Portal_background_image

دوازدهمين نشست ستاد انتخابات استان برگزار شد

با حضور حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی دوازدهمین نشست این ستاد در محل استانداری برگزار شد.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان اظهار کرد:  برگزاری انتخاباتی سالم، با نشاط در امنیت کامل و با حضور پرشور و گسترده مردم از تاکیدات مقام معظم رهبری است که ستاد انتخابات استان نیز تحقق آن را دنبال می کند.

وی بیان کرد: دانشگاه ها، احزاب و رسانه ها  نقش مهمی در ایجاد فضایی پرشور و با نشاط برای افزایش مشارکت مردمی در انتخابات دارند.

حسن بیگی افزود: ائمه جمعه نیز نقش بسزایی در جلب مشارکت حداکثری مردم و تبیین شاخص ها و معیارها برای انتخاب فرد اصلح در انتخابات دارند که باید با رعایت اصل بی طرفی مردم را در انتخاب فرد اصلح کمک کنند.

وی با اشاره به بخشنامه رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه درخصوص انتخابات پیش رو که به ائمه جمعه سراسر کشور ابلاغ شده است، گفت: در این بخشنامه بر تشریح جایگاه انتخابات در ایران اسلامی و تبیین نقش مردم بعنوان پایه های اصلی اقتدار و جاودانگی نظام،  توصیه بر پرهیز از نگاه ابزاری به آراء مردم و  همچنین پرهیز از جانبداری سیاسی که ائمه جمعه باید نقش پدری و راهبردی خود را نسبت به اقشار مختلف مردم با هر سلیقه  و گرایشی ایفا کنند، تاکید شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: فرماندارن  باید ضمن  دفاع از حقوق داوطلبان و انتخاب کنندگان، زمینه برگزاری انتخابات در فضایی امن و آرام را فراهم سازند.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: امروز آخرین مهلت اعلام نظر هیات نظارت درخصوص داوطلبانی است که در هیات های اجرائی تائید صلاحیت شدند و در روز دوم اردیبهشت نتیجه بررسی ها به نامزدها ابلاغ می شود .

گفتنی است در این نشست مدیر کل اطلاعات و فرمانده انتظامی استان نیز حضور داشتند و سخنانی را بیان کردند. 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها