمان حمله نظامی اختلاف نظر داشتند اما دولت یازدهم با تکیه بر فرهنگ منطق و گفتمان تدبیر، موفق به حل این مشکل به عنوان بزرگترین پرونده سیاسی جهان شد. 
وی افزود: نسخه شفا بخش اقتصادی رهبر معظم انقلاب با عنوان اقتصاد مقاومتی و موفقیت در حل مشکلات بین المللی در مقوله برجام برگ برنده دولت یازدهم است چرا که این 2 نسخه لغو تحریم ها و توسعه اقتصادی کشور را به همراه داشتند. 

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: عزم ملی در حل بحران های اقتصادی کشور جزم شده و در صورت حمایت استانداران و فرمانداران در شناسایی نقاط قوت اقتصادی محل خدمت خود و استقبال از سرمایه گذاران خارجی می توان تا چهار سال آینده کشور را به سرمنزل مطلوب اقتصادی هدایت کرد. 

وی در ادامه سخنان خود ورزش قهرمانی را عامل معرفی ظرفیت ها و مدیریت قدرتمند هر کشوری دانست و گفت: صحنه های ورزشی در رقابت های بین المللی بهترین فرصت برای معرفی فرهنگ ها، نظام ها و ایدئو لوژی های هر ملت است که برخی از کشورهای جهان از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده می کنند.

سلطانی فر افزود: وزارت ورزش و جوانان دولت یازدهم نیز به دنبال تقویت زیرساخت های ورزش قهرمانی و کشف استعدادهای ورزشی برای حضور در رقابت های بین المللی است چرا که تنها در این صورت هم می توانیم فرهنگ والای انقلاب اسلامی را به جهانیان معرفی کنیم و هم با کسب مدال های رنگارنگ سهمی در ورزش جهان داشته باشیم. 

وی گفت: استانداران، فرمانداران و حتی دهیاران وظیفه دارند با کشف استعدادهای ورزشی محل خدمت وزارت ورزش را در کسب موفقیت های مختلف در میادین ورزشی حمایت کنند. 

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: استعدادهای ورزشی ارزشمندی در نقاط روستایی، مرزی و محروم کشور وجود دارند که به دلیل کمبود امکانات و زیرساخت های ورزشی قادر به معرفی و حضور در میادین ملی را ندارند بنابراین وزارت ورزش و جوانان با انعقاد تفاهم نامه ای با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اقدام به راه اندازی خانه ورزش روستایی کرده تا از این طریق استعدادهای ورزشی روستایی به مراکز استان ها معرفی و نسبت به شکوفا سازی آنها اقدام شود. 

وی اضافه کرد: ساخت زمین مینی فوتبال در مناطق روستایی نیز در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته که هم اکنون 250 زمین در استان بوشهر، 140 زمین در خوزستان و 140 زمین در استان فارس با مشارکت دهیاری ها، شهرداری ها و صنایع این استان ها به بهره برداری رسیده است. 

سلطانی فر اضافه کرد: با توجه به اینکه توسعه ورزش تنها راه مقابله با انواع آسیب های اجتماعی در جامعه است، حمایت از ورزش همگانی در کنار ورزش قهرمانی مورد توجه وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته و منابع قابل توجهی برای توسعه این مهم تخصیص داده شده است. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور بانوان در میادین ورزشی اشاره کرد و گفت: مدیران استانی و شهرستانی باید حمایت از ورزش بانوان را در دستور کار خود قرار دهند و در صورت معرفی چهره های شاخص ورزشی بدون شک در میادین ملی و بین المللی از این افراد استفاده می شود. 

وزیر ورزش و جوانان افزود: بانوان ورزشکار در المپیک ریو ثابت کردند که می توانند پا به پای مردان برای ورزش کشور افتخارآفرینی کنند و وزارت ورزش و جوانان نیز برای حمایت از بانوان ورزشکار برنامه های ویژه ای تدوین کرده است.

***** بازدید وزیر ورزش و جوانان از مجتمع ورزشی 15 هزار نفری امام خمینی (ره) ا

سلطانی فر وریز ورزش و جوانان اظهار کرد:: برگزاری دیدار سرخ آبی های پایتخت در کشور آلمان از طرف فدراسیون فوتبال به وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد و مقدمات برگزاری این دیدار در این کشور اندیشیده شده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص ادامه حضور در کابینه دوازدهم افزود: حضور مجددم در کابینه دولت دوازدهم را از رئیس جمهور بپرسید.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: تامین زیر ساخت های ورزشی در نقاط مختلف کشور به خصوص استان های دارای ظرفیت ورزشی، همانند استان مرکزی از سیاست های اولویت دار وزارت ورزش و جوانان است و این وزارتخانه از همه ظرفیت ها برای تامین این زیر ساخت ها استفاده می کند.

وی بیان کرد: استان مرکزی و شهرستان اراک از ظرفیت ها و ورزشکاران صاحب نامی در رشته های مختلف ورزشی در سطح ملی و بین المللی برخوردار است که تکمیل زیر ساخت ها برای شکوفایی استعداد ها و حضور هرچه بیشتر این ورزشکاران در عرصه های مختلف ورزشی در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.

سلطانی فر گفت: مهمترین طرح ورزشی استان مرکزی ساخت سالن سه هزار و 500 نفری ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک است که تمهیدات لازم برای تخصیص اعتبارات و تکمیل این طرح اندیشیده شده و تا پایان سال جاری بهره برداری از این طرح آغاز می شود.

وی دیدار از دهکده المپیک شهرستان اراک را از دیگر برنامه های سفر به استان مرکزی عنوان کرد و افزود: در این بازدید مشکلات و تنگناهای این مجموعه ورزشی به صورت کارشناسی فهرست بندی و نسبت به تامین اعتبار برای تکمیل این طرح اقدام می شود.

دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه اراک، حضور در شورای اداری استان، نشست با سمن ها، ورزشکاران و روسای هیات های ورزشی و بازدید از طرح های ورزشی نیمه تمام مرکز استان از مهمترین برنامه های وزیر ورزش و جوانان در سفر یک روزه به استان مرکزی است.
گفتنی است وزیر ورزش و جوانان در بدو ورود به اراک مورد استقابل رسمی استاندار مرکزی و جمعی از مسئولین استان قرار گرفت.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها